הבלוג של Rivka Kofler

תמונה אחת וסיפור

אני צלמת-טיילת, מעצבת גרפית במקצועי, מבקרת במקומות שונים בעולם בנופים משגעים, מתחככת בתרבויות קרובות-זרות ומתבוננת דרך פריים התמונה הבאה שאצלם. כאן אשתדל לספר את הסיפור של כמה מהתמונות.

עדכונים:

פוסטים: 102

החל מדצמבר 2012

כמו בסיפור ממנו השאלתי את השם, גדר ארוכה סוגרת על הגן המופלא הזה, ושלטי “שטח פרטי – הכניסה אסורה” תלויים עליו. טוב שאני יכולה לפתוח זום ארוך וליהנות לפחות מחלק של היופי הזה.

15/11/2013

גרנו פעם מול שטח 9 בגבעתיים. זו היתה גבעה קטנה מכוסה בצמחייה ייחודית, שנדמה לי שהוכרזה כשמורת טבע. כל שבת טיילנו שם עם בתנו הקטנה, מתבוננים בזוחלים השונים ובצמחייה המיוחדת. כשהתחילה בניית השכונה החדשה מסביב, הבטיחו שרום הגבעה יישאר, שהצמחים המיוחדים לא ינזקו והזוחלים ימצאו את מקומם בשטח הקטן הנותר. היום עומד במקום קניון גבעתיים, אין לי מושג מה עלה בגורל הזוחלים.

נזכרתי בשטח 9 כשבאנו לראות את הגן הנעלם. גילינו אותו בכתבה של “הארץ” השבוע. בגלל כתבות כאלה אני משנה מסלולי נסיעה מתוכננים בחו”ל. בגלל כתבות כאלה אני נוחתת בשדות תעופה אחרים, נוטשת אתרים של שלושה כוכבי מישלן שתוכננו ומרגישה כמגלת ארצות. והנה הגן הזה, במרחק הליכה סביר מביתי ולא ידעתי על קיומו.

החננו את הרכב בקצה שכונת עלייה של כפר סבא, ודשדשנו את דרכנו בחולות החמרה האדומים של השרון, לאורך מה שהיה כנראה פעם שדירת ברושים יפייפיה. עוד קצת, ושולי השכונה החדשה הנבנית בסמוך לשכונה הותיקה של כפר סבא יגיעו כנראה אל תוך הגן הייפיפה הזה, ואיש לא ידע שהיה פה פעם גן, בדיוק כמו הפרדס שנמחק לטובת השכונה בה אני גרה היום, או שטח 9 שהזכרתי למעלה.

מהכתבה מסתבר, שהארמון שתוכנן להיבנות במרכז הגן מעולם לא נבנה, אך גם, שלא מעט מראשוני היישוב ידעו על קיומו של הגן הזה ובאו לחסות בצל העצים החסונים וליהנות מפירותיו הרבים, שכמותם כנראה לא נראו אז בארץ. אני עומדת עתה מחוץ לגדר, שכן זהו שטח בבעלות פרטית היום, מפעילה זום גדול ומפליגה בדמיונות נוכח עצי הפרי הרבים המבצבצים מתוך הגן. מדמיינת תמונות ובהן שמלות מתנופפות, כוסות עדינות גבוהות-רגל עם יין משובח שהובא לכאן מארצות שמעבר לים כדי שיתקיימו כאן מסיבות גן אצילות. השבילים האלה רחבי הידיים, עם הצל שמטילים עליהם העצים רחבי הגזע ורחבי הצמרת, חולצות לבנות לגברים יפי הבלורית מהפלמ”ח שהקשרית שהתחבאה כאן, שימשה להם כמלצרית…

היינו בטוחים שבעקבות הכתבה ההיא, נפגוש עשרות סקרנים, אלא שאנחנו, הזבובים הרבים והחתול הבודד שחצה את הגן הם עדות יחידה לחיים של ממש, אבל גם צינורות הולכת המים מעידים על כך שכל היופי הזה, שכמותו ראינו רק באירופה, לא גדל ממש פרא, שמישהו כנראה מטפל בגן הזה ומשמר אותו. ואותי מטרידה העובדה שמקומות מעין אלו לא נשמרים כבבת עינו של היישוב, שמקומות כאלה לא מספיק חשובים למדינה כדי שיספרו את סיפורם, שתהום הנשייה בולעת אותם פעם אחר פעם, ואני רק רוצה לקוות שאולי בכל זאת הגן המרהיב הזה לא ייעלם, ושאולי אולי מישהו יחשוב שצריך לשמר אותו ולתחזק אותו ואולי גם לפתוח אותו למבקרים.

לאלבום התמונות שצילמתי בגן

__________________________________

לצפייה באלבום התמונות שלי

הצטרפו לעמוד התמונות שלי בפייסבוק

_________________________________

  • אם אהבתם את התמונה הזו והסיפור שלה ותרצו לא לפספס את התמונות הבאות והסיפורים שלהן,
    לחצו על כפתור ה- עקבו אחרי - למעלה משמאל – הכניסו את כתובת המייל שלכם
    (תידרשו גם להסכים לקבל ניוזלטר של סלונה – גם זו לטובה) ותקבלו הודעה למייל בכל פעם שאפרסם משהו חדש.

עוד מהבלוג של Rivka Kofler

תצוגה מקדימה

לתת להן כח

רובנו לא יכולות אפילו לדמיין מה עוברת מנותחת סרטן השד, וטוב שכך. רובנו מדמיינות למשל, שיער נושר, ולא יודעות שגם שיער הריסים והגבות נושר, רובנו מדמיינות את הקלישאה...

תצוגה מקדימה

נוכח עוגות פריז

לפני יותר מעשר שנים, קרה ואבד לי הזכרון באחת. לי – שהייתי ספר טלפונים מהלך, ספר הסטוריה מסודר לפי תאריכים מדוייקים – הכל נעלם. נבהלתי. לצד התשבצים...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

אגם הצללים

פתח דבר אני לא ממש מצויה בעולם הפנטזיות הנוכחי (אם יש דבר כזה), אינני נוער וגם אין לי כאלה בבית די הרבה שנים, ובכל זאת, משהו בעטיפת הספר גרם לי מאוד לרצות לקרוא אותו. ולא רק...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה