הבלוג של shirarobbins

ריקוד החיים

עדכונים:

פוסטים: 3

החל מספטמבר 2010

לחיים הנשיים יש צרכים אחרים- בהקשבה פנימה, בהגות בשאלות, בחיפוש אחר תשובות, באיסוף פרטים ליצירת תמונת חיינו, בהבעה, במגע, בקשב, בשיחה, בתנועה… התנועה הפנימית של חייה של אישה היא ריקוד, היא חיבור של אינסוף תנועות זו לזו שיוצרות רצף תנועתי שאומר את כל מה שאנחנו, הוא אומר “אני צריכה” ובה בעת מעניק את הדבר לו את זקוקה, הוא מבקש מגע מלטף ומיד עוטף אותך בחום שנובע מתוך עצמך, הוא יוצר את המרחב של מי שאנחנו ומרחיב את טווח הנשימה.

23/09/2010

מאז שאני זוכרת את עצמי אני רוקדת- כילדה, כתלמידת תיכון, כאישה, כאמא.

בכל התרבויות השבטיות נשים רוקדות, מעגלי ריקוד של נשים מביאים טוב לאישה עצמה ולשבט כולו, שקט ואיזון שמאפשרים את הקיום התקין של חיי היומיום. תנועה היא שפה של נשים, יש בה רוך וחום, טעינה ופריקה, יש בה אנרגיה שעוברת ללא מילים וממלאה את חיי, תנועה מרפאת.

אנחנו חיים בתרבות המערבית, הטכנולוגית, המתקדמת שמשאירה מעט מאוד מקום לתנועה טבעית של הגוף. בני אדם יושבים שעות על גבי שעות במהלך היממה מול מסך זה או אחר, מנהלים שיחות בטון עסקי, מנהלים מלחמות בצורת משאים ומתנים, מכירה, ויכוחים, בלי מגע ובלי רוך אנושי, בלי תנועה שמרככת את הגוף כדי שיוכל להכיל יותר ממה שאנחנו מבקשים ממנו לעמוד בו, בלי שנשאיר מקום לנפש לפרוח.

החיים המודרניים גרמו ליצירת חלוקה ברורה והפרדה מוחלטת בין הגוף לנפש, שפעם היו מחוברים בחיבור טבעי, אנו נדרשים להיות דרוכים בכל רגע מול מי שעמו אנו משוחחים- מה הוא יגיד, מה הוא יציע, איך אענה , מי יצא יותר “גבר”…כן, גם אנחנו הנשים… החיים שלנו הפכו מיחידה אחת זורמת למקטעים שפעולותיהם נפרדות אלה מאלה – המוח מוביל בראש, מתכנן אסטרטגיה, הגוף – חייל קשוב- בעמדת היכון ממתין להוראות לפעולה, והנפש- נחבאת בהמולת הקרב, אך ממשיכה לערוג אל ימים של שקט, של חיבור למה שבני אדם יודעים לעשות.

אני יודעת, גם אני אמא, יש לנו 3000 דברים ביום שמבקשים את תשומת ליבנו- עבודה, אמאבא, הילדים, חשבונות, חברות, ועד בית, ועד כיתה, הדיאטה, הבנקאי, ניקיון הבית, החלפת ארונות חורף-קיץ, בני הזוג, שיעורי הבית של הילד, ועוד ארוכה הרשימה, וזה אפילו לא בסדר היררכי… אבל אנחנו עוד לא נכנסנו אליה בכלל.

לחיים הנשיים יש צרכים אחרים-  בהקשבה פנימה, בהגות בשאלות, בחיפוש אחר תשובות, באיסוף פרטים ליצירת תמונת חיינו, בהבעה, במגע, בקשב, בשיחה, בתנועה… התנועה הפנימית של חייה של אישה היא ריקוד חופשי, היא חיבור של אינסוף תנועות זו לזו שיוצרות רצף תנועתי שאומר את כל מה שאנחנו, הוא אומר “אני צריכה” ובה בעת מעניק את הדבר לו את זקוקה, הוא מבקש מגע מלטף ומיד עוטף אותך בחום שנובע מתוך עצמך, הוא יוצר את המרחב של מי שאנחנו ומרחיב את טווח הנשימה.

נשים צריכות לנוע, נשים צריכות נשים שמקבלות אותן בכל דרך, שמבינות שכל תנועה אומרת משהו, שכל מבע פנים הוא ביטוי של קול שחי בך פנימה, נשים צריכות יותר הזדמנויות לרקוד, כי תנועה היא שפה – היא דיבור והקשבה שמחזירים אותך לראש סדר העדיפויות, שמחברים בחזרה את מה שהזמנים האלה הפרידו, זו המחשבה שהביאה אלי את ריקוד החיים, זו המחשבה שאיתה אני רוקדת יום אחר יום ושבחסותה אכתוב כאן מדי פעם.

לטעימה מריקוד החיים באהבה

עוד מהבלוג של shirarobbins

תצוגה מקדימה

יש בי עוד כוח

כמה היינו רוצות להאמין שהחיים יכולים להיות סירה השטה על מי מנוחות... כמה היינו רוצות לעתים פשוט להניח את המשוטים ולתת לרוח לנשוב במפרשים ולשאת אותנו על פני המים לאן שרק תבחר, בלי מאמץ, בלי לבטים, בלי השקעה של עוד טיפה אחת...

תגובות

פורסם לפני 10 years

שלום עולם!

שלום, ברוכים הבאים לבלוגים של סלונה. שיהיה הרבה בהצלחה, ויש לנו גם כמה טיפים בעמוד הראשי של הבלוגים (הקישור הכי שמאלי בסרגל הניווט)....

תגובות

פורסם לפני 10 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה