הבלוג של רונית קריספין

rkrispin

מנהלת סיכונים. מנהלת משברים. פעילה חברתית.

עדכונים:

פוסטים: 112

החל מיוני 2013

Dear Senate, Rest. In Peace.

15/05/2019

אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון, בעוד כחצי שנה יכנס לתוקפו חוק האוסר הפלות באלבמה. מדובר באיסור על הפלות בכל שלב של ההיריון וגם אם ההיריון הוא תוצאה של אונס או של גילוי עריות.

תזכורת: אנחנו ב-2019 בואכה 2020.

תזכורת נוספת: עדיין, כל המצביעים על החוק היו גברים שכנראה מעולם לא נאנסו, מעולם לא היו בהריון ומעולם לא שקלו הפלה.

אני לא נגד הפלות. כלומר, באופן כללי,  הייתי מעדיפה לא להרוג חיים. אני צמחונית מגיל 12 ואני ממש מעדיפה את הבשר שלי רץ באחו. עם דופק.

אבל אם התכנסנו פה,  בוא נשחט כמה פרות קדושות.

אחרי שנים ארוכות של הכפפה, השתקה, שליטה בגוף האישה, בתרבותה, בליבידו שלה – יש להניח שהתוצאה ה״רצוייה״ תתקבל בכל מקרה. אלא מה?! עדיף שהאישה, אפילו אם למראית בטן, תקבל את ההחלטות שלה בעצמה.

הפגנה בעד הזכות של אישה על גופה (צילום: שאטרסטוק / Rena Schild)עדיף שהאישה תקבל החלטות על עצמה (צילום: שאטרסטוק / Rena Schild)

נניח שגברת סאם מאלבמה נאנסה. זה לא מאוד נדיר באלבמה. חם, ורחוק, ובודד,  ויש עוד כל מיני סיבות לכך שאונסים באלבמה.

ורק נניח, שהגברת סאם נכנסה להריון בנוסף לכל הצרות שהביאו איתם האונס.

הסנאט, מבקש להזכיר לסאם, בכל יום, כל היום, עד שארית ימיה שהיא נאנסה. שלאונס יש מחיר, והוא לא רק כלכלי, בגידול ילד שלא רצית, אלא מחיר נפשי עצום שתג המחיר שלו מבט יומיומי בגנים של האנס. ואת המחיר היא תשלם בכל רגע נתון בחייה.

עכשיו, תחשבו על הילד האומלל הזה, שלא רק ׳זכה׳ בגנים המשובחים של האנס, הוא זכה באמא מתוסכלת, שגם אם לא תודה, היא שונאת את הילד הזה, או את נסיבות היווצרותו.

כדי להיות בכלל חדלי אישים, את העונש הסנאט בחר להשית על הרופאים. אותן נשמות טהורות שגם אם הם מרוויחים כמה דולרים על ההפלה בסתר, הם מצילים שתי נפשות באלבמה. רופא שיערוך הפלה כזו עלול למצוא עצמו בכלא ל99 שנים. אתם מבינים? 99 שנים! מדיניות זו לקוחה מלוב, מסעודיה העתיקות. אבל מי זוכר?!

אולטרסאונד בהריון (צילום: שאטרסטוק / Steven Frame)מי שמסתכן ב-99 שנות מאסר, הוא הרופא שיבצע הפלה (צילום: שאטרסטוק / Steven Frame)

טוב תעשה מושלת אלבמה, אם תשב עם מרגריטה קרה ותבטל את הצעת הסנאט.

לא רק מהסיבה, שגוף האישה הוא שלה והיא המחליטה עליו בבלעדיות.

לא רק שמבחינה משפטית החלטה כזו לא מתיישבת עם כבוד האדם, החוקה האמריקאית ופסיקת בית המשפט העליון (Roe v. Wade).

 אלא  גם כי חוקי המוסר, הלא כתובים, מחייבים אותה לבטל את ההצעה.

עוד מהבלוג של רונית קריספין

הגוף שלי, הוא שלי. גם אחרי שאמות.

גילוי נאות: אני מחבבת את יעל גרמן. אישה מוכשרת, עבר מרשים כראשת העיר הרצליה, מייסדת מוסד חינוכי ואפילו מנהלת מפעל אלקטרוניקה (בלי שעשתה תואר "איכותי" בפיסיקה כמיה...שימי לב הקוראת פסברג...). יעל קיבלה על עצמה את תפקיד שרת...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

הידד לחופש הגדול

      אי שם, כשהכרתי את איל, והבנו שאנחנו מתחתנים, החלטנו החלטות. החלטנו שבגיל 40 נפרוש, ניקח את ארבעת הילדים שלנו וניסע לטיול ארוך בעולם.  כשנחזור, נעבור...

תגובות

פורסם לפני 6 years

ברוכה הבאה למשבר גיל ה 40

פעם, מזמן, התאמנתי באתלטיקה קלה. הייתי אפילו מאוד טובה. כל כך טובה, שבנצי שוורץ ז"ל, המאמץ המשובח שהיה לי חשב שעם תוצאות כמו שלי, אני מבוזבזת שלא התחרתי בתחרויות ארציות ובחרתי "לפרוש" לטובת כתיבה עיתונאית במעריב לנוער. אבל...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה