הבלוג של רומי חוכמה

romi28

רומי חוכמה הינה אירידולוגית, נטורופתית ומאמנת לאורח חיים בריא. מייסדת שיטת טיפול על שמה המשלבת בין אבחון אירידולוגי וטיפול נטורופתי טבעי, הכולל תזונה והתאמה אישית של תמציות צמחי מרפא. רומי בוגרת 6 שנות לימוד... +עוד

רומי חוכמה הינה אירידולוגית, נטורופתית ומאמנת לאורח חיים בריא. מייסדת שיטת טיפול על שמה המשלבת בין אבחון אירידולוגי וטיפול נטורופתי טבעי, הכולל תזונה והתאמה אישית של תמציות צמחי מרפא. רומי בוגרת 6 שנות לימוד אירידולוגיה (אבחון דרך קשתית העין), נטורופתיה וצמחי מרפא. עוסקת בתחום מאז שנת 2000. במסגרת השיטה הייחודית אותה פיתחה מאבחנת ומטפלת רומי בבעיות בריאותיות שונות - החל מבעיות מטבוליות ועד מחלות אוטואימוניות. דרך הקשתית היא מאבחנת את מצב הגוף והנפש והשפעתם זה על זה, והטיפול נעשה באמצעות התאמה אינדיבידואלית של צמחי מרפא ותזונה, תוך התחשבות באבחון האירידיולוגי, בתרופות שהוא לוקח ובבדיקות דם. תפקיד צמחי המרפא הוא להעצים את כוח הריפוי של הגוף והנפש ולזרז את תהליך הניקוי, הריפוי ושיקום הגוף. התאמה של הצמחים הרלוונטיים, מגדילה את סיכויי ההחלמה ומקטינה למינימום את הסיכון לתופעות לוואי. בנוסף מנהלת רומי סדנאות שונות בשיטה זו, ביניהן: סדנאות הרזיה וניקוי רעלים, הכנת הגוף להריון, בישול בריא, בישול טבעוני, בישול דל סוכר, בישול בעל אינדקס גליקמי נמוך, בישול דל חומציות ובישול דל גלוטן. כמו כן, מרצה ומלמדת אירידולוגיה במכללות שונות, ומעבירה כנסים והרצאות בנושא. למקצוע הגיעה רומי כאשר קרובת משפחתה, מדרגה ראשונה חלתה בסרטן השחלות והרופאים נתנו לה כשנה לחיות. באחד הביקורים שלה בבית חולים שמעה את הרופא ממליץ לקרובת משפחתה לאכול שוקולדים ובשר בקר. "ברגע ששמעתי את זה חשכו עיני והבנתי שאני צריכה להציל את קרובת המשפחה שלי", היא מספרת. "כבר ידעתי שסוכר מזין את הסרטן ובשר מכיל כל כך הרבה רעלים שהגוף שלה לא יוכל להתמודד איתם. לקחתי את המושכות לידיים ועברתי איתה תהליך ריפוי טבעי בשיטת אן ויגמור וכמובן טיפול רגשי. היא יצאה מהמחלה ובריאה כבר מאז 1996". מהי אירידולוגיה? אירידולוגיה היא שיטת אבחון דרך קשתית העין, הקיימת אלפי שנים וידועה עוד מתקופת האיסיים. לכל אדם מבנה גנטי משלו ובעיות הייחודיות לו, והעיניים הן למעשה הפתח החיצוני של המוח המשמשות כמפה קטנה של הגוף שלנו, בה משתקפים כל אברי הגוף. כל שינוי בריאותי או נפשי נותן את אותותיו בעין, עוד לפני התוצאה בבדיקת הדם. הצבע ומרקם של קשתית העין מייצג את התכונות התורשתיות: החולשות הנרכשות והמולדות, השינויים ההורמונליים, מידת העומס הרעלי בגוף (המקומי והכללי), אלרגיות ועוד ומשקף את אורח החיים, בעיקר דרך התזונה. האירידולוגיה מפנה אותנו לעידן החדש בהתאמת תזונה – תזונה גנטית, התאמת טיפול תזונתי אישי שבו ניתן לנתח את השפעת המזון, בהתאם לגנום המבדיל אדם אחד ממשנהו. דרך האבחון ניתן לראות איזה סוג מזון אינו מתעכל טוב ומה גורם לאלרגיה ולכאבי ראש. רומי חוכמה, רעננה טל': 09-7745305, 052-8781537 מייל: [email protected] אתר: www.hochma.co.il

עדכונים:

פוסטים: 72

החל מספטמבר 2013

שלום יקרה,

השמנה בטנית, מעבר לכך שאינה יפה למראה, היא גם מסוכנת לבריאות. אם הפסקת לאכול סוכרים, עשית מלא שרירי בטן ועדיין הבטן גדולה, זה סימן שקיים חוסר איזון בגוף והאבחון האירידולוגי מגלה את הסיבות לכך.

רוב האנשים רוצים לרדת במשקל, במיוחד בבטן, אבל עושים דיאטה כללית. הסוד הוא שקשה להוריד את השומן הבטני אם לא מטפלים במקור הבעיה. לכן חשוב להתאים דיאטה אישית על פי הבעיות הספציפיות ואין מתאים לכך מאבחון אירידולוגי.

belly-2354_640

קודם כל הבריאות

רקמת השומן הבטני מפרישה חומרים המעודדים דלקות מקומיות ומערכתיות, שגורמות לטרשת עורקים ולסרטן. היא גם מסוכנת ללב ועלולה לגרום לשבץ מוחי, לאוטם שריר הלב, ולנמק באיברים השונים.

רקמת השומן הבטני מפרישה גם הורמונים. אחד מהם הוא הרזסטין – הורמון שמתנגד לפעילות של האינסולין. עקב כך נוצרת שחיקה של הלבלב, המובילה לסוכרת וללחץ דם גבוה. כמו כן אינסולין גבוה בדם מעכב פירוק שומן ומעודד אגירה של שומן ובסופו של דבר גורם להשמנה נוספת וקושי בהסרת רקמת השומן הבטני.

כבד שומני מייצר מתווכי דלקת שמצטברים בשומנים שבבטן (בעין ניתן לראות אנשים עם חולשת כבד גנטית).

קנדידה או מחסור באנזימי עיכול יגרמו בדרך כלל לבטן נפוחה, שבולטת בחלק העליון ומתאפיינת במרקם קשה.

סטרס גבוה גורם לגוף לשחרר סוכר למחזור הדם. מאחר והגוף לא משתמש בסוכר הוא אוגר אותו בתור שומן.

כשהגוף נמצא במצב חומצי עקב אורח חיים לא נכון או עקב תרופות, ובמיוחד כשהגיל מתקדם יותר והגוף מתמודד פחות טוב, השומן נצבר בבטן. זהו למעשה מנגנון הגנה של הגוף להגן על האיברים הפנימיים החשובים מפני הדלקת.

לקראת גיל המעבר הבטן גדלה בקרב נשים בשל חוסר איזון הורמונלי. גם בקרב גברים, לאחר גיל המעבר חוסר האיזון ההורמונלי מראה את עצמו בבטן.

obesity-3114559_640

הגיעה אלי ג’, אישה נאה בת 55, שגודל הבטן שלה לא תאם את גודל זרועותיה ורגליה. היא התלוננה בפני שקשה לה להתלבש באלגנטיות והיא מרגישה מסורבלת, דבר המשפיע ישירות על מצב רוחה.

בבדיקת קשתית העין ראיתי מיד שהיא סובלת ממחסור באנזימי עיכול, לכן הבטן שלה היתה נפוחה, קשה, ובולטת בחלק העליון. היו לה הרגלים תזונתיים לא טובים עם נטייה לנשנש מתוקים ובייגלה כדי להירגע ושתייה מרובה של קפה. אבחנתי בעיניה גם חומציות (דלקת) ומתח נפשי.

איך להפטר מהבטן

מה כדאי להוסיף?

קינמון – מאזן רמות סוכר בדם, מפחית את העמידות לאינסולין ומגביר חילוף החומרים של רקמת השומן הבטני.

חומצות שומן חד בלתי רוויות – האגודה האמריקאית לסוכרת בשנת 2014 פרסמה מחקר שמצא שחומצות שומן חד בלתי רוויות כמו שמן זית ,שקדים ואגוזים מונעים מהשומן להצטבר בבטן.

תה ירוק - מכיל פוליפנולים המזרזים חילוף חומרים וירידה במשקל. ביפן נעשה מחקר על ירידה בשומן בטנית בהשתתפות 107 איש שסבלו מהשמנה בטנית. הם שתו תה ירוק במשך שלושה חודשים ונצפתה ירידה בשומן הבטני וכן ירידה בכולסטרול הרע.

ירקות ופירות המכילים ויטמין C – ויטמין C שמגן על התאים בגופנו וגורם לפירוק רקמת השומן כולל רקמת השומן הבטני. האגודה האמריקאית לתזונה קלינית פרסמה מחקר שבדק 190 אלף איש ומצא שבקרב אנשים עם השמנה בטנית נמצא ריכוז נמוך של ויטמין C בדם. לגבי פירות לשים לב לא להגזים, בשל הריכוז הגבוה של סוכר שהם מכילים.

קיווי_קטן

חלבון סויה – כאמור הירידה ברמת האסטרוגן לקראת גיל המעבר גורמת להשמנה בטנית. נערך ביפן מחקר בקרב נשים בגיל המעבר כדי לבדוק את השפעת הסויה על השמנה בטנית. הקבוצות של הנשים אכלו את אותה כמות קלוריות עם אותו הרכב תזונתי, מלבד הבדל בשייק ששתו – חצי שתו שייק עם חלב סויה וחצי עם חלב פרה. נצפתה עלית שומן בטני בקרב קבוצה שצרכה חלב פרה.

אני ממליצה לאכול פיטואסטרוגנים צמחיים שדומים להורמון אסטרדיול, וכמו כן לאכול טופו וצמחים שמכילים פיטואסטרוגנים כמו אספרגוס רסמוסה, אנמרנה, טריפוליום. אלו שומרים על האיזון ההורמונלי ומאטים השמנה בטנית.

תוסף המזון IridoFemine  מכיל צמחי מרפא לאיזון הורמונלי.

irdiofemine

מה להפחית (ואפילו להמנע אם אפשר)

צריכת בשר ומוצרי חלב פרה – מחקר תזונה גדול בשם EPIC-PANACEA study הראה שצריכת בשר גבוהה מגדילה את הסיכוי להשמנה. במחקר, שנערך בקרב 90 אלף איש, נמצא קשר ישיר בין אכילת בשר להשמנה בטנית. מכאן שאנשים שיש להם חומציות גבוה ברקמות (דלקת כרונית) צריכים להימנע ממזונות חומציים, כמו בשר בקר ובשר עוף ומוצרי חלב פרה, כדי להפחית את הדלקת בגוף שגורמת להשמנה בטנית.

מיצים ופחמימות פשוטות – אלו גורמות לעליה של אינסולין וטריגליצרידים בדם וליצירת שומן בטני.

בנוסף… 

פעילות גופנית אירובית של 60 דקות שלוש פעמים בשבוע (הליכה נמרצת זה מצויין) מסייעת לירידה בשומן הבטני.

מומלץ מאוד לעבור תהליך של ניקוי רעלים מהכבד בליווי מטפל מוסמך, כדי להמריץ את פעילות הכבד ולשפר את חילוף החומרים של השומנים בגוף.

תוסף המזון  IridoClear תומך בתהליך ניקוי הרעלים.

iridoClear

התוצאה

בעזרת תוספים של אנזימי עיכול, תמציות מאזנות הורמונים, הליכה נמרצת שלוש פעמים בשבוע כ-50 דקות ואחרי תהליך של ניקוי רעלים ושינוי הרגלי התזונה, ג’ הגיעה אלי אחרי שלושה חודשים קלילה יותר, אנרגטית יותר ובעלת בטן הרבה יותר קטנה.

המלצות אלו הן כלליות. אני ממליצה לעבור אבחון אירידולוגי לפחות פעם בחיים, כדי לדעת את הצרכים התזונתיים והבריאותיים המדויקים שלך.

שלך באהבה,

רומי חוכמה – אירידולוגית, נטורופתית ומאמנת לאורח חיים בריא

רומי חוכמה | אירידולוגיה | נטורופתיה | רפואה משלימה

 

עוד מהבלוג של רומי חוכמה

Thumbnail

ניקוי כבד

  אחד הדברים המשפיעים ביותר על גוף מאוזן הוא מצב  הכבד. כשהכבד נקי מרעלים הגוף סופג מהמזון את הנחוץ לו, אינו משמין, ומגיב מהר במצב של דיאטת הרזיה. לכן חשוב לי להסביר על חשיבות הכבד וניקיונו. ...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

בחוץ מתוק בפנים מר

כמה דברים שלא ידעתם על נזקי הסוכר.  מי לא אוהב סוכר?  סוכר הוא שם כולל לקבוצה של פחמימות בעלות טעם מתוק. בסוכר נעשה שימוש רב הן במזון והן במשקאות. תזונה עתירת סוכרים שנוספים במזון נקשרת לבעיות בריאותיות כמו סוכרת ,השמנת...

תגובות

פורסם לפני 7 years

6 דברים שעוצרים את הירידה במשקל

שלום יקרה, את שומרת על קלוריות, אוכלת ושותה רק משקאות דיאטטיים ומאכלים דלי שומן וקלוריות, אוכלת (קצת) לחם בריא ובכל זאת המשקל מסרב לרדת... שימי לב, הדברים שחשבת שהם דיאטטיים, יכולים לגרום להשמנה! 1.    משקאות דיאט מחקר...