הבלוג של אמאשלעידו - רבקה טובלי פרנץ

rivkaido

אני רבקה, אמא של עידו, נער אוטיסט. האוטיזם דפק על דלתי עם ילדי בכורי ואמהות מאוחרת משהו שלא ציפתה לבשורה שכזו. אחרי הלם ואבל בחרנו מיד בחיים, אף על פי ולמרות הכל. כאן, בבלוג הזה אני רוצה לספר לך על הדרך המרתקת של עם מאבקים... +עוד

אני רבקה, אמא של עידו, נער אוטיסט. האוטיזם דפק על דלתי עם ילדי בכורי ואמהות מאוחרת משהו שלא ציפתה לבשורה שכזו. אחרי הלם ואבל בחרנו מיד בחיים, אף על פי ולמרות הכל. כאן, בבלוג הזה אני רוצה לספר לך על הדרך המרתקת של עם מאבקים רבים אך עם הרבה יותר ניצחונות, אושר ואהבה עד השמיים.

עדכונים:

פוסטים: 5

החל מפברואר 2015

זה התחיל עם נישואים מאוחרים משהו ורצון עז לתינוק שנולד עשרה חודשים אחרי שאמרתי I DO. קראנו לו באהבה עידו.

עידו שלי היה חלומה של כל אם, הוא היה תינוק מתוק, יפה ובעיקר שקט. בלילה של ברית המילה שלו הוא ישן לילה שלם ואני חשבתי שיש לי תינוק מושלם. היה לי גם מול מי להשוות, כי לאחי ולאחותי נולדו תינוקות בדיוק באותו החודש בו עידו נולד, והם היו רעשנים ומלאי דרישות, בעוד שעידו שלי היה שקט וקסום, ממש מלאך, (מלאך שותק שלא מוציא אף הגה, כפי שהתברר לי בהמשך). התענגתי עליו, הרגשתי אמא מושלמת לתינוק מושלם, הכל עמד על מקומו בשלום ולמעלה מכך.

https://www.youtube.com/watch?v=-xxbAlU9iW0

עברו כמה חודשים עד שהתחלתי להבחין שמשהו אינו כשורה, עידו פשוט לא הוציא אף הגה, אף פעם לא נופף לשלום ותקשר אלי במחוות רק כשהיה רעב או כשרצה שאחליף לו קלטת וידיאו, ואז היה פורץ בבכי. נתקלתי פתאום בפרצי בכי בלתי ניתנים לריסון ולאחר מכן גם בפרצי צחוק בלתי מוסברים וממושכים. זה היה נחמד בהתחלה הצחוק הזה, אבל אחר כך זה היה פשוט מביך, מוזר ומדאיג.

עידו לא רכש ולו מילה אחת. האחות בטיפת חלב הרגיעה אותנו בסיפורים על פעוטות שהתחילו לדבר בגיל שלוש או ארבע, כך גם הרגיעו אותנו שכנים ומכרים. ואני? אני חייתיי בהדחקה נוראית שרק לאחר כמה שנים יכולתי להודות בה. אימי הייתה רוטנת מדי פעם שעידו לא מתנהג כפי גילו. “קחי אותו לבדיקה“, הייתה אומרת לי. “עזבי שטויות אמא“, הייתי מרגיעה אותה בלב סוער פנימה, “אני לא מודאגת, עידו יגדל בקצב שלו“.

ואכן עידו שלי גדל בקצב שלו, בקצב האוטיזם האכזרי, אבל את זה אז לא ידעתי. 

ואז היה היום הזה שבתיה בעבודה הראתה לי באקראי מאמר שפורסם במגזין “לאישה” על סימנים לגילוי מוקדם של אוטיזם. קראתי את המאמר כדי לקבל אישור שעידו לא שייך למשפחה הזאת – משפחת האוטיסטים. וככל שהתקדמתי בקריאה כך גדלו אישוני והבחילה שבי גאתה. ואז הגעתי לטבלה ממוסגרת בה נכתבו כמה קריטריונים המצביעים על קיומו של אוטיזם. עידו שלי, הפעוט המתוק והשתקן ענה בהחלט על רוב הקריטריונים. “לא יכול להיות!“, צעקתי מבפנים, “לא יכול להיות, זה עוד ישתנה והוא עוד יפרוץ מתוך הריבוע המחניק הזה!!!“.

והמשכתי להדחיק עוד קצת, עד שגיל שנתיים הסימבולי שהתייצב מולי בכל משמעות שנותיו- הוכיח שעידו לא מדבר, לא יוצר קשר עין, לא מפנה ראשו כשקוראים בשמו (ולא, הוא לא חירש, את זה ידעתי בוודאות) ולא מנפנף לשלום. ניגשתי לבירור במרפאה וכהרף עין התחילה דהרת הטיפולים, המפגשים והתהיות. הלא נודע נעמד מולנו במלוא עוצמתו בלי לתת לנו מרווח נשימה כשאנו לא יודעים עדיין בבירור מה יהיה על גורלו של הפעוט שלנו תכול העיניים.

בפוסט הבא אספר על האיבחון.

 https://www.facebook.com/rivka.tobaly.lecture/info?tab=overview

 

[yתינוק קסום

תינוק קסום

עוד מהבלוג של אמאשלעידו - רבקה טובלי פרנץ

תצוגה מקדימה

מה אתה אוטיסט? (2)

אולי הוא אוטיסט? מה פתאום!! ולא ייתכן ובכל מקרה אני נלחמת בזה, כך נדברתי עם עצמי, אני נלחמת בזה בכל הכוח! הבן שלי לא יהיה אוטיסט גם אם הוא כזה ולו רק לרגע קט. קניתי את  כל משחקי ההרכבה מעץ ופלסטיק, עיגולים והשחלות, ספרים עם...

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 5 years

אוטיזם? "פחד מוות", אפילו אני הופתעתי מזה

אתמול ראיין אותי ראם שרמן לפודקאסט הראשון שלי. על מה? כמובן על אוטיזם וכשראם שואל אותי על אוטיזם, הדבר הראשון שיוצא לי מהפה הוא: "פחד מוות" ואני בכלל אל תכננתי להגיד את זה. האמת שלא תכננתי להגיד דבר, סיפרו לי על ראם שהוא...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה