הבלוג של רומי חוכמה

romi28

רומי חוכמה הינה אירידולוגית, נטורופתית ומאמנת לאורח חיים בריא. מייסדת שיטת טיפול על שמה המשלבת בין אבחון אירידולוגי וטיפול נטורופתי טבעי, הכולל תזונה והתאמה אישית של תמציות צמחי מרפא. רומי בוגרת 6 שנות לימוד... +עוד

רומי חוכמה הינה אירידולוגית, נטורופתית ומאמנת לאורח חיים בריא. מייסדת שיטת טיפול על שמה המשלבת בין אבחון אירידולוגי וטיפול נטורופתי טבעי, הכולל תזונה והתאמה אישית של תמציות צמחי מרפא. רומי בוגרת 6 שנות לימוד אירידולוגיה (אבחון דרך קשתית העין), נטורופתיה וצמחי מרפא. עוסקת בתחום מאז שנת 2000. במסגרת השיטה הייחודית אותה פיתחה מאבחנת ומטפלת רומי בבעיות בריאותיות שונות - החל מבעיות מטבוליות ועד מחלות אוטואימוניות. דרך הקשתית היא מאבחנת את מצב הגוף והנפש והשפעתם זה על זה, והטיפול נעשה באמצעות התאמה אינדיבידואלית של צמחי מרפא ותזונה, תוך התחשבות באבחון האירידיולוגי, בתרופות שהוא לוקח ובבדיקות דם. תפקיד צמחי המרפא הוא להעצים את כוח הריפוי של הגוף והנפש ולזרז את תהליך הניקוי, הריפוי ושיקום הגוף. התאמה של הצמחים הרלוונטיים, מגדילה את סיכויי ההחלמה ומקטינה למינימום את הסיכון לתופעות לוואי. בנוסף מנהלת רומי סדנאות שונות בשיטה זו, ביניהן: סדנאות הרזיה וניקוי רעלים, הכנת הגוף להריון, בישול בריא, בישול טבעוני, בישול דל סוכר, בישול בעל אינדקס גליקמי נמוך, בישול דל חומציות ובישול דל גלוטן. כמו כן, מרצה ומלמדת אירידולוגיה במכללות שונות, ומעבירה כנסים והרצאות בנושא. למקצוע הגיעה רומי כאשר קרובת משפחתה, מדרגה ראשונה חלתה בסרטן השחלות והרופאים נתנו לה כשנה לחיות. באחד הביקורים שלה בבית חולים שמעה את הרופא ממליץ לקרובת משפחתה לאכול שוקולדים ובשר בקר. "ברגע ששמעתי את זה חשכו עיני והבנתי שאני צריכה להציל את קרובת המשפחה שלי", היא מספרת. "כבר ידעתי שסוכר מזין את הסרטן ובשר מכיל כל כך הרבה רעלים שהגוף שלה לא יוכל להתמודד איתם. לקחתי את המושכות לידיים ועברתי איתה תהליך ריפוי טבעי בשיטת אן ויגמור וכמובן טיפול רגשי. היא יצאה מהמחלה ובריאה כבר מאז 1996". מהי אירידולוגיה? אירידולוגיה היא שיטת אבחון דרך קשתית העין, הקיימת אלפי שנים וידועה עוד מתקופת האיסיים. לכל אדם מבנה גנטי משלו ובעיות הייחודיות לו, והעיניים הן למעשה הפתח החיצוני של המוח המשמשות כמפה קטנה של הגוף שלנו, בה משתקפים כל אברי הגוף. כל שינוי בריאותי או נפשי נותן את אותותיו בעין, עוד לפני התוצאה בבדיקת הדם. הצבע ומרקם של קשתית העין מייצג את התכונות התורשתיות: החולשות הנרכשות והמולדות, השינויים ההורמונליים, מידת העומס הרעלי בגוף (המקומי והכללי), אלרגיות ועוד ומשקף את אורח החיים, בעיקר דרך התזונה. האירידולוגיה מפנה אותנו לעידן החדש בהתאמת תזונה – תזונה גנטית, התאמת טיפול תזונתי אישי שבו ניתן לנתח את השפעת המזון, בהתאם לגנום המבדיל אדם אחד ממשנהו. דרך האבחון ניתן לראות איזה סוג מזון אינו מתעכל טוב ומה גורם לאלרגיה ולכאבי ראש. רומי חוכמה, רעננה טל': 09-7745305, 052-8781537 מייל: [email protected] אתר: www.hochma.co.il

עדכונים:

פוסטים: 72

החל מספטמבר 2013

אנו שוכחות דברים, לפעמים אפילו דברים חשובים, גם בלי שתהיה לנו היסטוריה משפחתית של מחלות זיכרון או מצבים של חרדה ודיכאון וכדומה. את יכולה לשמור ולטפח את הזכרון שלך גם באמצעות אורח החיים שאת מנהלת וגם בתזונה שאת צורכת. המסר הוא פשוט: גם אם הגנטיקה מאיימת עליך, את יכולה לנצח אותה.

18/10/2017

שלום יקרה,

כבר בגיל 40 יש תחושה שהזיכרון נחלש והרבה באות אלי בבקשה לעזרה. אנו שוכחות דברים, לפעמים אפילו דברים חשובים, גם בלי שתהיה לנו היסטוריה משפחתית של מחלות זיכרון או מצבים של חרדה ודיכאון וכדומה. הסטרס הגבוה והמתמשך שמלווה את היום יום שלנו פוגע מאד ביכולת ריכוז ובמצב הזיכרון שלנו. גורם נוסף שפוגע בנו הוא חומציות גבוהה בגוף, הגורמת לדלקת בלתי נראית שמשפיעה ופוגעת לאורך זמן גם בתאי המוח, מבעיות זיכרון מינוריות ועד לאלצהיימר. לכן חשוב שנבין כי אורח החיים שלנו הוא בעל השפעה עצומה על מצב המוח.

כמו בהרבה מצבים בריאותיים אחרים, התרופה לבעיות בתחום הזה בגיל מתקדם היא אורח חיים בריא ורפואה מונעת כבר עכשיו והמסר הוא פשוט: גם אם הגנטיקה מאיימת עליך, את יכולה לנצח אותה.

iStock_000020916726Medium (2) - מח ומערכת עיכול

אבחון מוקדם הוא מילת המפתח

האבחון האירידולוגי יעיל מאד לאיתור נכון ומהיר של מקור הבעיה, גם לפני שהיא מופיעה ומתבטאת בפועל או בעוצמה. לאחר הזיהוי, האבחון האירידולוגי מאפשר להתוות את הדרך המתאימה ביותר לכל אחת כיצד לטפל בבעיה וכן לתחזק את עצמה מבחינה גופנית ומנטלית.

ישנן סיבות רבות שיכולות לגרום לפגיעה בזיכרון, שניתן לראות בקשתית העין: מצב חומצי בגוף, נטיות לסוכרת, בעיות בבלוטת התריס, טרשת נפוצה, דיכאון, כולסטרול גבוה או מחלות לב וכלי דם שפוגעות במצב המוח וכן בעיות עיכול וספיגה, שמביאים למחסור במינרלים וויטמינים חיוניים.

אחרי טיפול מתאים המטופלים מדווחים על שיקום מצב הזיכרון וגם בקשתית העין רואים את התוצאות הברוכות של מעבר לתזונה מתאימה ושימוש בצמחי מרפא ובתוספי תזונה.

תשמרי על המוח לאורך כל היום

בבוקר תני למוח לנשום – פעילות גופנית אירובית מזרימה באמצעות הדם חמצן למוח, החיוני לשמירה על תקינות תאי המוח. (פעילות גופנית המעלה את רמות האדרנלין בשעות הערב המאוחרות יכולה לגרום להפרעות שינה ומאד חשוב שתשני היטב – ראי התייחסות בהמשך).

במשך היום תני למוח לעבוד – הפעלת המוח היא חיונית. את יכולה ללמוד שפה חדשה או מקצוע חדש או תחביב חדש כגון ברידג’. תשבצים ותשחצים כמו שנהוג לחשוב הם פחות יעילים כי מהר מאד אנו לומדות להכיר אותם בעל פה. בלמידה חדשה מתרחש תהליך של גירוי המוח שבמהלכו נוצרים חיבורים עיצביים חדשים. כשאנו חוזרים על מה שלמדנו החיבורים מתחזקים ובכך נוצרים לנו מחסנים קוגניטיביים לשעת חירום.

בלילה (בעיקר) תני למוח לישון – שינה טובה ומספקת מחזקת את המוח ואילו בעיות שינה מעלות סיכון לבעיות זיכרון בעתיד. מגיל 40 ומעלה מומלץ לנוח גם בצהריים!

shena3lavan

גם המוח שלך ניזון ומעכל

מזונות שמזיקים למוח:

 • מזון מעובד המכיל כימיקלים כגון חומרים משמרים וצבעי מאכל פוגעים בכבד.
 • מוצרים מהחי מכילים שומנים רוויים ופוגמים בשמנים החיוניים.
 • ג’אנק פוד ומזון מטוגן מייצרים רדיקלים חופשיים הפוגעים במוח.
 • סוכר הוא רעל למוח ולגוף – סוכר מגיע בהרבה תחפושות, ביניהן קמח לבן ומוצריו. הסוכר גורמים לחומציות יתר ולליחה ומפר את האיזון העצבי, בגלל התנודות בהורמון האינסולין.
 • גלוטן – רגישות לגלוטן מגבירה את הסיכון למחלות עצבים ניווניות, עקב הגברת ייצור ציטוקינים דלקתיים.

 

iStock_000012608676XSmall - whole bread

שימי לב שנטילת תרופות יותר מהנדרש פוגעת בכבד ומפריעה לזרימת דם נקי לתאים. במצבי כאב, חולשה או צינון כדאי לנוח ולתת לגוף להתגבר על המצב במקום למהר לקחת תרופה.

מזונות שמועילים למוח ומחזקים אותו:

 • תזונה נוגדת חמצון – שפע של ירקות ירוקים (ברוקולי במיוחד) וגם כתומים, שמן זית, אבוקדו, קטניות, אגוזים (בעיקר מלך), תה ירוק איכותי, פשתן.
 • תזונה דלת או נטולת גלוטן (חיטה) – ניתן לצרוך כוסמין או שיפון, כמו כן להוסיף דגנים ללא גלוטן כגון כוסמת, קינואה, אורז בסמטי.
 • ג’ינג’ר – מעודד את זרימת הדם.
 • כורכום – נוגד חמצון עוצמתי. ניתן ליטול אותו כתוסף מזון.
 • אומגה 3 – שומר על תאי המוח. גם אותו ניתן ליטול כתוסף מזון או לאכול דגים 3 פעמים בשבוע, לצרוך זרעי פשתן, צ’יה ואגוזי מלך.

 

צמחי מרפא ותוספי מזון מומלצים לשיפור הריכוז והזיכרון

 • IridoBalance - תערובת צמחי מרפא אשר מנקה את העורקים, מגנה על שריר הלב ונוגדת כולסטרול.
 • IridoRelief - תערובת צמחי מרפא לחיזוק מערכת העצבים ולהרגעה.
 • לנשים מגיל 55 ומעלה אני ממליצה על IridoFemine - תערובת צמחי מרפא לאיזון הורמונלי המכילה פיטואסטרוגנים אשר מגנים על כלי הדם ושריר הלב.
 • פרוביוטיקה לאיזון הפלורה של המעיים.
 • כורכום.
 • אומגה 3

 

irdiofemine

בדיקות דם שכדאי לעשות

 • A1C – לבדיקת רמת הסוכר הממוצעת בטווח של שלושה חודשים.
 • תפקודי לב ורמות כולסטרול.
 • ויטמינים מקבוצת B – חיוניים ליצירת מוליכים עצביים.
 • מגנזיום – חיוני למערכת העצבית ולכבד.

 

לסיכום, ניתן לשמר ולשפר את הריכוז ואת הזיכרון ולמנוע ירידה במצב של תאי המוח בעזרת טיפול בעצמנו, תזונה נכונה ושמירה על אורח חיים בריא, ובליווי של הכוונה מקצועית.

זכרי כי המלצות אלו הן כלליות. אני ממליצה לעבור גם אבחון אירידולוגי לפחות פעם בחיים, כדי לדעת איך לנהל את גופך תזונתית ובריאותית.

 

שלך באהבה,

רומי חוכמה – אירידולוגית, נטורופתית ומאמנת לאורח חיים בריא

עוד מהבלוג של רומי חוכמה

תצוגה מקדימה

ניקוי כבד

  אחד הדברים המשפיעים ביותר על גוף מאוזן הוא מצב  הכבד. כשהכבד נקי מרעלים הגוף סופג מהמזון את הנחוץ לו, אינו משמין, ומגיב מהר במצב של דיאטת הרזיה. לכן חשוב לי להסביר על חשיבות הכבד וניקיונו. ...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

בחוץ מתוק בפנים מר

כמה דברים שלא ידעתם על נזקי הסוכר.  מי לא אוהב סוכר?  סוכר הוא שם כולל לקבוצה של פחמימות בעלות טעם מתוק. בסוכר נעשה שימוש רב הן במזון והן במשקאות. תזונה עתירת סוכרים שנוספים במזון נקשרת לבעיות בריאותיות כמו סוכרת ,השמנת...

תגובות

פורסם לפני 5 years

6 דברים שעוצרים את הירידה במשקל

שלום יקרה, את שומרת על קלוריות, אוכלת ושותה רק משקאות דיאטטיים ומאכלים דלי שומן וקלוריות, אוכלת (קצת) לחם בריא ובכל זאת המשקל מסרב לרדת... שימי לב, הדברים שחשבת שהם דיאטטיים, יכולים לגרום להשמנה! 1.    משקאות דיאט מחקר...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה