הבלוג של רומי חוכמה

romi28

רומי חוכמה הינה אירידולוגית, נטורופתית ומאמנת לאורח חיים בריא. מייסדת שיטת טיפול על שמה המשלבת בין אבחון אירידולוגי וטיפול נטורופתי טבעי, הכולל תזונה והתאמה אישית של תמציות צמחי מרפא. רומי בוגרת 6 שנות לימוד... +עוד

רומי חוכמה הינה אירידולוגית, נטורופתית ומאמנת לאורח חיים בריא. מייסדת שיטת טיפול על שמה המשלבת בין אבחון אירידולוגי וטיפול נטורופתי טבעי, הכולל תזונה והתאמה אישית של תמציות צמחי מרפא. רומי בוגרת 6 שנות לימוד אירידולוגיה (אבחון דרך קשתית העין), נטורופתיה וצמחי מרפא. עוסקת בתחום מאז שנת 2000. במסגרת השיטה הייחודית אותה פיתחה מאבחנת ומטפלת רומי בבעיות בריאותיות שונות - החל מבעיות מטבוליות ועד מחלות אוטואימוניות. דרך הקשתית היא מאבחנת את מצב הגוף והנפש והשפעתם זה על זה, והטיפול נעשה באמצעות התאמה אינדיבידואלית של צמחי מרפא ותזונה, תוך התחשבות באבחון האירידיולוגי, בתרופות שהוא לוקח ובבדיקות דם. תפקיד צמחי המרפא הוא להעצים את כוח הריפוי של הגוף והנפש ולזרז את תהליך הניקוי, הריפוי ושיקום הגוף. התאמה של הצמחים הרלוונטיים, מגדילה את סיכויי ההחלמה ומקטינה למינימום את הסיכון לתופעות לוואי. בנוסף מנהלת רומי סדנאות שונות בשיטה זו, ביניהן: סדנאות הרזיה וניקוי רעלים, הכנת הגוף להריון, בישול בריא, בישול טבעוני, בישול דל סוכר, בישול בעל אינדקס גליקמי נמוך, בישול דל חומציות ובישול דל גלוטן. כמו כן, מרצה ומלמדת אירידולוגיה במכללות שונות, ומעבירה כנסים והרצאות בנושא. למקצוע הגיעה רומי כאשר קרובת משפחתה, מדרגה ראשונה חלתה בסרטן השחלות והרופאים נתנו לה כשנה לחיות. באחד הביקורים שלה בבית חולים שמעה את הרופא ממליץ לקרובת משפחתה לאכול שוקולדים ובשר בקר. "ברגע ששמעתי את זה חשכו עיני והבנתי שאני צריכה להציל את קרובת המשפחה שלי", היא מספרת. "כבר ידעתי שסוכר מזין את הסרטן ובשר מכיל כל כך הרבה רעלים שהגוף שלה לא יוכל להתמודד איתם. לקחתי את המושכות לידיים ועברתי איתה תהליך ריפוי טבעי בשיטת אן ויגמור וכמובן טיפול רגשי. היא יצאה מהמחלה ובריאה כבר מאז 1996". מהי אירידולוגיה? אירידולוגיה היא שיטת אבחון דרך קשתית העין, הקיימת אלפי שנים וידועה עוד מתקופת האיסיים. לכל אדם מבנה גנטי משלו ובעיות הייחודיות לו, והעיניים הן למעשה הפתח החיצוני של המוח המשמשות כמפה קטנה של הגוף שלנו, בה משתקפים כל אברי הגוף. כל שינוי בריאותי או נפשי נותן את אותותיו בעין, עוד לפני התוצאה בבדיקת הדם. הצבע ומרקם של קשתית העין מייצג את התכונות התורשתיות: החולשות הנרכשות והמולדות, השינויים ההורמונליים, מידת העומס הרעלי בגוף (המקומי והכללי), אלרגיות ועוד ומשקף את אורח החיים, בעיקר דרך התזונה. האירידולוגיה מפנה אותנו לעידן החדש בהתאמת תזונה – תזונה גנטית, התאמת טיפול תזונתי אישי שבו ניתן לנתח את השפעת המזון, בהתאם לגנום המבדיל אדם אחד ממשנהו. דרך האבחון ניתן לראות איזה סוג מזון אינו מתעכל טוב ומה גורם לאלרגיה ולכאבי ראש. רומי חוכמה, רעננה טל': 09-7745305, 052-8781537 מייל: [email protected] אתר: www.hochma.co.il

עדכונים:

פוסטים: 72

החל מספטמבר 2013

שלום יקרה,

הבנת כוחה של הנפש על החלמת הגוף מאפשרת לנו להשתמש בעוצמה זו לריפוי. אפילו הרפואה הקונבנציונלית כבר מכירה בהשפעת מצב נפשי לחוץ עד כדי סטרס מטורף , דיכאון וכדומה על התפתחות מחלות,  גם ממאירות. אז למה שלא תהיה גם דרך חזרה, ועל ידי שינוי הרגלים נפשיים תושג החלמה?

כולנו שומעים מידי פעם את סיפורי ההחלמה המדהימים בהם אדם זה או אחר החלים באופן פלאי ממחלה חשוכת מרפא. הסוד הוא פשוט: הגוף והנפש הם אחד וההשפעה של הנפש על הגוף היא עצומה.

כשבדקו “ניסים רפואיים” למיניהם, בהם חולים החלימו ממחלות קשות, גילו מספר דברים שחוזרים על עצמם:

  • השפעת צחוק ושמחה על המערכת החיסון והגברת ייצור אדרופינים, המרגיעים את הנפש והגוף.
  • משמעות רוחנית גדולה מאוד, כמו אמונה בכוח הנמצא מעבר לחומר – למשל כוחה של אהבת האלוהים, או אמונה ביכולות של הרוח לגבור על החומר.

Enjoying the sun

תורת האירידולוגיה משתייכת לרפואה ההוליסטית, המתייחסת לאדם כמכלול שלם של גוף ונפש בו הכל קשור לכל. לכל אחד מאברי הגוף  יש משמעות רגשית ולכן כשאני רואה סימן על איבר כלשהו או סימנים גנטיים בעין, זה אינדיקציה בשבילי אודות מצבו של המטופל, הן כשמדובר בחולשה פיזית והן בחולשותיו הרגשיות, כיוון שאלו קשורות זו בזו.

בעין אני יכולה לראות בוודאות הן את הנטיות הגנטיות והן את המצב הנפשי והפיזי והשפעתם על הפוטנציאל לכאן או לכאן:

שרירים ומפרקים – כשאזור המפרקים נראה בהיר יותר בעין זה מעיד על דלקתיות הנובעת מרגש, של פחד מהעתיד או התנגדות למתרחש בהווה, הצטברות כעס או רגשות פגועים, או חוסר יכולת לומר מה שאנו חשים באמת. הטיפול הרגשי הוא להיות יותר סלחן, ללמוד לקבל, להאמין בחיים, לאהוב את עצמנו. הטיפול הפיזי הוא לשאוף לגוף בעל PH מאוזן עם שאיפה לבסיסיות, באמצעות תזונה בסיסית נכונה וצמחים מתאימים.

מערכת העיכול ידועה כמועדת מאוד לפורענות בעקבות מצבים נפשיים. תהליך העיכול מסמל את הכנסתם פנימה של המציאות והרגשות, החוויות והתחושות שמרכיבים את עולמנו. במערכת העיכול מתחיל תהליך הטמעה וספיגה, לכן זה המקום שניגלים בו הסימנים הראשונים לחוסר שביעות רצוננו. אם במערכת העיכול אני רואה סימנים של טפילים, קנדידה למשל, אני מציעה למטופלים לשאול את עצמם – האם את/ה חש חוסר ביטחון באופן מיוחד, מה נדרש כדי לחזק את הביטחון העצמי שלך?  בצד הפיזי אני ממליצה על צמחים ועל תזונה המתאימה לטיפול בקנדידה. קנדידה במערכת העיכול מבטאה בצד הרגשי פחד מפני פלישה של מישהו או משהו ותחושת חוסר שליטה. זה משקף שסביבת החיים הנורמלית שלנו יצאה מאיזון, עקב כניסה של אנרגיות אחרות למרחב שלנו.

הכבד מופיע בעין כאיבר שאוגר כעסים. ברפואה הסינית הוא נחשב מחסן הכעס, במיוחד כעס מודחק שבסופו של דבר מוביל לדיכאון. הכבד מנטרל רעלים. אולם הוא נסתם כשאנו מגזימים באופן גופני או פסיכולוגי, למשל התמכרות למשהו או למישהו שמרעיל את המערכת שלנו. הרעלים שאנו מכניסים מבחוץ מכסים על מצבים רעילים שבפנים. למשל שימוש בסמים כדי לטשטש כאבים פיזיים, מעשנים סיגריות, שותים אלכוהול , עובדים יותר מידי וכו’. ”ניקוי רעלים”  בתדירות קבועה הוא מומלץ תמיד ויש לו השפעה הן על הגוף והן על הנפש. הניקוי מתבצע באמצעות תזונה מתאימה וצמחי מרפא מותאמים אישית.

הלב והדם מקבילים למערכת היחסים שלנו עם אהבה, החל מאהבה רומנטית ועד אהבה אלוהית. ניתן לראות ביטוים פיזיים באזור הלב למצבים שונים – כאשר אנו נקלעים למבוי סתום בבעיה כלשהי אנו יכולים לחוש מועקה רגשית באזור הלב או במצב של חרדות, קצב הלב עולה. לפעמים גם  בגלל טראומה – חוויות שחווינו שפגעו ברגשותינו – הלב נסגר כדי להגן על עצמנו, ואנו הופכים לאדישים לאהבה. בעין אני יכולה לראות בבירור סימן על אזור הלב. אם איננו אוהבים את עצמנו, לא נוכל לאהוב אחרים או לקבל אהבה מאחרים. ריפוי הלב יבוא בעקבות ריפוי הפצעים הפנימיים, ופיתוח יכולת לקבל אהבה מאחרים ולאהוב את עצמנו.

Head Massage

המלצות אלו הן כלליות. אני ממליצה לעבור אבחון אירידולוגי לפחות פעם בחיים, כדי לדעת את הצרכים התזונתיים והבריאותיים המדויקים שלך.

שלך באהבה,

רומי חוכמה – אירידולוגית, נטורופתית ומאמנת לאורח חיים בריא

רומי חוכמה | אירידולוגיה | נטורופתיה | רפואה משלימה

עוד מהבלוג של רומי חוכמה

תצוגה מקדימה

ניקוי כבד

  אחד הדברים המשפיעים ביותר על גוף מאוזן הוא מצב  הכבד. כשהכבד נקי מרעלים הגוף סופג מהמזון את הנחוץ לו, אינו משמין, ומגיב מהר במצב של דיאטת הרזיה. לכן חשוב לי להסביר על חשיבות הכבד וניקיונו. ...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

בחוץ מתוק בפנים מר

כמה דברים שלא ידעתם על נזקי הסוכר.  מי לא אוהב סוכר?  סוכר הוא שם כולל לקבוצה של פחמימות בעלות טעם מתוק. בסוכר נעשה שימוש רב הן במזון והן במשקאות. תזונה עתירת סוכרים שנוספים במזון נקשרת לבעיות בריאותיות כמו סוכרת ,השמנת...

תגובות

פורסם לפני 6 years

6 דברים שעוצרים את הירידה במשקל

שלום יקרה, את שומרת על קלוריות, אוכלת ושותה רק משקאות דיאטטיים ומאכלים דלי שומן וקלוריות, אוכלת (קצת) לחם בריא ובכל זאת המשקל מסרב לרדת... שימי לב, הדברים שחשבת שהם דיאטטיים, יכולים לגרום להשמנה! 1.    משקאות דיאט מחקר...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה