הבלוג של רומי חוכמה

romi28

רומי חוכמה הינה אירידולוגית, נטורופתית ומאמנת לאורח חיים בריא. מייסדת שיטת טיפול על שמה המשלבת בין אבחון אירידולוגי וטיפול נטורופתי טבעי, הכולל תזונה והתאמה אישית של תמציות צמחי מרפא. רומי בוגרת 6 שנות לימוד... +עוד

רומי חוכמה הינה אירידולוגית, נטורופתית ומאמנת לאורח חיים בריא. מייסדת שיטת טיפול על שמה המשלבת בין אבחון אירידולוגי וטיפול נטורופתי טבעי, הכולל תזונה והתאמה אישית של תמציות צמחי מרפא. רומי בוגרת 6 שנות לימוד אירידולוגיה (אבחון דרך קשתית העין), נטורופתיה וצמחי מרפא. עוסקת בתחום מאז שנת 2000. במסגרת השיטה הייחודית אותה פיתחה מאבחנת ומטפלת רומי בבעיות בריאותיות שונות - החל מבעיות מטבוליות ועד מחלות אוטואימוניות. דרך הקשתית היא מאבחנת את מצב הגוף והנפש והשפעתם זה על זה, והטיפול נעשה באמצעות התאמה אינדיבידואלית של צמחי מרפא ותזונה, תוך התחשבות באבחון האירידיולוגי, בתרופות שהוא לוקח ובבדיקות דם. תפקיד צמחי המרפא הוא להעצים את כוח הריפוי של הגוף והנפש ולזרז את תהליך הניקוי, הריפוי ושיקום הגוף. התאמה של הצמחים הרלוונטיים, מגדילה את סיכויי ההחלמה ומקטינה למינימום את הסיכון לתופעות לוואי. בנוסף מנהלת רומי סדנאות שונות בשיטה זו, ביניהן: סדנאות הרזיה וניקוי רעלים, הכנת הגוף להריון, בישול בריא, בישול טבעוני, בישול דל סוכר, בישול בעל אינדקס גליקמי נמוך, בישול דל חומציות ובישול דל גלוטן. כמו כן, מרצה ומלמדת אירידולוגיה במכללות שונות, ומעבירה כנסים והרצאות בנושא. למקצוע הגיעה רומי כאשר קרובת משפחתה, מדרגה ראשונה חלתה בסרטן השחלות והרופאים נתנו לה כשנה לחיות. באחד הביקורים שלה בבית חולים שמעה את הרופא ממליץ לקרובת משפחתה לאכול שוקולדים ובשר בקר. "ברגע ששמעתי את זה חשכו עיני והבנתי שאני צריכה להציל את קרובת המשפחה שלי", היא מספרת. "כבר ידעתי שסוכר מזין את הסרטן ובשר מכיל כל כך הרבה רעלים שהגוף שלה לא יוכל להתמודד איתם. לקחתי את המושכות לידיים ועברתי איתה תהליך ריפוי טבעי בשיטת אן ויגמור וכמובן טיפול רגשי. היא יצאה מהמחלה ובריאה כבר מאז 1996". מהי אירידולוגיה? אירידולוגיה היא שיטת אבחון דרך קשתית העין, הקיימת אלפי שנים וידועה עוד מתקופת האיסיים. לכל אדם מבנה גנטי משלו ובעיות הייחודיות לו, והעיניים הן למעשה הפתח החיצוני של המוח המשמשות כמפה קטנה של הגוף שלנו, בה משתקפים כל אברי הגוף. כל שינוי בריאותי או נפשי נותן את אותותיו בעין, עוד לפני התוצאה בבדיקת הדם. הצבע ומרקם של קשתית העין מייצג את התכונות התורשתיות: החולשות הנרכשות והמולדות, השינויים ההורמונליים, מידת העומס הרעלי בגוף (המקומי והכללי), אלרגיות ועוד ומשקף את אורח החיים, בעיקר דרך התזונה. האירידולוגיה מפנה אותנו לעידן החדש בהתאמת תזונה – תזונה גנטית, התאמת טיפול תזונתי אישי שבו ניתן לנתח את השפעת המזון, בהתאם לגנום המבדיל אדם אחד ממשנהו. דרך האבחון ניתן לראות איזה סוג מזון אינו מתעכל טוב ומה גורם לאלרגיה ולכאבי ראש. רומי חוכמה, רעננה טל': 09-7745305, 052-8781537 מייל: [email protected] אתר: www.hochma.co.il

עדכונים:

פוסטים: 72

החל מספטמבר 2013

23/03/2014

 

אחד הדברים המשפיעים ביותר על גוף מאוזן הוא מצב  הכבד.

כשהכבד נקי מרעלים הגוף סופג מהמזון את הנחוץ לו, אינו משמין, ומגיב מהר במצב של דיאטת הרזיה.

לכן חשוב לי להסביר על חשיבות הכבד וניקיונו.

Male liver anatomy with digestive organs

איך מנקים את הכבד? 

מהן אלטרנטיבות לקבלת ויטמין בי 12, ברזל, סידן וחלבונים מלאים מהצומח?

אנשים אומרים לי לא פעם שבני אדם בנויים לאכילת בשר. וזה לא מדוייק.

אצל  בעלי חיים טורפים מערכת העיכול היא קצרה ,יש להם שיניים המותאמות לטרף וקיבה המצויידת בהפרשות חומצה לעיכול פי 10 מבני האדם, מערכת העיכול של הטורפים מפרקת את הבשר ביעילות ומתפטרת ממנו תוך שעתיים.

אצלנו,  בני האדם,  מערכת העיכול ארוכה יותר ודומה יותר לזו של בעלי חיים צמחוניים,  והבשר נשאר אצלנו בקיבה 5-6 שעות (מכאן גם חוקי הכשרות, ובתנ”ך גם מובא שנאסרה אכילת בשר על הדורות הראשונים)

כשהבשר נשאר בגוף הוא נרקב ותוסס וזהו פתח להרבה צרות בריאותיות – במערכת העיכול בפרט ובגוף בכלל.

אנשים אומרים לי שגוף האדם זקוק לבשר אדום בשביל הברזל וויטמין בי 12. גם זה לא מדויק, עובדה היא שכאשר הגוף מאוזן הוא מייצר את כל הדרוש לו מעצמו,   אוכלי בשר אדום רבים סובלים מאנמיה, ממחסור  בסידן ובי 12 , ואם יש מחסור תמיד אפשר לקחת בכדור. B12

הכבד מנטרל רעלים

הכבד הוא מנקז הרעלים בגוף ומוצרים מהחי ושאר ג’אנק פוד משאירים בו פסולת בלתי מתפרקת ומחלישים אותו. כשהכבד “סתום” אני רואה זאת בוודאות בקשתית העין.

אחד הדברים המשפיעים ביותר על גוף מאוזן הוא מצב  הכבד- והיותו נקי מרעלים. כבד נקי עוזר לגוף לספוג את החומרים הטובים, להם הוא זקוק מהמזון.

עד גיל 40 הכבד צעיר וטוחן את הפסולת באופן סביר גם  כשזו אינה אורגנית ומכילה הרבה חומרים כימים.  שאריות של תרופות וריסוס, חומרים משמרים מהמזון המעובד, הורמונים מגלולות ומהבשר.

 באיזה שהוא שלב הוא “נסתם” והכול מתחיל לקרטע, ואז גם מופיעות בעיות הנחשבות “שיגרתיות” לגיל: עצירות, כאבי ראש, לחץ דם גבוה, השמנה, יתר חומציות בדם הגורמת להיחלשות המערכת החיסונית, בעיות עור, עייפות מתמדת, מצב רוח ירוד ואפילו בעיות פריון. גם כאבי מפרקים וחוסר יכולת להוריד במשקל בזמן דיאטה נובעים בדרך כלל מכבד “סתום”.

כבד נקי  תורם לחילוף חומרים תקין, למערכת חיסונית טובה יותר, לספיגה יעילה של חומרים טובים מהמזון, לתחושה קלה והרזיה זורמת.

 והבונוס – הדבר ניכר ישירות במראה העור והשיער!!

מנקים את הכבד

הכבד הוא האיבר היחיד בגוף שיש לו יכולת התחדשות. לכן הרבה בעיות אותן הזכרתי כאן נפתרות בדרך כלל אחרי שמנקים את הכבד ושומרים על תקינותו. כחלק מאורח החיים אני ממליצה על “ניקוי כבד” או “ניקוי רעלים” בתהליך טבעי ופשוט ללא חוקן, סדנאות מיצים וכדומה, אלא בשמירה מוקפדת מאוד על תזונה נכונה במשך שלושה חודשים, ו”פוש” בצורת תמציות צמחים מתאימות. אחרי שלושה חודשים כאלה רואים בבירור הבדל ממשי במצב עור הפנים, באור העיניים, ובתפקוד הכללי של הגוף.

Kiwi smoothie

אורח חיים בריא שומר על כבד נקי

הדבר החשוב ביותר בשמירה שגרתית על הכבד והגוף כולו- הוא תזונה נכונה. חשוב במיוחד שהתזונה תהיה על בסיס צמחוני- טבעוני, שכן החלבונים מהחי מתפרקים ומשאירים אחריהם רעלים המכבידים על הכבד. אני ממליצה גם על מעבר לדגנים מלאים כמו לחם שיפון או כוסמין (ללא שמרים) אורז מלא, קינואה, שיבולת שועל ודוחן.

חשוב להוציא מהתפריט קמח חיטה, כולל חיטה מלאה, כי החיטה ידועה כמחוללת אלרגיות. גם קטניות מומלצות, בעיקר עדשים וחומוס. כדי לזכות בחלבון מלא אפשר לערבב קיטניות ודגנים, ולאכול שקדים, טופו, פתיתי סויה וכדומה. כמובן שחשוב לשתות הרבה,  רצוי מים (אצלנו בארץ עדיף מים מטוהרים בצורה זו או אחרת). חשוב להמיר את הסוכר בממתיקים טבעיים כמו סטיבייה או סירופ אגבה ולהקפיד להימנע מתזונה המכילה חומרים משמרים ותוספות מלאכותיות.

כדאי להגמל לחלוטין מבשר אדום העשיר בשומן רווי, בהורמונים ובאנטיביוטיקה, מעוף, להימנע מביצים, לאכול מידי פעם דגי מעמקים (סלמון, מקרל וכ’), להמנע ממזון מטוגן, ולהעשיר את התפריט היומי באגוזים למיניהם.

קיבלתם רק גוף אחד, שימרו עליו נקי, אל תזהמו אותו בפסולת, כימיקלים והורמונים.

בברכת בריאות שלמה

רומי חוכמה – אירידיולוגית ונטורופתית    romi

עוד מהבלוג של רומי חוכמה

תצוגה מקדימה

בחוץ מתוק בפנים מר

כמה דברים שלא ידעתם על נזקי הסוכר.  מי לא אוהב סוכר?  סוכר הוא שם כולל לקבוצה של פחמימות בעלות טעם מתוק. בסוכר נעשה שימוש רב הן במזון והן במשקאות. תזונה עתירת סוכרים שנוספים במזון נקשרת לבעיות בריאותיות כמו סוכרת ,השמנת...

תגובות

פורסם לפני 6 years

6 דברים שעוצרים את הירידה במשקל

שלום יקרה, את שומרת על קלוריות, אוכלת ושותה רק משקאות דיאטטיים ומאכלים דלי שומן וקלוריות, אוכלת (קצת) לחם בריא ובכל זאת המשקל מסרב לרדת... שימי לב, הדברים שחשבת שהם דיאטטיים, יכולים לגרום להשמנה! 1.    משקאות דיאט מחקר...

תצוגה מקדימה

12 עצות לעור קורן

 העור הוא האיבר הכי גדול בגוף. העור מסלק רעלים על ידי הזעה, מווסת את חום הגוף ומגן על אברים פנימיים.  מטופלים רבים שבאים לקליניקה שלי נראים עם עור יבש ודק ופגמינטציה. שלושה חודשים לאחר הטיפול אותם מטופלים חוזרים זוהרים,...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה