הבלוג של rivkatzuk51

rivkatzuk51

פנסיונרית גאה שיוצאת מהמגירה

עדכונים:

פוסטים: 22

החל מאוגוסט 2014

בחנוכה מצפים מהסבתות לקחת את הנכדים למופעי חנוכה והמייל שלי היה מוצף בפסטיבלים ובהצגות לילדים. האמת לא בא לי על רעש, חטיפים והתבכיינות של פעוטות.  השנה הזדמנה לי אפשרות להזמין את כל הנכדים למופע מסוג שונה, על יוהן סביסטאן באך שמעתם? במרכז אלמא לאומנויות הועלה קונצרט לילדים ביום שישי בבוקר, נר רביעי של חנוכה.  בשעה 11:00 בבוקר התייצבה כל המשלחת אלים,עיטם, ליאור, כחל, תמר,עגור, אלה ונעה. 

כולם התיישבו בשורה אחת כמו בחנוכייה וסבתא לא לטעות, זו אני הייתי השמש הגאה. כל אחד הגיב בצורה שונה לצלילי הקונצרט של באך. אלה זימזמה, ליאור טופף בידים, אלים שימש כסא נוח לנעה שניגנה במשולש דימיוני, תמר קיפצצה ועיטם היה מרוכז בצלילים, עגור התעניין בשכנים וכחל היה בעולם משלו. אין ספק, מחונכים להפליא וענו על הציפיות שלי.

מרכז אלמא זה מפעל תרבות חדש שהוקם בבית מלון מבטחים לשעבר. גברת לילי אלשטיין הגשימה חלום של יצירת מרכז אומנויות, ברמה בינלאומית בזיכרון יעקב הקטנה. אולם הקונצרטים מצטיין באיכות אקוסטית מעולה והעוגב שהובא מגרמניה, גודלו ענק וצליליו תפסו את תשומת לב הילדים.
דרך אגב,סער בשיחת חולין גילה שלילי היא קרובת משפחה רחוקה של משפחת צוקרמן דרך דוד ירמיהו, האח של סבא רבא יקותיאל.

פנינה מוסיקאלית נוספת נמצאת בבית מנפרד בגבעת עדה. בתוך שדות ירוקים שוכן ביתן עץ שבו אווירה ביתית והבמה עליה מופיעים הנגנים מתוחמת על ידי שטיח אדום פרחוני . יצאתי לשמוע קונצרט לפני חודש והראשון שליוה אותי, כי אהובי מפליג בימים,היה אלים. לקונצרט השבוע הצטרף עיטם המקסים.
לפני הקונצרט שתינו קפה, או תה וכמובן גם מאפה. בתום הקונצרט הוגש מרק ירקות או כתום בשילוב לחמים, מאפה הבית,חמאה וזיתים.

אלים אמר שזו חוויה שונה, בניגוד לאולם הקונצרטים שבו הנגנים מרוחקים, כאן ניתן לחוות את המוסיקה בדרך של קירבה, עד כדי נגיעה במיתרי הצ’לו ולחוש את העצמה של הנגנים. זה לא קל לקבל במסה את מכלול היצירות של בטהובן, רחמינינוב ומנדלסון, אבל יחד עם סבתא טועמים את הצלילים ולפעמים גם בורחים לעולמות אחרים.

במשפחה אני מארגנת ארועים מוסיקלים, אבל אשת המוסיקה האמיתית היא הילית, זמרת האופרה המקצועית.
בתאריך 14.2.15 ביום שבת, יועלה מופע “פניני אופרה” ובו הילית תופיעה יחד עם דן כנר באולם מיר”ב. כל ההכנסות מוקדשות לעמותת בית הספר האנטרופוסופי הכרם.
זה נשמע לכם פרסומת? כן רבותי, זה שילוב של תרבות ונתינה ומצפים שתושבי האזור יגיעו, לא לשכוח לרשום ביומן!

כולם שואלים אם הנכדים מנגנים,קצת היסטוריה משפחתית.
כשגרנו בשפיה לפני עשרות שנים, היה לי חלום פולני ששלושת הילדים שלי ינגנו  בפסנתר. רכשנו פסנתר מגברי, רכז המשק ובכל יום שלישי אחר הצהרים עלינו השלושה ואני לאיריס המורה לפסנתר. אחד ניגן והשאר חיכו בתור וראינו את “סמי וסוסו” ו”דודלי ורגע”.
הפסנתר ליווה אותנו משפיה להרצליה,מהרב קוק לנווה ישראל ונחת בזיכרון יעקב ברחוב ברק. ומאז מחכה ומצפה שמישהו יתחיל לנגן בו.
נתראה בקונצרטים הבאים ולסיום קישורים ליצירות מוסיקליות שאהבנו.
מנדלסון טריו 1 בטהובן טריו 1

 

עוד מהבלוג של rivkatzuk51

איך עוברים בשלום את ה"קייטנה של סבתא"?

חשוב לדעת: טיפים להישרדות ב"קייטנה של סבתא" אני כבר סבתא פנסיונרית מנוסה, כשמתקרב המועד של מחצית אוגוסט אני מחכה ומצפה למיילים שמגיעים בהולים ובהם בקשות: "הילדים לא במסגרות בשבועיים הבאים, אז הם יכולים להיות אצלכם ביום...