הבלוג של Rivka Kofler

תמונה אחת וסיפור

אני צלמת-טיילת, מעצבת גרפית במקצועי, מבקרת במקומות שונים בעולם בנופים משגעים, מתחככת בתרבויות קרובות-זרות ומתבוננת דרך פריים התמונה הבאה שאצלם. כאן אשתדל לספר את הסיפור של כמה מהתמונות.

עדכונים:

פוסטים: 102

החל מדצמבר 2012

היתרון הגדול של הספר, אותו כתבה אסנת עופר, שהוא כתוב בשפה בהירה ומובנת לכל.

19/10/2014

 

אסנת עופר

כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול. מתבקש המשפט הזה, לא? עכשיו ברצינות. הכי מביך, בתור אנשים אינטליגנטים שעומדים או יושבים מול רופא ולא מבינים ממש מה הוא מספר לך עליך, ואת לא יודעת אפילו מה לשאול באותו רגע. עוד יותר מביך ומתסכל כשברור שיש בעיה רפואית כלשהי אבל לא יודעים אפילו לאיזה רופאה ללכת לייעוץ, כלומר, לאיזו מומחיות שייכת הבעיה שלי? איזו תת מומחיות יודעת לטפל יותר טוב באותה בעיה?

לרוב השאלות והמבוכות האלה נוצר הספר הזה, בעיניי. כלומר, זה לא מסוג הספרים שקוראים ברגעי לחץ, מחפשים באינדקס את המילה המתאימה כמו בגוגל ומקבלים מענה, אלא, קוראים לפני, הרבה לפני, כדי לדעת, כדי שאם משהו מתוך התחלואים האלה חלילה יתקוף אותי או את יקיריי, אני אהיה מוכנה. בדיוק כמו שאני קוראת על טיולים של אחרים, שברגע שיצוץ דיל טוב – אני אהיה מוכנה!

היתרון הגדול של הספר, אותו כתבה אסנת עופר, שהוא כתוב בשפה בהירה ומובנת – נושאי הרפואה האלה, למרות שנדמה שכולנו שוחים בהם, שהם תמיד בנמצא בחיפוש קליל בגוגל, לא באמת מובנים, לא לכולנו מפת גוף האדם על כל מכאוביו פרושה בראש, ולכן חשוב לפעמים לקרוא דעה יותר אובייקטיבית. ברור שהלכתי קודם אל הפרקים עם השמות המוכרים, “לבדוק” אותם וברור שהם הוסברו לי בצורה הכי ברורה שפגשתי עד כה.

המכשלה העיקרית של ספר כזה היא ההכללה, וברור שלכל אחד יש סימפטומים קצת שונים משל אחרים, אבל המחברת עומדת בזה יפה במבנה הקבוע של הספר – תאור הסימפטומים העיקריים של התופעה ואח”כ דרך הטיפול בה.

וסיפא קטנה עדכנית: מחאת מחירי הצליאק ניבטת אלי כמעט מכל קיר. הסיפורים שהאנשים המצטלמים מציגים השאירו אותי במבוכה, מעבר למחיר הגבוה שהם משלמים כדי לא להיות חולים, הסתבר לי שלמרות שיש לי חברים שלוקים במחלה ולמרות שאני שומעת עליה הרבה, עדיין היו לי שאלות רבות על מנת להבין – “דוקטור מה עושים?” ענה לי מיד על השאלות האלה, כאילו שהמחברת ידעה מראש מה הן יהיו.

מומלץ לרכוש את הספר, ולהציבו במקום נגיש.

“דוקטור מה עושים?”, אסנת עופר, הוצאת כנרת, זמורה ביתן דביר.

_________________________________

התמונות שלי ניתנות לקנייה כאן 

הצטרפו לעמוד התמונות שלי בפייסבוק

_________________________________

  • אם אהבתם את התמונה הזו והסיפור שלה ותרצו לא לפספס את התמונות הבאות והסיפורים שלהן,
    לחצו על כפתור ה- עקבו אחרי - למעלה משמאל – הכניסו את כתובת המייל שלכם
    (תידרשו גם להסכים לקבל ניוזלטר של סלונה – גם זו לטובה) ותקבלו הודעה למייל בכל פעם שאפרסם משהו חדש.

עוד מהבלוג של Rivka Kofler

תצוגה מקדימה

לתת להן כח

רובנו לא יכולות אפילו לדמיין מה עוברת מנותחת סרטן השד, וטוב שכך. רובנו מדמיינות למשל, שיער נושר, ולא יודעות שגם שיער הריסים והגבות נושר, רובנו מדמיינות את הקלישאה...

תצוגה מקדימה

נוכח עוגות פריז

לפני יותר מעשר שנים, קרה ואבד לי הזכרון באחת. לי – שהייתי ספר טלפונים מהלך, ספר הסטוריה מסודר לפי תאריכים מדוייקים – הכל נעלם. נבהלתי. לצד התשבצים...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

אגם הצללים

פתח דבר אני לא ממש מצויה בעולם הפנטזיות הנוכחי (אם יש דבר כזה), אינני נוער וגם אין לי כאלה בבית די הרבה שנים, ובכל זאת, משהו בעטיפת הספר גרם לי מאוד לרצות לקרוא אותו. ולא רק...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה