הבלוג של Rivka Kofler

תמונה אחת וסיפור

אני צלמת-טיילת, מעצבת גרפית במקצועי, מבקרת במקומות שונים בעולם בנופים משגעים, מתחככת בתרבויות קרובות-זרות ומתבוננת דרך פריים התמונה הבאה שאצלם. כאן אשתדל לספר את הסיפור של כמה מהתמונות.

עדכונים:

פוסטים: 102

החל מדצמבר 2012

לונדון, למרות או בגלל היותה מרכז מהגרים גדול מאוד, היא ארץ של תרבות. תרבות אחרת, שונה מאוד משלנו. אני יכולה לספר על שווקים אקזוטיים, על דמויות ססגוניות, על אוכל משובח (כן, בלונדון יש אוכל משובח!), אבל המילה “אפילו”, חוזרת ומנקרת לי…

25/09/2013

קשה לנחות בחזרה בארץ ובעיקר קשה להתרגל לימי השיגרה. אז חזרנו השבוע מטיול משפחתי מקסים של 10 ימים ברוטו, שמונה נטו.
למה אני סופרת את הברוטו? כי גם הם חלק מהיציאה מהשגרה. אמת המידה שלי לטיול טוב הוא אורך הזמן שלוקח לי לרדת מהעננים. כלומר, אני מסתובבת כמה ימים עם פרצוף דבילי כזה שאומר שהעולם נפלא וכל כך טוב לי בו… הפעם למרות שהטיול באמת היה מוצלח, נגעתי באדמה מהר מאוד.

לונדון, למרות או בגלל היותה מרכז מהגרים גדול מאוד, היא ארץ של תרבות. תרבות אחרת, שונה מאוד משלנו. אני יכולה לספר על שווקים אקזוטיים, על דמויות ססגוניות, על אוכל משובח (כן, בלונדון יש אוכל משובח!), אבל המילה “אפילו”, חוזרת ומנקרת לי…

אפילו שיש בלונדון תורים מאוד ארוכים, הם נגמרים בחמש דקות והפנים של מי שאמור לשרת אותנו תמיד מחייכות ואף פעם לא גורמות לי לקלל את הרגע שרציתי לקנות משהו בחנות שלהם, ואם אשאל עובד/ת בחנות על מקום הימצאו של דבר מה בחנות הוא יעזוב הכל וילווה אותי עד למדף המתאים ולא חלילה יפתור אותי בתנועת יד שאומרת “את מפריעה” ובפה מלא סנדביץ’ יגיד לי “אין” -  כמו שקרה לי הבוקר בסופרמרקט הקבוע שלי.

אפילו שניסינו נואשות למצוא פחי זבל לאורך הק”מ הרבים בהם צעדנו ברחבי העיר וברחבי מחילות הטיוב ובקושי מצאנו, לא ראינו ולו בדל ליכלוך אחד!

אפילו שהקושי העיקרי בנסיעה בטיוב עם מזוודות, הוא התחנות הרבות שאין בהן מעלית או מדרגות נעות אבל יש בהן המון המון מדרגות רגילות – לא באמת קשה לעלות אותן כי תמיד, אבל תמיד יימצא מישהו שיעזור לך להרים את המזוודה, ואם את מספיק זקנה אז אפילו להרים אותה במקומך.

אפילו שכולם מצויידים באותם סמרטפונים כמו כאן, נסיעה בטיוב לא הופכת לסיוט של בליל סיפורים סביבך, בטח לא אישיים כמו ששמעתי שלשום ברכבת לבאר שבע (החיילת שישבה לידי סיפרה לחבר שלה שבצד השני של הקו על כל אחד מהפרטנרים איתו בילתה במיטה לפניו וכל יושבי הקרון שמעו!) אלא עסוקים בסימוס שקט, בהקשבה למוזיקה ובמשחקים.

אפילו שאני מורגלת בארץ להדיר רגלי מחנויות בגדים אופנתיות כי אני יודעת שאם אני אמצא בגד שממש אוהב, אצא במפח נפש כי המידה הכי גדולה שתימכר שם תהיה לפחות בשלוש מידות קטנה מזו שאני צריכה, בלונדון אני יודעת שגם שמלה כמו זו בתמונה תמצא בכל מידה, זו לצד זו ואף אחד לא ישלח אותי לחנות למידות גדולות. זה משהו שקשה להפנים בדיוק כמו המבט שצריך להפנות לצד הלא נכון לפני שיורדים לכביש (חשבתם פעם ש”ימין” באנגלית פירושו “נכון”?)

והסיבה שבגללה הכי הכי קשה לנחות היישר מלונדון הידועה כאחת הערים היקרות בעולם, היא ההרגשה הצורבת של פראיירית, כשאני נכנסת לסופר המקומי, עת אני יודעת כי אני משלמת כאן כל כך הרבה יותר עבור מוצרים זהים!

________________________________________

לצפייה באלבום התמונות שלי

הצטרפו לעמוד התמונות שלי בפייסבוק וצפו בעוד תמונות לונדון טריות

_________________________________

 • אם אהבתם את התמונה הזו והסיפור שלה ותרצו לא לפספס את התמונות הבאות והסיפורים שלהן,
  לחצו על כפתור ה- עקבו אחרי - למעלה משמאל – הכניסו את כתובת המייל שלכם
  (תידרשו גם להסכים לקבל ניוזלטר של סלונה – גם זו לטובה) ותקבלו הודעה למייל בכל פעם שאפרסם משהו חדש.

  עוד מהבלוג של Rivka Kofler

  Thumbnail

  לתת להן כח

  רובנו לא יכולות אפילו לדמיין מה עוברת מנותחת סרטן השד, וטוב שכך. רובנו מדמיינות למשל, שיער נושר, ולא יודעות שגם שיער הריסים והגבות נושר, רובנו מדמיינות את הקלישאה...

  Thumbnail

  נוכח עוגות פריז

  לפני יותר מעשר שנים, קרה ואבד לי הזכרון באחת. לי – שהייתי ספר טלפונים מהלך, ספר הסטוריה מסודר לפי תאריכים מדוייקים – הכל נעלם. נבהלתי. לצד התשבצים...

  תגובות

  פורסם לפני 7 years
  Thumbnail

  אגם הצללים

  פתח דבר אני לא ממש מצויה בעולם הפנטזיות הנוכחי (אם יש דבר כזה), אינני נוער וגם אין לי כאלה בבית די הרבה שנים, ובכל זאת, משהו בעטיפת הספר גרם לי מאוד לרצות לקרוא אותו. ולא רק...

  תגובות

  טופ 20 - בלוגים