הבלוג של Rivka Kofler

תמונה אחת וסיפור

אני צלמת-טיילת, מעצבת גרפית במקצועי, מבקרת במקומות שונים בעולם בנופים משגעים, מתחככת בתרבויות קרובות-זרות ומתבוננת דרך פריים התמונה הבאה שאצלם. כאן אשתדל לספר את הסיפור של כמה מהתמונות.

עדכונים:

פוסטים: 102

החל מדצמבר 2012

סיפור הוליוודי אבל אמיתי, שמתקשר לחדשות

02/07/2015

קינדר טרנספורט

שמעתי היום בחדשות על מותו של סר ניקולס ווינטון, מי שהיה ממארגני ה”קינדר טרנספורט” (משלוח הילדים) מצ’כוסלובקיה. משלוחי הצלה כאלה הגיעו מכל שטחי הכיבוש הנאצי לבריטניה.

בתמונה למעלה פגשתי את הפֶסֶל הבריטי בתחנת הרכבת רחוב ליברפול, שיצר הפסל פרנק מייסלר והתרגשתי מאוד מהעובדה שהוא כה עממי, שעוברים ושבים יושבים לידו, ועליו, ובטוחה הייתי שלפחות חלק מהם עוצרים גם לקרוא את השלט שליד, ללמוד פרק קטן בהסטוריה הבריטית, אבל גם היהודית. מאוחר יותר, פגשתי גם את הפסל שעומד בצד השני – בברלין, ליד תחנת הרכבת פרידריכשטראסה משם יצאו הילדים לבריטניה שקלטה אותם.

אני הכרתי את הסיפור הרבה שנים קודם. הסיפור מסתובב במשפחה כבר מעל 20 שנה, ומחמת צנעת הפרט לא סיפרתי אותו עדין, ואספר אותו עתה תוך כדי השתדלות להסתיר את הפרטים שעלולים להסגיר את זהות הדמויות.
חברת משפחה, היתה חלק מאחד המשלוחים האלה, שם פגשה בחור בגילה. הם היו כמעט ילדים אז. כנראה שהתאהבו. אינני בקיאה בפרטים הטכניים – מאין בדיוק נסעו ואיך, אך הם הגיעו בקבוצה גדולה של בני גילם ללונדון. הבחור שהיה אמביציוזי, שאף להגיע לעולם החדש. הבחורה שהיתה רומנטית, שאפה להגיע לארץ ישראל וכך נפרדו דרכיהם. אהבתה הגדולה היא אכן ארץ ישראל והמדינה שקמה כאן. היא נישאה כאן לאיש, חייתה עמו שנים ארוכות חיים טובים.

באחת מהנסיעות שלהם לארה”ב פגשה בבחור ההוא הראשון, לגמרי באקראי. קשה להאמין איך שני אנשים אבודים ייפגשו כך בארה”ב הגדולה, אבל זה אכן קרה. הבחור ההוא נישא, הוליד ילדים והפליא בעסקים. הפך למליונר, ולידיד הזוג הישראלי. כשהיא התאלמנה, הוא כבר היה אלמן עם וותק של שנה ולא חיכה יותר מכמה ימים כדי להציע נישואין לאהבת חייו. היא התלבטה המון, בעיקר כי הדבר היה כרוך בעזיבת הארץ האהובה, אבל לבסוף גם זה קרה. כמו בסרט הוליוודי, כבר אמרתי?

אין ספק שהסיפור הזה היה נשאר בגנוזים עוד שנים רבות, אלמלא הדיווחים המרגשים היום בתקשורת, אודות מותו של סר ניקולס ווינטון, בגיל 106.

______________________________________

אוספת אוצרות – הבלוג המצולם שלי

הצטרפו לעמוד התמונות שלי בפייסבוק

______________________________________

  • אם אהבתם את התמונה הזו והסיפור שלה ותרצו לא לפספס את התמונות הבאות והסיפורים שלהן,
    לחצו על כפתור ה- עקבו אחרי - למעלה משמאל – הכניסו את כתובת המייל שלכם
    (תידרשו גם להסכים לקבל ניוזלטר של סלונה – גם זו לטובה) ותקבלו הודעה למייל בכל פעם שאפרסם משהו חדש.

עוד מהבלוג של Rivka Kofler

תצוגה מקדימה

לתת להן כח

רובנו לא יכולות אפילו לדמיין מה עוברת מנותחת סרטן השד, וטוב שכך. רובנו מדמיינות למשל, שיער נושר, ולא יודעות שגם שיער הריסים והגבות נושר, רובנו מדמיינות את הקלישאה...

תצוגה מקדימה

נוכח עוגות פריז

לפני יותר מעשר שנים, קרה ואבד לי הזכרון באחת. לי – שהייתי ספר טלפונים מהלך, ספר הסטוריה מסודר לפי תאריכים מדוייקים – הכל נעלם. נבהלתי. לצד התשבצים...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אגם הצללים

פתח דבר אני לא ממש מצויה בעולם הפנטזיות הנוכחי (אם יש דבר כזה), אינני נוער וגם אין לי כאלה בבית די הרבה שנים, ובכל זאת, משהו בעטיפת הספר גרם לי מאוד לרצות לקרוא אותו. ולא רק...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה