הבלוג של רוחי בכר

שותפים לעסקים

שמי רוחי בכר אני מתקשרת ומאמנת. באמצעות התקשור אני משמשת כצינור וירטואלי שמקשר בין בני האדם להדרכה עליונה. תהליך הייעוץ והאימון כולל פגישת הכרות, שבמהלכה צפות השאלות המרכזיות, ובהמשך נקבעת סדרת מפגשים שנועדו לדייק את... +עוד

שמי רוחי בכר אני מתקשרת ומאמנת. באמצעות התקשור אני משמשת כצינור וירטואלי שמקשר בין בני האדם להדרכה עליונה. תהליך הייעוץ והאימון כולל פגישת הכרות, שבמהלכה צפות השאלות המרכזיות, ובהמשך נקבעת סדרת מפגשים שנועדו לדייק את המשימות והיעדים בדרך אל המטרה הרצויה. על כל שאלה תשובה שיטת התקשור שבאמצעותה מועברים ההדרכה והאימון מבוססת על מתכונת שאלות ותשובות. הקצב ונתיב הצמיחה נקבעים בהתאמה אישית. לאורך הדרך נחשפים צמתי ההצלחה והפתרונות המדויקים לכל אחד באופן אישי. כל אחד זוכה להדרכה– בלי שיפוטיות ובלי ביקורתיות רקע עסקי ולימודים ניהול עסק משפחתי, במשך 22 שנים. בוגרת החוג לפסיכולוגיה וקרימינולוגיה של האוניברסיטה הפתוחה. בוגרת קורס מאמנים לעסקים. הכשרות מקצועיות בתחום הטיפולים האלטרנטיביים.

עדכונים:

פוסטים: 4

החל מאפריל 2010

הפחד מלשנות, הפחד לעשות צעד אשר אינך מכירה את השטח, השחקנים החדשים מסביב, אך אין ברירה – מה עושים?

08/09/2010

הרבה פעמים את  שואלת  את עצמך – עם מי אני יכולה להתייעץ בלי לפחד מה יגידו?

את  יושבת  וחושבת ,  הבעל?, החברים? מי מהם? ומתברר לך כי בעצם אין לך עם מי להתייעץ בשעות הכי חשובות לך . התשובה הנכונה לך ביותר היא את עצמך ! נכון שאת בחששות, מפחדת, ובנוסף כל הסובבים אותך צועקים לך שאינך נורמלית, מה את לוקחת סיכונים?, שבי  על המקום הזהרי!, ועוד כל מיני מילות פחד ומורא. הם המראות שלך של מה שאת חושבת וחוששת  ממנו.

 כאשר את הולכת לאדם מבחוץ שאין לו כל קשר איתך, אדם שהוא נטול דעה לגבי מעשייך , הוא זה שיגיד לך את האמת וידריך אותך לדרך הבטוחה ביותר לביצוע הרצונות שלך.

 אני מבינה את חששותייך, אך החיים הם כמו מי נהר זורמים , לעיתים מהר יותר, ולעיתים ישנו מחסום של אבנים המונעים מהם זרימה רצופה. לכן עליך למצוא את הדרך לעקוף את מחסום האבנים. לעיתים זה אומר ליצור אפיק חדש לחלוטין, ולפעמים זה אומר לחרוש אפיק כדי לעקוף את המחסום ולהתחבר מחדש לאפיק הקיים.

 לנהר קל יותר להרחיב את האפיק או להעמיקו מאשר לפלס אפיק חדש. לעומת זאת לך קל יותר להישאר בדרך המוכרת מאשר להיכנס למקומות חדשים שאינך יודעת מה קורה בהמשך הדרך, מי הם הספקים? המתחרים? הלקוחות? ובכלל מי את בכל המערך החדש הזה?.

לנהר שלנו אין הרבה ברירות, אין לו את האפשרות או היכולת לעצור ולחשוב. לעומתך שיש לך את האפשרות והיכולת להתייעץ עם מי שמתאים לך, לחשוב עם עצמך, לך יש את היתרון של לראות מספר מהלכים קדימה ולמנוע את ההיתקלות במחסום.

 אני טוענת שעליך בעלת העסק מוטלת החובה לפזול לצדדים ולבדוק כל הזמן מה קורה , האם ישנה איזו רעידה שיכולה לבלום אותך, וכבר לחפש לך את דרך המוצא להמשכיות הזרימה.

כמעט בכל נושא ישנם  מאות או אלפי מתחרים, לכן עליך למצוא לעצמך את המקום שאת בוטחת בו, אוהבת  אותו והוא מאפיין אותך, להשתדל מאוד שאותו מקום גם יהיה ייחודי לך.

אני מביאה שתי דוגמאות על נשים אשר עשו את השינוי , כל אחת מסיבתה שלה.

דוגמא ראשונה:

לאחרונה הכרתי את אורנה אשרי אישה מדהימה שהחליטה לשנות פאזה  מקצועית. הפחדים , הרמת הגבות של הסובבים אותה, היא החליטה שהיא הולכת עם הלב והרגשות המניעים אותה קדימה. נכון שהיא נשארה בתחום אבל עדין זהו אפיק חדש יחסית להיות מאמנת להורים לגיל הרך. אורנה אשרי היתה במהלך כל חייה המקצועיים (כ- 30 שנות עבודה) חינכה ילדים – עבדה כגננת ואף פתחה משפחתון כעצמאית.

היות ואורנה הינה אישה האוהבת ללמוד ולדעת שילבה במהלך העבודה גם לימודי העשרה אשר עזרו לה לייעץ להורים אשר שאלו שאלות הנוגעות בילדיהם.

לפני זמן החליטה שספגה מספיק ניסיון ולכן ההחלטה שלה היתה להמשיך לטפל בגיל הרך אך “לטפל” בהוריהם, הורים צעירים אשר חווים פעם ראשונה הולדת ילד / תינוק נמצאים לעיתים בתהיות ובהתלבטויות מהי הדרך החינוכית הנכונה. פה תמצאו את אורנה מדריכה אתכם את הדרך.

אורנה בנוסף גם מדריכה את הזוג הצעיר כיצד להתגבר על מכשולים בחייהם שלהם, על מנת שיוכלו לתת לרך שנולד וגדל את הדוגמא מהבית, כיצד יש לנהוג בחוויה של הרמוניה, כיבוד ועוצמה .

יש לציין שאורנה איננה בין לקוחותי – לאורנה הגעתי דרך חברה כאשר אני שוחחתי איתה על מטפלת לבני, כלתי ונכדי , והיא זו אשר המליצה על אורנה –

על אורנה מספרת על עצמה, ואת חוות הדעה שלנו תמצאו בלינק המוביל אתכם לאתר האישי שלה.http://superorna.co.il/

 דוגמא שניה:

 אל אריאנה הגעתי דרך מכרה משותפת.. היא המנכ”ל והבעלים של חברה להנדסת מוצרים אלקטרוניים. החברה שלה עוסקת כבר 17 שנים בהפיכת רעיונות ושרטוטים למוצרים ממשיים.

 אני הגעתי אליה לקורס מיוחד שמשלב ניהול עסק וחשיבה חיובית.

התברר לי שבשנתיים האחרונות אריאנה עשתה שינוי עיסקי גדול. במקביל לחברה הקיימת, היא פתחה

בית ספר לחשיבה חיובית. בית הספר מעביר קורסים, סדנאות והרצאות בשיטת אריאני – השיטה המעשית לחשיבה חיובית.

בעיקבות משהו שקרה לה  בחיפה היא החליטה לשלב את הנסיון הרב שצברה בניהול עסק ופיתוח מוצרים חדשים עם שיטת אריאני לחשיבה חיובית וכך נולד קורס מיוחד במינו. קורס ניהול עסק בחשיבה חיובית.

אריאנה סיפרה לי שהיו לה הרבה חששות לפני שפתחה את הקורס. יש לא מעט קורסים לניהול ויש גם הרבה קורסים וסדנאות לחשיבה חיובית בשיטות שונות. השילוב בין השניים הוא משהו חדש. אפיק לא מוכר לזרום בו.

 ניהול עסק בחשיבה חיובית: http://www.newdirections.co.il

 ישנן דוגמאות רבות בין לקוחותי הרבים, אך אני מנועה מלחשוף אותם. אני יכולה להגיד שאלה אשר הלכו בדרך המודרכת, לקחו את הפחד לידם ולא נבלמו על ידו, הצליחו להתאושש , לקום על רגליהם ולהצליח. חלקם אף התאחדו עם הנישה הקודמת והעצימו אותה, וחלקם פנו לנישות אחרות והצליחו בהן.

כל אחד הולך לפי הדרך הנכונה לו, עושה את השינויים כאשר זה הזמן שלו, כן להתייעץ עם הפחד אך למנוע מהפחד להשתלט על החיים שלך.

 אני מאחלת לך שנה טובה, שנה של הגשמת משאלות לבך, שנה  פורה ומפרה

נכתב ע”י רוחי בכר מאמנת עסקית מוסמכת, ומנהלת מרכז אופ”ק – אימון ופתרונות לקידום העסק

עוד מהבלוג של רוחי בכר

שלום עולם!

שלום, ברוכים הבאים לבלוגים של סלונה. שיהיה הרבה בהצלחה, ויש לנו גם כמה טיפים בעמוד הראשי של הבלוגים (הקישור הכי שמאלי בסרגל הניווט)....

תגובות

פורסם לפני 10 years

דור ההמשך בעסק משותף

בעברי נתקלתי במקרים רבים בהם שותפים לעסק אחד רצה כל אחד מהם להכניס את ילדיו כשותף בעסק, כממשיך דרכו של ההורה, מעשים אלו גרמו בדיעבד למריבות בין השותפים. לכן הפעם בחרתי לדון במורכבות של צרוף הילדים לעסק. ולא סתם עסק, אלא...

רבים מלקוחותיי שואלים אותי כיצד השילוב של מאמנת ומתקשרת מתחברים לעזרת  הלקוח? במה אני שונה ממתקשרות אחרות? לכן החלטתי לשתף אתכם בתשובתי :  ההבדלים בין שני הערוצים: האימון הינו רציונאלי ומתאים לאלו אשר נוח ומתאים להם...

תגובות

פורסם לפני 10 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה