הבלוג של רונלי ישורון

מה שהעיניים לא רואות, הבטן מספרת

איך מקבלים אומץ? מבטיחה להיות אמיצה ולחלוק את הדרך שעשיתי עד לכאן. גם את הדרך המרגשת מכאן אשמח לחלוק איתך. אולי, כמוני, גם את תכריזי על השנה כשנת האומץ.

עדכונים:

פוסטים: 16

החל מינואר 2018

זכות נפלה בחלקי על האפשרות לסקר ספר חדש. זכות שטומנת בחובה גם חששות גדולים. הנה ספר, פרי עטו של אדם, שהקדיש לכך את זמנו, מרצו, כספו, תשוקתו וציפיותיו. ציפיותיו לכך שלספר יהיו קוראים שייהנו, יתחברו וילמדו ממנו. לאדם זה הצטרף מערך שלם שסייע ותמך בתהליך.

אחריות כבדה יש על כתפיי בבואי לספר מה חשבתי על היצירה. הקריאה שלנו סובייקטיבית מאוד ומושפעת מהצפיות שלנו, מהניסיון, מהאישיות וממיליון גורמים נוספים. לכן, לא סביר שחוות דעת של אדם אחד תשקף חוות דעת של אדם אחר.

סקירה של ספר, שנכתב על ידי סופר ישראלי, צריכה להיכתב במשנה זהירות, על מנת לכבד את היוצר, שעשוי להיתקל בה.

את הסקירה הראשונה שלי אכתוב בחרדת קודש. כבר זמן מה שאני חושבת כיצד אגש לכתיבה וכיצד אוודא שקורא הסקירה יבין שהיא מייצגת את חוות הדעת שלי בלבד.

“דלת חדשה נפתחת – סיפורים מחדר האימון”, נכתב על ידי דני בן-יעקב. הסופר הוא “מאמן עסקי ואישי, המלווה אנשים וארגונים בתהליכי שינוי – עסקי וארגוני – לצורך העצמה, לשם הגדלת הכנסות וליצירת הצלחה”.

על גב הספר הוא מבטיח לתת תשובות לשאלות שונות כמו “איך מלכדים משפחה מסוכסכת בתוך עסק משפחתי” ו”מה מרוויחים כשמפתחים סבלנות וסובלנות”.

לאורך הספר פרוסים קצת יותר מ-12 סיפורי אימון, שהעביר הסופר לאנשים שונים במקרים שונים. ניכר שהיה לו חשוב להביא דוגמאות מגוונות ומקיפות סיטואציות רבות. בתחילת כל פרק יש ציטוט. בתום כל סיפור על תהליך אימון, הנפרש על פני מספר בודד של עמודים, כתובות מסקנות, מה גרם לשינוי ומה נלמד מהתהליך. לאחר מכן, יש שאלות שמטרתן להפעיל את הקורא ולהציע לו לעבור גם הוא תהליך עם עצמו. בסוף כל פרק יש דף עבודה עם שורות ריקות עבור מחשבות, הארות, הערות, הרהורים ונושאים לפעולה.

בסיפורים עצמם הסופר נותן מקום לתיאורים רבים החל ממה לבש המאומן ועד למה כתוב על דלת הכניסה, שתפקידם, לדבריו, לתת לו תמונה מלאה על אותו אדם ומקרה, ובכך לסייע לו במציאת פתרון. הוא משתף אותנו בתובנות שונות שעולות תוך כדי הסיפור, ומאגד אותן בתוך מסגרות אפורות, המבדילות אותן מהסיפור עצמו.

בהקדמה, שבה הוא גם מציג את קורות חייו, הוא דואג לציין שהסיפורים יוצגו בקצרה במטרה שלא להלאות את הקורא. באותה הקדמה הוא מציג את מטרותיו בכתיבת הספר: מציצנות, מוסר השכל ותובנות, סדנה אישית וכרטיס ביקור.

הקריאה שלי נעשתה דרך המשקפיים שלי. בהיותי יועצת ארגונית התרגשתי לקראת הקריאה. כיועצת ארגונית אני מלווה אנשים בתוך תהליך, גם אם התהליך בהגדרתו אינו אישי. כשמלווים אנשים נתקלים בסוגיות שונות שקשורות ל-אנשים. אנשים בעלי תפיסות עולם שונות, אישיות מאפיינת, רגשות, תחושות ועוד. כשמלווים אנשים נתקלים באתגרים ובהתנגדויות ותמיד מעניין ללמוד טכניקות חדשות. לפני שפתחתי את הספר קיוויתי ללמוד דברים חדשים, שיטות פעולה והסתכלות שונה. המטרה שלי בקריאת הספר לא עמדה בקנה אחד עם מטרות הסופר, ולכן לא היה בינינו תיאום ציפיות. חשתי שהספר מקצר מדיי את הסיפורים עבורי, והסיפורים לא מאפשרים לי ללמוד לעומק את הדרך של הסופר. אני ביקשתי לקרוא את הספר על סמך מה שכתוב בגבו, אך ההקדמה שינתה את הציפיות.

למי מתאים הספר: למי שמטרותיו דומות למטרות הסופר. מי שאין לו עניין בלמידת טכניקות והבנת תהליכים לעומקם יכול לקבל תובנות שונות על החיים, ואולי ליהנות מסיפורים קצרים. אין לי ספק שמי שלא מגיע מעולם האימון יכול ללמוד דברים חדשים באמצעות הקריאה.

עוד מהבלוג של רונלי ישורון

תצוגה מקדימה

משפחה שכזאת

השבוע חל יום המשפחה. מהי משפחה עבורכם? מיהם בני המשפחה שלכם? האם כולם חולקים איתכם מטען גנטי? המשפחה שלי היא הדבר החשוב לי ביותר בעולם, ומורכבת מהאנשים היקרים לי ביותר. המשפחה מורכבת מהאנשים שאיתם אני יכולה להיות אני...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

קניתי מוקסינים

כשהייתי קטנה היו לי מוקסינים. אני זוכרת שלא אהבתי אותן במיוחד. אם אני זוכרת נכון, הן היו סגולות עם פרנזים צבעונים. מהסוג הקלאסי, הרחב עם התפרים הבולטים מסביב לנעל. לא הלכתי איתן הרבה, והיו לי כל מיני סוגי נעליים, אך משום מה,...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

מנגד / ורד קלנר

יעל, כיום בחורה כמעט בת 30 עברה שתי מהפכות משמעותיות בחייה. לא אארצה לפגוע בהנאת הקריאה, לכן לא אפרט. שתי ‘רעידות האדמה’ מציבות אותה מול שאלות קיומיות מהותיות. יש להן השפעה מכרעת על מי שיעל תבחר להיות. הספר מציג שתי תמונות:...

תגובות

פורסם לפני 9 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה