הבלוג של רומי חוכמה

romi28

רומי חוכמה הינה אירידולוגית, נטורופתית ומאמנת לאורח חיים בריא. מייסדת שיטת טיפול על שמה המשלבת בין אבחון אירידולוגי וטיפול נטורופתי טבעי, הכולל תזונה והתאמה אישית של תמציות צמחי מרפא. רומי בוגרת 6 שנות לימוד... +עוד

רומי חוכמה הינה אירידולוגית, נטורופתית ומאמנת לאורח חיים בריא. מייסדת שיטת טיפול על שמה המשלבת בין אבחון אירידולוגי וטיפול נטורופתי טבעי, הכולל תזונה והתאמה אישית של תמציות צמחי מרפא. רומי בוגרת 6 שנות לימוד אירידולוגיה (אבחון דרך קשתית העין), נטורופתיה וצמחי מרפא. עוסקת בתחום מאז שנת 2000. במסגרת השיטה הייחודית אותה פיתחה מאבחנת ומטפלת רומי בבעיות בריאותיות שונות - החל מבעיות מטבוליות ועד מחלות אוטואימוניות. דרך הקשתית היא מאבחנת את מצב הגוף והנפש והשפעתם זה על זה, והטיפול נעשה באמצעות התאמה אינדיבידואלית של צמחי מרפא ותזונה, תוך התחשבות באבחון האירידיולוגי, בתרופות שהוא לוקח ובבדיקות דם. תפקיד צמחי המרפא הוא להעצים את כוח הריפוי של הגוף והנפש ולזרז את תהליך הניקוי, הריפוי ושיקום הגוף. התאמה של הצמחים הרלוונטיים, מגדילה את סיכויי ההחלמה ומקטינה למינימום את הסיכון לתופעות לוואי. בנוסף מנהלת רומי סדנאות שונות בשיטה זו, ביניהן: סדנאות הרזיה וניקוי רעלים, הכנת הגוף להריון, בישול בריא, בישול טבעוני, בישול דל סוכר, בישול בעל אינדקס גליקמי נמוך, בישול דל חומציות ובישול דל גלוטן. כמו כן, מרצה ומלמדת אירידולוגיה במכללות שונות, ומעבירה כנסים והרצאות בנושא. למקצוע הגיעה רומי כאשר קרובת משפחתה, מדרגה ראשונה חלתה בסרטן השחלות והרופאים נתנו לה כשנה לחיות. באחד הביקורים שלה בבית חולים שמעה את הרופא ממליץ לקרובת משפחתה לאכול שוקולדים ובשר בקר. "ברגע ששמעתי את זה חשכו עיני והבנתי שאני צריכה להציל את קרובת המשפחה שלי", היא מספרת. "כבר ידעתי שסוכר מזין את הסרטן ובשר מכיל כל כך הרבה רעלים שהגוף שלה לא יוכל להתמודד איתם. לקחתי את המושכות לידיים ועברתי איתה תהליך ריפוי טבעי בשיטת אן ויגמור וכמובן טיפול רגשי. היא יצאה מהמחלה ובריאה כבר מאז 1996". מהי אירידולוגיה? אירידולוגיה היא שיטת אבחון דרך קשתית העין, הקיימת אלפי שנים וידועה עוד מתקופת האיסיים. לכל אדם מבנה גנטי משלו ובעיות הייחודיות לו, והעיניים הן למעשה הפתח החיצוני של המוח המשמשות כמפה קטנה של הגוף שלנו, בה משתקפים כל אברי הגוף. כל שינוי בריאותי או נפשי נותן את אותותיו בעין, עוד לפני התוצאה בבדיקת הדם. הצבע ומרקם של קשתית העין מייצג את התכונות התורשתיות: החולשות הנרכשות והמולדות, השינויים ההורמונליים, מידת העומס הרעלי בגוף (המקומי והכללי), אלרגיות ועוד ומשקף את אורח החיים, בעיקר דרך התזונה. האירידולוגיה מפנה אותנו לעידן החדש בהתאמת תזונה – תזונה גנטית, התאמת טיפול תזונתי אישי שבו ניתן לנתח את השפעת המזון, בהתאם לגנום המבדיל אדם אחד ממשנהו. דרך האבחון ניתן לראות איזה סוג מזון אינו מתעכל טוב ומה גורם לאלרגיה ולכאבי ראש. רומי חוכמה, רעננה טל': 09-7745305, 052-8781537 מייל: [email protected] אתר: www.hochma.co.il

עדכונים:

פוסטים: 72

החל מספטמבר 2013

דלקת חניכיים היא מחלה נפוצה במיוחד שאינה בעיה תמימה כפי שנהוג לחשוב: היא עלולה לגרום לנזק ממשי לבריאות הכללית. בקשתית העין ניתן לראות את מקור הבעיה ולטפל בה, וזאת לעומת הרפואה הקונבנציונאלית שאמנם מטפלת בסימפטומים, אולם אינה מטפלת בשורש של הבעיה, ולכן אינה נותנת פתרון ממשי למקורות דלקת החניכיים.

05/07/2015

שלום יקרה,

דלקת חניכיים היא מחלה נפוצה במיוחד שאינה בעיה תמימה כפי שנהוג לחשוב: היא עלולה לגרום לנזק ממשי לבריאות הכללית.

בקשתית העין ניתן לראות את מקור הבעיה ולטפל בה, וזאת לעומת הרפואה הקונבנציונאלית שאמנם מטפלת בסימפטומים, אולם אינה מטפלת בשורש של הבעיה, ולכן אינה נותנת פתרון ממשי למקורות דלקת החניכיים.

כ-95% מכלל האוכלוסייה סובלת מדלקת חניכיים בדרגה כזו או אחרת, כשהדלקות החריפות יותר נפוצות במיוחד בקרב אוכלוסיית מושתלי השיניים.

נמצא כי דלקות וזיהומים ממושכים בחניכיים עלולים לגרום לחדירת חיידקים למחזור הדם ולפגיעה בגוף, ומגבירים את הסיכון לטרשת עורקים, סכרת, התקפי לב, מחלות לב, שבץ מוחי, סרטן, לידות מוקדמות והפלות.

הפעם אסביר מה מקור דלקות החניכיים על פי האירידיולוגיה, אספר לכם דברים שרופא השיניים לא יספר, ואתן טיפים ותרופות טבעיות לשמירה על חניכיים בריאות. כי אני בהחלט מאמינה שחיוך בריא מעיד על נפש בריאה.

מקור דלקות החניכיים על פי תורת האירידיולוגיה

 • ידוע כי מקור הבעיה של דלקת חניכיים נובעת מחיידקים בפה – כאלה שהמערכת החיסונית שלנו לא יודעת להתמודד איתם. הפה הוא חלק ממערכת העיכול ולכן מה שקורה בפה מעיד על מה שקורה במערכת העיכול. כשפלורת המעיים מאוזנת גם איזון החיידקים בפה יהיה מאוזן, ולהיפך. חיידקי המעיים מקושרים ישירות למערכת החיסון שלנו.
מערכת עיכול מהפה ועד פי הטבעת_מוקטן

©iStock.com/alexluengo

 • כשהגוף במצב חומצי, חיידקי המעיים השליליים משגשגים. לעומת זאת, כשהגוף במצב בסיסי, חיידקי המעיים השליליים לא שורדים.
 • קיימת נטייה גנטית לדלקת חניכיים, אולם בהחלט אפשר לנטרל אותה בהתנהגות נכונה.
 • עישון מגביר את הסיכון לדלקות חניכיים.
 • מחקרים מצאו קשר הדוק בן רמות הסוכר בדם למחלת חניכיים ולמעשה, מחלת החניכיים נחשבת לאחד הסיבוכים של הסוכרת.
 • קנדידה- פיטריה החיה במעיים, באיבר המין הנשי, בפה ובגרון ומתרבה כשאורח חיינו גרוע ומערכת החיסון נחלשת, ואז אוכלוסיית המעיים הידידותיים מצטמצמת. מצב זה גורם לתגובה חיסונית ולדלקת כרונית בחניכיים.
 • כמשתמשים במנטרלי חומצה (נוגדי צרבת) או כשיש תת חומציות בקיבה – הקיבה הופכת להיות רגישה לחיידקים, נגיפים וטפילים, דבר הפוגע גם בפלורה בפה ובחניכיים. ניתן לקחת תמצית צמחים שמגנה על ריריות הקיבה ומאזנת את החומציות.

 

אז מה עושים?

 1. לטפל בקנדידה. הקליקי כאן לכתבה שלי בנושא.
 2. לטפל בסוכרת. הקליקי כאן לכתבה שלי בנושא.
 3. כדי להוריד את הדלקת בגוף כדאי להמעיט למינימום את החלבונים מהחי או להפסיק לאכול מהם בכלל. מומלץ לעבור לאכילת דגים, סויה, קטניות ודגנים מלאים.
 4. לאכול ירקות ירוקים – הם מנטרלים דלקת בגוף.
 5. לצרוך פרוביוטיקה נוזלית – לגרגר ולבלוע.
 6. רצוי לשטוף את הפה, לגרגר ולבלוע סודה אורגנית לשתייה, שמנטרלת חומציות. ניתן לרכוש ב-iHerb. כפית בכוס מים למבוגרים, חצי כפית לילדים.
 7. להימנע מאנטיביוטיקה כמה שניתן.
 8. להימנע מסטרואידים כמה שניתן – הם מעודדים התרבות קנדידה.
 9. להמנע לגמרי ממזון מעובד וממשקאות קלים.
 10. להמנע מאכילת סוכרים פשוטים ומשתיית אלכוהול – אלו מגבירים את הצטברות רובד החיידקים בשן ומחלישים את תפקוד מערכת החיסון.
 11. לצרוך מזונות העשירים בסיבים תזונתיים – לעיסת המזון הסיבי מעודדת הפרשת רוק ומעסה את החניכיים.
 12. לשתות כ- 8 כוסות מים.
 13. תוספי מזון – צמחים שמנקים את הכבד שמנטרל את החומציות, כמו גדילן מצוי וכורכום.
 14. צמחי מרפא – ניתן לקבל בהתאמה אישית ממטפל מוסמך:  צמחים אנטי דלקתיים – קופטיס וארכובית; צמחים לצרבות – אלתיאה, ליקוריץ ואולמוס.

 

תרופות סבתא לשמירה על היגיינת הפה

 • שטיפת הפה במי מלח – המיסו כפית מלח בחצי כוס מים חמימים (לא רותחים) ערבבו, ושטפו את הפה היטב עם התמיסה במשך כדקה. מומלץ לחזור על הפעולה מספר פעמים ביום.
 • גרגור חומץ תפוחים – עקב התכונות האנטי בקטריאליות של חומץ התפוחים, שטיפת הפה בו מדי יום עשויה לעזור מאוד להיגיינת הפה, להקלה על דלקת חניכיים ולנטרול ריחות רעים מהפה.
 • אלוורה – מרחו עם האצבע מעט אלוורה על האזור הכואב (בג’ל אלוורה טבעי מבית מרקחת או בצמח האלוורה עצמו).
 • מרווה – צמח אנטי בקטריאלי יעיל לטיפול טבעי בדלקת חניכיים. חלטו כמה עלי מרווה טריים בכוס מים רותחים במשך כ-10 דקות, הניחו לה להצטנן וגרגרו את החליטה שהתקבלה בכל חלל הפה, 2-3 פעמים ביום. לחילופין, שפשפו עלה מרווה על החניכיים והתמקדו באזור הדלקת.
 • דבש – מרחו מעט דבש טבעי ישירות על מקום הדלקת. ניתן להשתמש בדבש רגיל או בדבש חרובים.
 • שום/שמן זית – מרחו שום מקולף על החניכיים. ניתן גם למרוח על האצבע או על מברשת השיניים מעט שמן זית או שמן אתרי ולעסות בעדינות את החניכיים.
 • קמומיל (בבונג) / ג’ינג’ר – על מנת להקל על הכאב שנגרם מדלקת החניכיים, הרבו בשתיית תה העשוי מקמומיל או ג’ינגר. הכינו תה (חם, לא רותח), קחו לגימה והעבירו על פני החניכיים. אפשר גם לגרגר את התה.
 • תפוח עץ – אכלו תפוחים באופן קבוע, הם עשויים לסייע בחיזוק החניכיים ואף במניעת הדלקת.
חניכיים בריאות

©iStock.com/claraveritas

תוספי תזונה לטיפול בסימפטומים

 • קו אנזים Q10 – בעל השפעה נוגדת חמצון חזקה. משפר את אספקת החמצן לרקמות החניכיים. ומסייע במניעה ובריפוי דלקות חניכיים.
 • אצת הכלורלה הירוקה – מסייעת בהקלה, בריפוי ובטיפול בדלקות חניכיים.

 

סדנת מיצים לניקוי רעלים

סדנת המיצים הייחודית של מבט לטבע מתקיימת במהלך סוף שבוע אחד, במקום יפהפה, באווירה כפרית ושקטה. שתיית המיצים מאפשרת לכם לפנות את כל האנרגיה של הגוף לריפוי וניקוי, במקום שתשמש לעיכול המזון.
הסדנה כוללת אבחון אישי קצר, על מנת שתקבלו מיצים המתאימים לכם בצורה מדוייקת, והיא מוגבלת הסדנה מוגבלת לקבוצה קטנה של 5-6 איש.

הסדנה חלה בסוף השבוע הקרוב 10-11/7! לפרטים והרשמה.

 

לסיום, שייק לניטרול חומציות
1 מלפפון
2 כוסות כרוב לבן
1 כוס פטרוזיליה
1/2 לימון מקולף

iStock_000003166583XSmall - פטרוזיליה

שייק לניטרול חומציות

הכל בבלנדר ולבריאות!

 

מאחלת לכולנו בריאות בגוף ושמחה בלב.

שלך באהבה,

רומי חוכמה – אירידיולוגית, נטרופתית ומאמנת לאורח חיים בריא

עוד מהבלוג של רומי חוכמה

תצוגה מקדימה

ניקוי כבד

  אחד הדברים המשפיעים ביותר על גוף מאוזן הוא מצב  הכבד. כשהכבד נקי מרעלים הגוף סופג מהמזון את הנחוץ לו, אינו משמין, ומגיב מהר במצב של דיאטת הרזיה. לכן חשוב לי להסביר על חשיבות הכבד וניקיונו. ...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

בחוץ מתוק בפנים מר

כמה דברים שלא ידעתם על נזקי הסוכר.  מי לא אוהב סוכר?  סוכר הוא שם כולל לקבוצה של פחמימות בעלות טעם מתוק. בסוכר נעשה שימוש רב הן במזון והן במשקאות. תזונה עתירת סוכרים שנוספים במזון נקשרת לבעיות בריאותיות כמו סוכרת ,השמנת...

תגובות

פורסם לפני 6 years

6 דברים שעוצרים את הירידה במשקל

שלום יקרה, את שומרת על קלוריות, אוכלת ושותה רק משקאות דיאטטיים ומאכלים דלי שומן וקלוריות, אוכלת (קצת) לחם בריא ובכל זאת המשקל מסרב לרדת... שימי לב, הדברים שחשבת שהם דיאטטיים, יכולים לגרום להשמנה! 1.    משקאות דיאט מחקר...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה