הבלוג של רונית קריספין

rkrispin

מנהלת סיכונים. מנהלת משברים. פעילה חברתית.

עדכונים:

פוסטים: 90

עוקבים: 9

החל מיוני 2013

סרט1 סרט

הסרט, “פלורנס פוסטר ג’נקינס” הוא על זמרת אמיתית ועשירה שבנתה קריירה מפוארת והופיעה על בימות נחשבות בניו יורק של שנות הארבעים.

אבל בעצם, זהו סרט ביקורת נוקבת על החברה, על הקידוש המחולל של כסף, על כמה הוא משחית אותנו, על מודעות עצמית, חוסרה, והקשר הישיר למחסור במודעות עצמית לכמות הכסף שיש לך.

בהתחלה חשבתי לעצמי, איך יכול להיות סרט עם מריל סטריפ ויו גראנט יחד ? סרט שמתחיל בקריאת נקמה בגרמנית בתאטרון ניו יורקי  של 1944.

כן, התקופה הזו שאפשר היה לעשן בתאטרון. למוניות בניו יורק היו רק ארבע ספרות בתג רישוי. הא, כן,  וגם התקופה האפילה הזו בהסטוריה העולמית של מלחמת העולם השניה.

השואה.

ממש תוך כדי שהמשרפות עבדו והתותחים רעמו. החיים הנהנתנים של הבורגנות הניו יורקית המשיכה לבעוט.

מריל סטריפ מייצגת את האישה עם אפס מודעות עצמית אבל הרבה אפסים בחשבון הבנק. מה שמקנה לה גבר צעיר ויפה לידה במהלך היום (אל תדאגו הוא מסודר לחלוטין לשעות הלילה). מקנה לה כבוד של מְלָכות על הבמות היוקרתיות ביותר של ניו יורק ואפילו את דעתם המשוחדת של מבקרי המוסיקה והתאטרון.

הרהורי האקטואליה הובילו אותי לדון בשאלות האלו וכמה הן באמת רלוונטיות לנו היום. האם יתכן שבמציאות של היום, מנהיגי העולם הם אנשים טובים יותר? אנשים שמצליחים ללמוד מטעויות ההסטוריה? אנשים נעלים יותר ומוסריים יותר? האם   א נ ח נ ו   אנשים מוסריים יותר? האם אנחנו מסונוורים מכמות כסף או מעמד של אדם זה או אחר?

כמה מזה רלוונטי לנו היום?

כמה כסף או מעמד קונה את דעת הקהל?   כמה את דעתך שלך?

כמה אנשים הולכים שבי אחרי פוליטיקאי שהמודעות העצמית שלו, שלא לומר הציבורית שלו, שואפת לאפס? רק בגלל שמו, עברו? ייחוסו? כספו? היחידה הצבאית בה שירת?

 

סרט קליל עם ארומה הרבה יותר עמוקה.

עפיצות חזקה שמשאירה סימניה לימים רבים. וגם, מבט מרשים על ניו יורק, שזה תמיד מרטיט את ליבי.

סטריפ, כהרגלה עוצמתית. גראנט  יפה ושותק. והשחקן האלמוני הזה!

 

(סיימון הרברג. נודניקים).

סרט2

 

עוד מהבלוג של רונית קריספין

הגוף שלי, הוא שלי. גם אחרי שאמות.

גילוי נאות: אני מחבבת את יעל גרמן. אישה מוכשרת, עבר מרשים כראשת העיר הרצליה, מייסדת מוסד חינוכי ואפילו מנהלת מפעל אלקטרוניקה (בלי שעשתה תואר "איכותי" בפיסיקה כמיה...שימי לב הקוראת פסברג...). יעל קיבלה על עצמה את תפקיד שרת...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

הידד לחופש הגדול

      אי שם, כשהכרתי את איל, והבנו שאנחנו מתחתנים, החלטנו החלטות. החלטנו שבגיל 40 נפרוש, ניקח את ארבעת הילדים שלנו וניסע לטיול ארוך בעולם.  כשנחזור, נעבור...

תגובות

פורסם לפני 4 years

ברוכה הבאה למשבר גיל ה 40

פעם, מזמן, התאמנתי באתלטיקה קלה. הייתי אפילו מאוד טובה. כל כך טובה, שבנצי שוורץ ז"ל, המאמץ המשובח שהיה לי חשב שעם תוצאות כמו שלי, אני מבוזבזת שלא התחרתי בתחרויות ארציות ובחרתי "לפרוש" לטובת כתיבה עיתונאית במעריב לנוער. אבל...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה