הבלוג של רינת גרשפלד

יש לנו מסר והעולם צריך לדעת מהו

העברת מסר, שכנוע ותקשורת בינאישית. מרצה לרטוריקה ולדיבייט, מלווה מנכ"לים, מנהלים ומנהלות, בעלי ובעלות עסקים, יזמים ויזמיות בפרזנטציות עסקיות. מנטורית ל-PITCH בגוגל, מרצה לפרזנטציה במעוף, אלופת ישראל בדיבייט ויו"ר... +עוד

העברת מסר, שכנוע ותקשורת בינאישית. מרצה לרטוריקה ולדיבייט, מלווה מנכ"לים, מנהלים ומנהלות, בעלי ובעלות עסקים, יזמים ויזמיות בפרזנטציות עסקיות. מנטורית ל-PITCH בגוגל, מרצה לפרזנטציה במעוף, אלופת ישראל בדיבייט ויו"ר ליגת הדיבייט הישראלית בעבר.

עדכונים:

פוסטים: 4

החל מיוני 2018

העסק שלי נולד בטעות, ביום אחד כשנמאס לי לעבוד במשרדי פרסום. הייתי תקציבאית, ‘צינור’ שמעביר הלוך ושוב דרישות מהלקוח לקופירייטר והמעצב, ומחזיר לו מודעות לעיתון בחזרה. בעוד הם יצרו מוצר חדש, מודעה שאפשר להתגאות בה, תשדיר קליט לרדיו, אני רק דאגתי לכך שהמודעה תגיע לעיתון לפני הדד ליין.

28/06/2018

עסק שלי נולד בטעות, ביום אחד כשנמאס לי לעבוד במשרדי פרסום. הייתי תקציבאית, ‘צינור’ שמעביר הלוך ושוב דרישות מהלקוח לקופירייטר והמעצב, ומחזיר לו מודעות לעיתון בחזרה. בעוד הם יצרו מוצר חדש, מודעה שאפשר להתגאות בה, תשדיר קליט לרדיו, אני רק דאגתי לכך שהמודעה תגיע לעיתון לפני הדד ליין.

לילות שלמים עזבתי את המשרד בשעה 23:00 בלילה, ימים של ריצות אחרי הזנב של עצמי במשימה בלתי אפשרית לסיים את כל מה שצריך לסיים. מעקב אחרי לקוחות באקסלים, דו”חות התקדמות, ניסיון נואש לא להתמוטט תחת הלחץ. סביבי אנשים שלא הלכו לרופא חודש כי יש קמפיין חדש שצריך להוציא, חולים בסופ”ש, מתמוטטים ביום חמישי, ומבריאים באורח פלא ביום ראשון. לעיתים קרובות היינו בוכות בשירותים, שוטפות את הפנים כדי שלא יראו את הדמעות.

החדרים היו מסודרים לפי סדר חשיבות עולה. בהתחלה תקציבאיות, סופרוויזרים ובסוף המסדרון, סמנכ”ל לקוחות. יום אחד כשצעדתי במסדרון, הבנתי שהנה מסלול ההתקדמות שלי מונח לפני, זה מה שצופן לי העתיד, להתקדם בסדר החדרים. להיות סופרווויזרית שאחראית על תקציבאים מיואשים, ולזה לא הייתי מוכנה. בהחלטה של רגע, הודעתי על עזיבה. בלי לחשוב, בלי להתכונן, בלי לתכנן.

בפעם הראשונה מזה שנים מצאתי את עצמי בלי מסגרת מסודרת. בוקר שהפך במהירות לצהריים שהפכו לערב, וחוזר בשנית. הייתי יוצאת לרכב על האופניים כדי לחשוב מה אני רוצה לעשות, בלי תשובה. לכן, כשחברה שלי הציעה לי להצטרף אליה ללמוד תואר שני בתקשורת, קפצתי על המציאה. המסגרת המוכרת של האקדמיה קרצה לי, לפחות עכשיו אני אעשה משהו מועיל עם החיים שלי חשבתי לעצמי. לפחות עכשיו לא יגידו שהיא מובטלת ולא עושה כלום. שברתי תכנית חסכון, ונרשמתי ללימודים. צעד לא כזה חכם, בוודאי כשלוקחים בחשבון את יכולות ההשתכרות של בוגרת מאסטר בתקשורת…

22159_237342899678_5447195_n

חוזרת לאקדמיה (לפני ההחלקה).
צילום: Dimid Ducho

בלי תכנית חסכון, בלי משכורת, אבל עם חשבונות שצריך לשלם, חיפשתי עבודה קטנה, משהו שלא יפריע ללימודים יותר מדי. המרצה שלי לדיבייט מהתואר הראשון, המנטור שלי, הציע לי להדריך מועדון דיבייט חדש, קורס במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט. יכול להיות מעניין אמרתי לו, נשמע מתאים.

1929791_17899300217_1325_n

מנוחת הדיבייטורים בין סיבוב דיבייט אחד לאחר בתחרות באליפות ישראל הפתוחה 2008
המחזור הראשון של מועדון הדיבייט של המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט.
צילום: רינת גרשפלד

היו לי 7 סטודנטים במחזור הראשון. הייתי יושבת 3 ימים על כל מצגת, מתקנת אותה עד הדקה האחרונה לפני השיעור. היה חשוב לי שיצליחו. והם הצליחו. המועדון גדל כל שנה, יותר ויותר סטודנטים הצטרפו אליו. אחרי כל שיעור הייתי מנסה לחשוב, איך אוכל להעביר אותו טוב יותר בפעם הבאה. שנה לאחר מכן עוד מוסד אקדמי ביקש שאקים אצלו מועדון, ושנתיים לאחר מכן מוסד נוסף, ופתאום מצאתי את עצמי מרצה במשרה מלאה. רצה ממועדון אחד לשני, מקדישה שעות לסדנאות, מקריבה סופי שבוע להתכונניות לתחרויות, ונהנת מכל רגע.

12373347_1026532957369061_2074701966059599069_n

מחזור 2015 של מועדון הדיבייט של המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט 
צילום: המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט 

והיום, את כל הטכניקות שפיתחתי במהלך השנים האקדמיות, אני מביאה לעולם העסקי. שנים של נתינת משוב על פרזנטציות, מה עבד ומה לא עבד, איך אפשר היה לעשות את זה טוב יותר, מה היה משכנע ומה לא, מעניקים לי יכולת לעזור לבעלי עסקים, למנהלים ולמנכ”לים להעביר מסר באופן אפקטיבי. להעביר פרזנטציות עסקיות באופן ברור ומשכנע, להניע עובדים לפעולה ולהציג את רעיון מילארד הדולר שלהם בפני משקיעים פוטנציאליים.

19366049_10155245873865218_5941897838424943663_n

צילום: רינת גרשפלד

יש מצב שאני עדיין ‘צינור’, רק מסוג אחר. כזה שמעביר ידע כדי למנף אנשים טובים שרוצים להיות טובים עוד יותר, וזה הרבה יותר טוב מכל מה שחשבתי שאעשה בחיי.

לדף הפייסבוק של YOUR POINT – להעביר את המסר שלך:

https://www.facebook.com/yourpointisreal/

#דיגיטליות_בעסקים #לאומי_עסקים #saloonaschool #סלונה

 

עוד מהבלוג של רינת גרשפלד

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 7 months
תצוגה מקדימה

אנשים שחיים מאולם לאולם

שקט. שוב עומדת באולם ריק מסתכלת על הכיסאות שניצבים מולי, לפעמים הם אדומים ורכים, לעיתים הם שחורים בוהקים ולפעמים יש ספסלים חומים פשוטים מעוטרים בכריות עם הדפסים צבעוניים. עוד כמה דקות והאולם יתמלא באנשים. יבואו או לא...

תגובות

פורסם לפני 7 months
תצוגה מקדימה

מי שמשקיע בעצמו, שווה שישקיעו בו

אומרים שאלוהים שם בדרכנו הזדמנויות, אך הוא שם אותן קצת מעבר להשגתנו בקלות. אנחנו צריכים להתאמץ ולשלוח יד קדימה, צריכים להשקיע כדי להגיע אליהן. אם הוא היה שם אותן מולנו במרכז הדרך עטופות במתנה, היינו דורכים עליהן ברגל גסה,...

תגובות

פורסם לפני 6 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה