הבלוג של רונית קריספין

rkrispin

מנהלת סיכונים. מנהלת משברים. פעילה חברתית.

עדכונים:

פוסטים: 112

החל מיוני 2013

בטחון בגרוש

בימים אילו שכוחות השוק המשמעותיים חוטאים לתפקידם (כן, העיתונות), יש לציין לשבח את כלכליסט שפרסם בכותרת הראשית את הממצאים שנאספו על ידי התנועה לחופש המידע.

התנועה לחופש המידע פנתה למשרדי הממשלה בבקשה לחשוף את דוחות ההוצאות שלהן. נחשו מי לא נענה?

משרד הבטחון ומשרד לבטחון פנים.

מה?? אם נדע שרכשתם חוט ורוד (בניגוד לזה הלבן של משרד האוצר) זה יוריד את רמת הבטחון של המדינה? או אולי את רמת הבטחון העצמי של מי שמאשר להוציא סכומי כסף כאלו ללא חשבון?

קל מאוד להסתתר מאחורי מעטה החשאיות “בטחון”. ביבי מפחיד אותנו לעת בחירות באיום הבטחוני שיש על מדינת ישראל, משרד הבטחון מפחיד את הממשלה בכל הצבעת תקציב המדינה שאם לא יקבלו את המליארדים, לא יוכלו להגן על אזרחיה ואני אומרת – די!

מספיק כבר עם הצביעות הזו. עם כל המילים וההפחדות, אין לנו ממש בטחון וגם יש מי שיאמר שהמדינה די מתפוררת.

אילו חשיפת נתון זה או אחר חסוי באמת, מטעמי אבטחת מידע ובטחון המדינה, יש מי שאמון על זה, הצנזור הראשי ורק ממנו אני מוכנה לשמוע סרוב על פרסום מידע זה או אחר. העובדה שבאופן קבוע מסרב משרד הבטחון לחשוף את הסוד הגדול של פירוט הוצאותיו רק מעורר בי את החשד שיש מי שלא יודע לנהלו נכון או שנוח לו מאוד להמשיך לנהל אותו במחשכים, הרחק מעינו המבקרת של הציבור.

הייתי פעם במחלקת הבטחון של ארגון גדול מאוד. בכל פעם שלמנהל האימפוטנט לא היה נוח לחשוף מידע מסויים הוא היה משתמש בתירוץ הזה “מידע בטחוני מסווג”.  הוא וחבריו לניהול הקבוצה התפארו בתפקידי העבר שלהם במוסד ובשב”כ שהתבררו,  שהיו בסך הכל פקידים זוטרים במוסדות החשובים והמוערכים הללו.

יש משהו מאוד סקסי, מסתורי וטבו עצום מסביב לתירוץ “מטעמי בטחון”. אף אחד לא שאל יותר שאלות. ובכן, הגיעה עת השקיפות, רבותי. אם המידע שבידכם צריך להיות מסווג, סִמכו נא על מערכת הצנזורה שתדע למנוע אותו ממני. עד אז – אני דורשת שקיפות!

בנתיים, יאיר,אתה רציני??? את תקציב משרדך אתה לא מצליח לנהל ביעילות ראויה, אתה מתיימר לנהל את תקציב המדינה?

אני מאמינה לכוונות שלך, אבל בוא נתחיל בבית. המשרד שלך יכול להתנהל לפחות בשלושים אחוזים פחות. אני מכירה הרבה מכבסות, שישמחו לכבס את הוילונות של משרדכם. לא בחמישים אלף ש”ח אלא בחמישית. כולל הסעות מערד, מקרית גת, מאופקים, משלומי ועוד.

על פי פירוט התקציב של משרדך, יאיר, חברי המשרד מאוד מגובשים. כי אם לא, אני דורשת החזר מלא של 1.68 מליון שח. ואם כן, התגבשו בבקשה לכוון קיצוצים, רחבים ודוגמא אישית. כי משם תבוא הבשורה.

קרדיט לתמונה: אתר מרצ. לא מופיע שם הצלם.

עוד מהבלוג של רונית קריספין

הגוף שלי, הוא שלי. גם אחרי שאמות.

גילוי נאות: אני מחבבת את יעל גרמן. אישה מוכשרת, עבר מרשים כראשת העיר הרצליה, מייסדת מוסד חינוכי ואפילו מנהלת מפעל אלקטרוניקה (בלי שעשתה תואר "איכותי" בפיסיקה כמיה...שימי לב הקוראת פסברג...). יעל קיבלה על עצמה את תפקיד שרת...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

הידד לחופש הגדול

      אי שם, כשהכרתי את איל, והבנו שאנחנו מתחתנים, החלטנו החלטות. החלטנו שבגיל 40 נפרוש, ניקח את ארבעת הילדים שלנו וניסע לטיול ארוך בעולם.  כשנחזור, נעבור...

תגובות

פורסם לפני 6 years

ברוכה הבאה למשבר גיל ה 40

פעם, מזמן, התאמנתי באתלטיקה קלה. הייתי אפילו מאוד טובה. כל כך טובה, שבנצי שוורץ ז"ל, המאמץ המשובח שהיה לי חשב שעם תוצאות כמו שלי, אני מבוזבזת שלא התחרתי בתחרויות ארציות ובחרתי "לפרוש" לטובת כתיבה עיתונאית במעריב לנוער. אבל...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה