הבלוג של Rivka Kofler

תמונה אחת וסיפור

אני צלמת-טיילת, מעצבת גרפית במקצועי, מבקרת במקומות שונים בעולם בנופים משגעים, מתחככת בתרבויות קרובות-זרות ומתבוננת דרך פריים התמונה הבאה שאצלם. כאן אשתדל לספר את הסיפור של כמה מהתמונות.

עדכונים:

פוסטים: 102

החל מדצמבר 2012

במבט לאחור הדברים תמיד נראים אחרת. הרבה יותר מועצמים. גם הטוב וגם הרע. גם כאשר הסיבה מזמן נעלמה מהזכרון, ההתנהגות נשארת.

09/02/2014

כבר שנים רבות שאני לא מבינה למה צריך לקדש תאריכים ולמה צריך לציין ימים שמחים או עצובים בתאריך קבוע… והנה עברה לה שנה של תהליכים ומהמורות, ימים טובים יותר והרבה פחות, אבל הדרך השתנתה ללא הרף. הדרך המובילה דרומה הבהירה היטב את הזמנים והעתות, את הצבעים המתחלפים, את מנח השמש מעל הגבעות והנה הגיע שוב החורף והנגב לוהט שוב באדום של כלניות.

הדרך דרומה ממרכז הארץ היתה תמיד משעממת בעיניי, צחיחה ואפילו מכוערת. מיעטתי לנוע בה אולי כי לא ראיתי את היופי ואולי לא היה שם. אני זוכרת את הנסיעה ההיא באוטובוס, כשעזבתי את הבית בדרום, איך ציינתי בעיניים נקודות בנוף שיזכירו לי שזו הדרך הביתה. הנקודות האלה נעלמו מהר מאוד, לא בלי כאב לב, ועתה כשקירבו את הנידח אל הקרוב, כשהכביש אחר, אינני מכירה עוד את אותן נקודות.

במבט לאחור הדברים תמיד נראים אחרת. הרבה יותר מועצמים. גם הטוב וגם הרע. גם כאשר הסיבה מזמן נעלמה מהזכרון, ההתנהגות נשארת. הנה קראתי השבוע שאיילים זוכרים את קו הגבול שבין צ’כיה לגרמניה כשהגבול הזה היה עדיין “מסך הברזל” ולא עוברים אותו אפילו שהמסך נעלם ואיננו כבר יותר מדור. ואם איילים שנולדו הרבה אחרי זוכרים, איך אנחנו בני האדם נשכח? בהתניה מושלמת אנחנו זוכרים מקומות בהם עשו לנו טוב ולא נוסעים בדרכים שבקיצן עשו לנו לא נעים. אבל הנה חלפה לה שנה, שנה שטרפה את כל הקלפים הזוכרים, ביטלה אותם ואינם. חלפה לה שנה וירוק עז כיסה על הדרך הצהובה הצחיחה, הפרחים הנבולים ליד השוליים צמחו מחדש ומנקדים את הירוק בהרבה צבעים, ואני תוהה איך זכרו הזרעים, איך חיכו שנה שלמה בלי מים, איך מחזור הטבע משלים עצמו שנה אחר שנה.

אולי כי לפעמים השיכחה מביאה עימה רוך, אולי הוא היה שם פעם ורק אני לא זוכרת שהיה?

_____________________________________

לאלבום התמונות שלי

הצטרפו לעמוד התמונות שלי בפייסבוק

_________________________________

  • אם אהבתם את התמונה הזו והסיפור שלה ותרצו לא לפספס את התמונות הבאות והסיפורים שלהן,
    לחצו על כפתור ה- עקבו אחרי - למעלה משמאל – הכניסו את כתובת המייל שלכם
    (תידרשו גם להסכים לקבל ניוזלטר של סלונה – גם זו לטובה) ותקבלו הודעה למייל בכל פעם שאפרסם משהו חדש.

עוד מהבלוג של Rivka Kofler

תצוגה מקדימה

לתת להן כח

רובנו לא יכולות אפילו לדמיין מה עוברת מנותחת סרטן השד, וטוב שכך. רובנו מדמיינות למשל, שיער נושר, ולא יודעות שגם שיער הריסים והגבות נושר, רובנו מדמיינות את הקלישאה...

תצוגה מקדימה

נוכח עוגות פריז

לפני יותר מעשר שנים, קרה ואבד לי הזכרון באחת. לי – שהייתי ספר טלפונים מהלך, ספר הסטוריה מסודר לפי תאריכים מדוייקים – הכל נעלם. נבהלתי. לצד התשבצים...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

אגם הצללים

פתח דבר אני לא ממש מצויה בעולם הפנטזיות הנוכחי (אם יש דבר כזה), אינני נוער וגם אין לי כאלה בבית די הרבה שנים, ובכל זאת, משהו בעטיפת הספר גרם לי מאוד לרצות לקרוא אותו. ולא רק...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה