הבלוג של רונית קריספין

rkrispin

מנהלת סיכונים. מנהלת משברים. פעילה חברתית.

עדכונים:

פוסטים: 116

החל מיוני 2013

 

 

keep-calm-you-re-only-40-birthday-balloon-436-p

 

אי שם, כשהכרתי את איל, והבנו שאנחנו מתחתנים, החלטנו החלטות.

החלטנו שבגיל 40 נפרוש, ניקח את ארבעת הילדים שלנו וניסע לטיול ארוך בעולם.  כשנחזור, נעבור למצפה בגליל.

הגענו לשם… והטיול הארוך מגיע. אלא ש… לא נפרוש (כי מי ידע בגיל 20 כמה יקר זה לפרנס ארבעה קטנים), אבל חודשיים וחצי במזרח הרחוק בהחלט יכול להחשב טיול מסביב לעולם… לא?!

בעוד יומיים זה מגיע!!! כולנו מתרגשים מאוד. הילדים התחילו עם שאלות הגיוניות (“למה בעצם צריך להכין שעורים, אמא. גם ככה לא נהיה בשעור הבא…”) ורק אני עוד נאבקת עם עצמי איך זה שעדיין אין מזוודות ארוזות, יש עוד “סידורים” ודברים  פתוחים.

הנסיעה הזו, עם ילדים שלנו, לשגרה של חופש מרגשת. מעוררת השראה, מעוררת שאלות.

טסתי המון בעולם, אפילו עם הילדים שלי. אבל לא התארגנתי אף פעם לנסיעה בת  12 שבועות בהרכב מלא… הצורך של בן ה 3.5 שונה מזה של בן ה 10.5. איך מעבירים את הזמן בטיסות? בנסיעות?  אנחנו רגילים שהכל זמין לנו. תמיד. האם ליצור מצב כזה? שתמיד יש במזוודה הכל מהכל או להרוויח שיעור בדרך? ומה אם איל ואני חושבים אחרת?

מעדיפה לזרום (אבל להיות זו שאורזת…). קונטרול פריק אמרנו לא?!

איל פתח חמש מזוודות. אני בטח אסתפק בשתיים. כל ילד תיק עם מעט דברים שיבחר לעצמו לדרך. כל ילד יצוייד במצלמה משלו. שיצלם את החוויה שלו. השניים שיודעים לכתוב קיבלו מחברת ליומן מסע. השניים מחברת לציורים.  קצת משחקי קופסא קטנים לדרך. ספר לכל אחד. אני שואלת את עצמי איזה מבין עשרות הספרים שמחכים לזמן פנוי שלי יזכו לסוע איתי…  שנינו אנשים מעשיים ועושים במקביל עשרות דברים. איך נסתדר עם כל כך הרבה פנאי?

איזה צרות טובות יש לנו. יווווווו – סין here we come!!!

נסיעה טובה. תשמרו לנו קצת קיץ. הא?!

 

 

 

עוד מהבלוג של רונית קריספין

הגוף שלי, הוא שלי. גם אחרי שאמות.

גילוי נאות: אני מחבבת את יעל גרמן. אישה מוכשרת, עבר מרשים כראשת העיר הרצליה, מייסדת מוסד חינוכי ואפילו מנהלת מפעל אלקטרוניקה (בלי שעשתה תואר "איכותי" בפיסיקה כמיה...שימי לב הקוראת פסברג...). יעל קיבלה על עצמה את תפקיד שרת...