הבלוג של ריקי כהן

את לא נולדת אשה

משוררת, עורכת, מייסדת PUBLICO לקידום גופי תרבות ויוצרים ברשת. עורכת ואוצרת הספר" את לא נולדת אשה" שבו 100 יצירות של נשים על נשיות. ספר הביכורים שלי, "ערמה מלוכלכת בכל חדר" יצא בהוצאת ספרא בדצמבר 2013, וקובץ הסיפורים "אצלכם זה בוכה"... +עוד

משוררת, עורכת, מייסדת PUBLICO לקידום גופי תרבות ויוצרים ברשת. עורכת ואוצרת הספר" את לא נולדת אשה" שבו 100 יצירות של נשים על נשיות. ספר הביכורים שלי, "ערמה מלוכלכת בכל חדר" יצא בהוצאת ספרא בדצמבר 2013, וקובץ הסיפורים "אצלכם זה בוכה" שערכתי לבוקסילה, וכלל גם סיפור שלי פורסם בתחילת 2014. עורכת אירועי שירה ומוזיקה עם טל ניצן, "שירה בלילה". צילום תמונות הפרופיל: אריק סולטן

עדכונים:

פוסטים: 29

החל ממאי 2010

מרגישים שהיכולת שלכם לקבל תור אצל רופאי קופות החולים הולכת ומתדרדרת? זה ימשיך לרדת

02/12/2013

אפתח בסיפור אישי. לפני כמה זמן נזקק בני הבכור לפרוצדורה רפואית לא מסובכת אבל נדרשת בדחיפות. בירור עם קופת החולים שלנו העלה שיש מספר מכונים המורשים לבצע דרכם את ההליך, הכי קרוב לביתנו נקב במועד לביצוע: בעוד שלושה חודשים. כלום לא עזר, ניסיונות ללחוץ, להתחנן, לאיים בנטישת הקופה. ללא בושה אמרה לנו הפקידה שאנחנו יכולים ללכת למומחה פרטי דרך המשלים, אלא שהשנה כבר נגמרה לנו המכסה למומחים, 3 בשנה כזכור. האופציה הפרטית היקרה הגיעה לקופת החולים כבר כברירת מחדל אוטומטית, ומי שאין לו, בעיה שלו. אבל מצבינו עוד מצוין, יש מקרים עגומים ומקוממים בהרבה, כמו חברת פייסבוק שלי שקרעה את ליבי כשכתבה בסטטוס בימים האחרונים:

“אבא שלי הזקן והטוב יהיה בעוד חודשיים בן 84.

עקב בעיות לבביות, הוא צריך לעבור ארגומטריה אבל ידיו חלשות מכדי להחזיק את הבר או המוטות האלה במכשיר הכושר שצריך ללכת עליו בזמן הבדיקה. הקרדיולוג המליץ על בדיקה עם זריקה שמדמה מצב של מאמץ במקום להיעזר בידיים. זה כנראה מקובל במקרים כאלה.

הבוקר הוא קיבל טלפון מבית החולים שהתור שנקבע לו הוא….תחזיקו חזק – .

בחודש יוני 2014.

.8 חודשים מהיום.

איך? אין בושה במדינה הזו!!!

וגם אין לאן להוליך את הכעס.

למה שלא יזרקו כבר לפח אשפה את כל מי שהוא מעל גיל 70 פה? באמת… מי צריך את ערימות הפגרים המהלכים האלה? “הוא ממילא ימות בטח עד יוני 2014,” הרהרה לעצמה הפקידה שקבעה לו את התור ההזוי הזה.

חרפה”.

הזעקה שלה לא בודדה. אנחנו מופקרים, המדינה פשוט מפקירה אותנו. ואם אתה חולה במחלה סופנית או זקן, מצבך גרוע במיוחד. בשנים האחרונות הרגשנו במשפחתי היטב, איך כל פנייה למומחה היא מסכת של המתנה ופשרות באיכות הטיפול, ובחירה לבסוף במומחה פרטי, לפעמים בתשלום מלא, יש גם ביטוח פרטי שבחלק מהמקרים נותן החזרים, אבל בחלק לא, אם לא בחרנו ברופא מהרשימה.

מה קורה לאותם מאות אלפי אנשים שלא מסוגלים לרוץ למומחה פרטי? כמה אנשים קיפחו את חייהם בנסיבות שמתארת הכותבת? כמה ילדים סובלים מבעיות רפואיות חמורות ומחכים לתורם?

ואם נדמה שזה הכי רע שאפשר, המצב עוד ילך ויחריף, כי מנכ”ל מכבי הודיע רק לאחרונה שהקופות קורסות, והשירות למבוטחים יקוצץ עוד, כנראה שנראה פה הרבה אנשים ללא יכולת לשלם ביטוח מינימלי, והמדינה הולכת ומסירה את אחריותה לספק לאזרחים המשלמים ביטוח בריאות וגם ביטוח משלים שירותים רפואיים אלמנטריים.

מתי נתעורר? האם נמשיך לדבר על הוצאות בית רה”מ ברשת ובעניין הכי מהותי בעולם, הבריאות שלנו, ממנה המדינה מסלקת אחריותה הבסיסית, לא נהפוך עולמות?

כי למשל משרד הבריאות כבר שנים לא מתקצב את הקופות כמו שצריך ומי שנפגע זה רק אנחנו. גם בג”צ כבר אמר שהמדינה חייבת להשקיע בבריאות שלנו.

אולי חוסר ההשקעה הזו היא רמז למגמה. אין שירותים, אין חינוך, בריאות, בטחו, תשלמו או תגוועו?

עוד מהבלוג של ריקי כהן

תצוגה מקדימה

גזירה שאי אפשר לעמוד בה

זה הולך ומתגשם מול עינינו, הסיוט בו הרפואה הציבורית לא תושיט לנו מרפא ומזור ביום משבר וחולי, ולא משנה כמה שכבות ביטוח נרכוש כדי להגן על עצמנו והיקרים לנו. בימים אלו מוגש לאישור הכנסת חוק ההסדרים הנודע. אחת מגזרותיו החדשות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

הבריאות רועדת

מערכת הבריאות רועדת, והרטט המסוכן עומד להגיע לחיים של כולנו. התקופה הקרובה קריטית מבחינתנו, האזרחים החיים כאן, בעניין ההחלטות שיתקבלו בצמרת מערכת הבריאות, וישפיעו ישירות על היכולת שלנו בפשטות – להיות בריאים. זו תקופה בה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

אין בי מחשבה אפלה לגבי הילדים שלי

זואי גרינדאה היא צלמת מטרידה. הקביעה הזו היא מחמאה, בזירה תרבותית רווית גירויים, ריגושים ופרובוקציה היא בולטת ביכולת שלה ליצור פריימים וויזואליים מעירי קונפליקט פנימי, ועתירי יופי עוצמתי....

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה