הבלוג של Rina Brosh

rina50

www.rinabrosh.co.il

עדכונים:

פוסטים: 6

החל מנובמבר 2014

לפני כמה ימים סיפרה לי חברה שהיא מתגרשת. לשאלתי הלא חטטנית בכלל – אבל למה? היא ענתה: הזוגיות לא טובה.
יש אנשים שמרגישים שלמים רק כשהם חלק משניים. היא כזו.  גם אני.
אני רוצה להאמין שבעזרת האהבה אפשר לנצח הכל. בוחרת לחשוב שכשאוהבים קל לוותר, קל להתכוונן, ובעיקר לא צריך לעשות את זה יותר מדי משום שמלכתחילה התאהבו בנו והתאהבנו כמו שאנחנו. אפשר לנצח הכל עם האהבה חוץ מזוגיות לא טובה.
כשהזוגיות לא טובה האהבה נשחקת, מתפוררת ובמקרה הטוב נגמרת. במקרה הרע היא הופכת לשינאה.
הייתי נשואה למעלה מעשרים שנה. כשהתחתנתי הייתי בטוחה שזה לכל החיים. כמו בסרטים. אהבתי את התואר אישתו של, אהבתי שיש לי משפחה, שכנעתי את עצמי שנים רבות שאני יכולה לחיות בלי זוגיות טובה. רק כמשפחה. לא הייתי מוכנה לוותר על הבית, המצב הכלכלי הנח, המסגרת הייתה נעימה.
וזו הבעיה. לי – זוגיות היא כל כך חשובה, ראשונה במעלה. אני לא יכולה להתפשר עליה. או שתהיה לי מושלמת, או שלא תהיה בכלל. כמו נשים רבות אחרות נפלתי לכל המלכודות הקיימות. לנוחות הכלכלית, לבית היפה והמושקע שאהבתי, למשפחה השלמה. כשהצצתי ימינה ושמאלה ראיתי שיש יותר גרוע. פה הבעל בוגד, שם האישה לא מתפקדת, ואצלי – יחסית בסדר.

אז אני במלחמת קיום יום יומית –אז מה. אז לא בא לי לקום בבוקר מהמיטה. לא נורא. תמיד יש יותר גרוע.
אז זהו שלא.
מתי שהוא הבנתי שזה שגוי בשבילי להיות בת ערובה לקירות, ונכון המצב הכלכלי פחות נח אבל הנפש, הנפש חופשיה. ולנפש חופשיה אין מחיר.

בניגוד לדעה הרווחת שגירושין משמעותם פרוק המשפחה להשקפתי, כיוון שמשפחתי לא הייתה מתרחבת כתוצאה מהוספת ילדים חדשים, אני מאפשרת עכשיו הוספה של הורים חדשים. המשפחה רק מרוויחה..
האיש שהייתי נשואה לו הוא לא אדם רע. יש לו תכונות טובות, יש בו דברים שאהבתי. אבל בכל הקשור לזוגיות, הוא היה פרד ממש. לא היינו זוג אף פעם, זוג מנקודת המבט שלי, וגם אם היא שגויה, משוגעת או מופרכת זו אני ועם זה צריך לחיות. אבל התנגשנו, רבנו, התווכחנו, ובסופו של דבר בחרתי לחיות בלעדיו. ואני שמחה על כך.
כמו שאני רואה את זה, אסור לוותר על זוגיות. אפשר וצריך לשאוף למצוא את האדם הנכון. שני אנשים שמרגישים שלמים רק כשהם יחד, שיודעים שיש לידם מישהו שמאפשר להם להיות חלשים, מישהו שתמיד יצדיק גם כשטועים, מישהו שיוכיח באהבה גם כשהימים קשים, ובעיקר מישהו שיחבק, ינשק, ילך יד ביד – בשביל זה אנחנו חיים.
אני רציתי מישהו שייתן לי סיבה לקום ולהכין לו את הדייסה בבוקר בערוב הימים. מישהו שארגיש שייכת לו, שאדע שהוא שייך לי ולא אכפת לי עכשיו מכל הפוליטיקלי קורט ועניין הבעלות. אני יכולה להיות נשית ועצמאית ושייכת לאחד הזה שיחשוב שאני הדבר הכי טוב שקרה לו. שאדע – שהוא הדבר הכי טוב שקרה לי ולמרות שאני לא דיירת קבועה בבית הכנסת אאמין כל יום שאלוהים שלח לי אותו ואחבק אותו כל פעם שהוא יגיד לי – את הנס הפרטי שלי.
ויש דברים כאלה. יש גברים כאלה. צריך להעז, ולדעת מה רוצים ואולי גם לסבול קצת בדרך כדי להוקיר כשמוצאים. אבל שום דבר לא מחליף זוגיות טובה. אפילו לא סקס. כי תחשבו על זה: הסקס מתי שהוא נגמר אבל הקשר – הקשר לנצח נשאר.

http://103fm.maariv.co.il/programs/Media.aspx?ZrqvnVq=GEJMIK&c41t4nzVQ=EHJ

 

עוד מהבלוג של Rina Brosh

מה הקטע עם לא לספר דברים טובים?

מה הקטע עם לא לספר דברים טובים? מעט מאוד אנשים משתפים בדברים טובים שקורים להם. למה? בעבר חשבתי שזה בגלל שרובינו פשוט בכיינים שזקוקים תמיד לאהדה והבנה. קל יותר להפעיל את בלוטות ה "אוי איזה מסכן ועם איזה דברים נוראים אתה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

חג חנוכה שמח

כשהייתי בת חמש התחלתי ללמוד פסנתר. זה היה בדיוק בחנוכה לפני מליון שנה. המנגינה הראשונה שלמדתי לנגן הייתה למילים האלה: "חנוכה, חנוכה, חג יפה כל כך אור חביב מסביב שיר לילד רך..." אינני זוכרת את ההמשך וכבר שנים לא נגעתי בפסנתר...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מה הקטע - והפעם חיבוקים

פעם, נוהל חיבוקים ונשיקות היה רק לקרובי משפחה וחברים קרובים. היוצאים מן הכלל היו המכרים שהם עוד סוג של אנשים לא חברים אבל גם לא זרים. אף אחד לא העלה על דעתו לחבק זרים רק בגלל חוויה משותפת קיצרת מועד. מתי שהוא הנוהל הזה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה