הבלוג של רונית קריספין

rkrispin

מנהלת סיכונים. מנהלת משברים. פעילה חברתית.

עדכונים:

פוסטים: 99

החל מיוני 2013

רוצה מנהיג עם בציות

26/12/2018

ברוכים הבאים למערכת הבחירות 2019.

כחלון על שער כלכליסט

הבוקר פתחתי את העיתון ׳כלכליסט׳. בעמוד הראשי נמרחה תמונתו של שר האוצר. הכותרת הראשית, בפונט 60,  שיבחה אותו. הכותרת המישנית, בפונט 40, הכתירה אותו לאלוהים הבא.  ורק בשקט בשקט, כי הרגולטור מחייב, סיפרו לנו שבכלל מדובר במודעה. בפונט 4.

אחר כך גיליתי שאותה מודעה בדיוק הופיעה אתמול על שער של ׳ישראל היום׳.

צריך הרבה מאוד ביצים לזרוק לנו את המניפולציה הזו בפנים: אנחנו עוד לא ממש מבינים שקמפיין הבחירות כבר החל.  עדיין מותר להגיד הכל מבלי לחשוש מחוקי תעמולת בחירות. האזרח עוד לא ממש חושב שכותרת ראשית בעיתון כלכלי היא אולי תעמולה, ועיתון מקצועי כנראה לא ינהל את תשומת הלב של הקורא החפוז בבוקר בכזו רישעות. אין לי מושג איך אדם ישר, לכאורה, הצליח לשלם לפרסום כזה, נקי ממניפולציה, לכאורה. בעיקר מעניין מאיזה ארנק יצא הכסף שמימן מודעות (יקרות מאוד) אלה.

כחלון על שער ישראל היום

הנזוף התורן הם העיתונים ׳כלכליסט׳ ו’ישראל היום’ ובעיקר שר האוצר. מי שיצאה צדיקה בסיפור היא אלונ בר-און מגלובס, שסירבה לפרסם את אותה מודעה ואף קראה למועצת העיתונות לטפל במחדל

כך או אחרת, יש לי הרגשה מוזרה שזו רק ההתחלה של מערכת בחירות מניפולטיבית ויקרה במיוחד, גם אם לא תהיה ארוכה מאוד.

גם הפעם, יכוונו המועמדים ישר לבטן הרכה שלכם, יפחידו אתכם, ינצלו את חולשתכם, ישקרו לכם (אבל לא ישכחו להסתכל לכם היישר בעיניים) ויספרו לכם בדיוק מה שאתם רוצים לשמוע. הכל, כדי שתבחרו בהם שוב ותיתנו להם עוד קדנציה.

קדנציה שלא יעשו בה הרבה למענכם, קדנציה שתתחיל עם פער גדול בין הנבחרים ובין בוחריהם. קדנציה שבסופה, חשבון הבנק של הנבחר יגדל מאוד וחשבון הבנק של הבוחר ייִשַׁחק מאוד.

הם לא ישכחו, גם הפעם, לספר לכם שאתם פוחדים מאויב מפחיד, שיגיע בלילה וישלח לכם פצצת אטום היישר למיטה.

גם הפעם, אוטובוסים של ערבים ינהרו לקלפיות בדיוק שעתיים לפני סגירת הקלפיות.

באופן מפתיע, גם הפעם, יהיה מי שיסכים תמורת סכומי כסף מופרכים לוותר על האג׳נדה המקצועית שלו.

אולי כדאי ששר האוצר, שאני מעריכה מאוד, לא לכאורה, ושאר מרעיו יבינו שהעם לא מטומטם. השר כחלון, הוא דוגמה לאדם טוב, שהגיע עם אג׳נדה כנה וערכית. האם שנותיו הארוכות בפוליטיקה גרמו לו ליפול ברשת הכוחנית והמניפולטיבית ולתת אגרוף בבטן הרכה של ׳אחד העם׳?  (זו סיבה נוספת, מדוע צריכים לקדם חוק לפיו אדם לא יוכל לשבת יותר מעשור בתפקיד ציבורי, אבל זה לפוסט אחר).

בבחירות האלו אני אבחר במנהיג בלי ביצים.

בבחירות האילו אחשוב על הילדים שלי, על חשבון הבנק שלי, על הדירה שאני רוצה לקנות בלי להשתעבד לבנק שהרגולטור כל כך אוהב, על הפרטיות שלי שלא מעניינת יותר מידי את הנבחרים.

הפעם, לא אבחר מישהו עם ביצים. הפעם, ׳אסתפק׳ במנהיג עם ביציות.

עוד מהבלוג של רונית קריספין

הגוף שלי, הוא שלי. גם אחרי שאמות.

גילוי נאות: אני מחבבת את יעל גרמן. אישה מוכשרת, עבר מרשים כראשת העיר הרצליה, מייסדת מוסד חינוכי ואפילו מנהלת מפעל אלקטרוניקה (בלי שעשתה תואר "איכותי" בפיסיקה כמיה...שימי לב הקוראת פסברג...). יעל קיבלה על עצמה את תפקיד שרת...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

הידד לחופש הגדול

      אי שם, כשהכרתי את איל, והבנו שאנחנו מתחתנים, החלטנו החלטות. החלטנו שבגיל 40 נפרוש, ניקח את ארבעת הילדים שלנו וניסע לטיול ארוך בעולם.  כשנחזור, נעבור...

תגובות

פורסם לפני 5 years

ברוכה הבאה למשבר גיל ה 40

פעם, מזמן, התאמנתי באתלטיקה קלה. הייתי אפילו מאוד טובה. כל כך טובה, שבנצי שוורץ ז"ל, המאמץ המשובח שהיה לי חשב שעם תוצאות כמו שלי, אני מבוזבזת שלא התחרתי בתחרויות ארציות ובחרתי "לפרוש" לטובת כתיבה עיתונאית במעריב לנוער. אבל...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה