הבלוג של רונית קריספין

rkrispin

מנהלת סיכונים. מנהלת משברים. פעילה חברתית.

עדכונים:

פוסטים: 112

החל מיוני 2013

אתמול נרצחו שתי נשים, סבטלנה מקרוב משדרות ומרינה לוגינוב מבאר שבע. סרגיי צימבל נהג להכות את מרינה לוגינוב ואף נעצר בעבר, אבל המכות לא היו מספיק ברוטליות והמשטרה לא עשתה מספיק

12/07/2017

איזה רעיון מופלא עלה לראש עיריית בית שמש:

כלבים מסוכנים שתוקפים אנשים ברחובות העיר ייורטו  באש חייה על ידי פקחים חרוצים, בין השעה שלוש לשבע בבוקר.

האמת? לא מבינה איך לא חשבו על זה קודם.

בשדרות, אתמול, כלב אחד לא אהב את הארוחה שהיא שמה לו בצלחת. הוא לא הצליח לחשוב לבד שהוא יכול לחפש לו אוכל במקום אחר. מה לעשות, הוא כלב. אז הוא רצח אותה.

סבטלנה מקרוב הנרצחת משדרות (צילום מסך)

בבאר שבע, כלב אחד שתה וודקה. ורק בגלל שהוא שתה וודקה (כך לפי דווחים של מקורות מהימנים: “כאן” תאגיד השידור החדש) הוא התבלבל. נבח ונבח. ואז רצח.

השכנים שמעו את הנביחות. השכנים שמעות את צעקות האישה המותקפת. היה להם לא נעים באוזניים. הם הזמינו משטרה ווידאו שהדלתות נעולות, כדי שהכלב לא יעבור, בחסות הוודקה, אל ביתם, ויתקוף גם אותם.

השכנים מעידים על אלימות מתמשכת (צילום מסך)

מנובמבר 2016 נרצחו 18 נשים במרחב הכי מוגן שאמור להיות להן: בביתן. במיטתן. על ידי כלבים על שתיים.

לא תשלחו אותם להסתובב בבית שמש בין שלוש לשבע בבוקר?

בכל יום מוגשות, לפי מדד האלימות של ויצו, כמאה תלונות על אלימות במשפחה. בשנה שעברה כחמשת אלפים (!) נשים נזקקו לטיפול רפואי לאחר תקיפה בתוך הבית שלהן, במיטה שלהן על ידי בן הזוג שלהן. כלב מהלך על שתיים.

המדינה? אכפת לה. מאוד אכפת לה. המחוקק לא מחוקק חוקים חדשים. לא מבין את הצורך בהתערבות מוצדקת במרחב הפרטי שלהן. פתאום הוא נסוג, בשם הנאורות הליברלית, ומקפיד על ההפרדה הקדושה בין המרחב הפרטי לציבורי “בשם החוק”רשויות האכיפה, נדרשות לסמכות פעולה, ומשאין נדרש לב רחום של שוטר\ת כדי לעשות מעל ומעבר. התנדבתי קצת עם נשים מוכות. אני לא יכולה לבוא בתלונה אל המשטרה. באמת שהם עושים עבודת קודש. רובם. המפכ”ל , לעומת זאת, זקוק לחידוד באשר לכושר הבחירה של קורבן אלימות. “אישה מוכה עושה את החשבון אם, כשתפנה למשטרה זה יועיל לה או יזיק לה”. כן…. אדוני המפכ”ל. אבל – לא באמת הבנת.

אישה מוכה עושה את החשבון, כי היא רואה את טובתה בסוף סולם ההעדפות. אם בכלל. היא רואה את טובת ילדיה, שלא ילכו לבית ספר שבו ילדים צוחקים מאחורי גבם על המכות ש”אבא הכניס לאימא” , היא רואה את טובת השכנים שלא תרצה להביא משטרה שתפר את שלוות הלילה, היא אפילו רואה את טובתו של האיש המכה, זה הכלב על שתיים, כי בכל זאת הוא מקבל מהמדינה עדיפות בשוק העבודה, והמשכורת נחוצה לאוכל, אתה יודע. אז נכון, אדוני המפכ”ל, היא עושה את החשבון, הכל כך שגוי, כי אין לה ברירה אחרת! היא לא יכולה לעשות חשבון אחר. היא מבושמת. ולא מוודקה, אדוני המפכ”ל. היא מבושמת מעצמת המכות שאך חטפה. ומכמות המייקאפ שהיא נדרשת כדי להסיר את הסימן הכחול שיופיע בבוקר בדרך לעבודה.

יודע מה? היא גם עושה את החשבון, שאם תעז להתלונן, ותעבור את המשוכה שלך, במשטרה, היא תגיע לבית המשפט. שם יישבו שופטים, שיבחנו את תפקודה כאימא וכרעיה והאם המכה הגיעה לה. והאם הכלב המכה היכה מתוך רשלנות, או כי עצם את עינו (פס”ד האונס בשומרת).

הרוצח הוא בכלל אדם נורמטיבי בלי עבר פלילי (צילום מסך)

אז היא עושה את החשבון. והיא עושה חשבון נכון. ואנחנו, כולנו, צריכים להפריע לה לעשות חשבון כזה. וצריכים להפריע לו להכות אותה. או לנבוח. או לרצוח.

סתם לשלוח אותו, עם בקבוק הוודקה, להסתובב ברחובות בית שמש. אבל בין שלוש לשבע בבוקר.

אם לא מאשימים את הקורבן, מאשימים את הוודקה (צילום מסך)

נ.ב. – כצמחונית 31 שנה, מטעמי אידאולוגיה, אני מגנה בתוקף את הכוונה הברברית של נציגי עירית בית שמש להרוג כלבים משוטטים. “אעצום את עיני” בעניין כלבים של שתיים.

עוד מהבלוג של רונית קריספין

הגוף שלי, הוא שלי. גם אחרי שאמות.

גילוי נאות: אני מחבבת את יעל גרמן. אישה מוכשרת, עבר מרשים כראשת העיר הרצליה, מייסדת מוסד חינוכי ואפילו מנהלת מפעל אלקטרוניקה (בלי שעשתה תואר "איכותי" בפיסיקה כמיה...שימי לב הקוראת פסברג...). יעל קיבלה על עצמה את תפקיד שרת...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

הידד לחופש הגדול

      אי שם, כשהכרתי את איל, והבנו שאנחנו מתחתנים, החלטנו החלטות. החלטנו שבגיל 40 נפרוש, ניקח את ארבעת הילדים שלנו וניסע לטיול ארוך בעולם.  כשנחזור, נעבור...

תגובות

פורסם לפני 6 years

ברוכה הבאה למשבר גיל ה 40

פעם, מזמן, התאמנתי באתלטיקה קלה. הייתי אפילו מאוד טובה. כל כך טובה, שבנצי שוורץ ז"ל, המאמץ המשובח שהיה לי חשב שעם תוצאות כמו שלי, אני מבוזבזת שלא התחרתי בתחרויות ארציות ובחרתי "לפרוש" לטובת כתיבה עיתונאית במעריב לנוער. אבל...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה