הבלוג של ריקי אליהו

rickie

עדכונים:

פוסטים: 6

החל מיולי 2013

עזבתי את העיר הגדולה ושבתי למקום המוכר של פעם…לזיכרונות ילדות, לניחוחות של אמא, למשפחתי האהובה ולחבריי היקרים….אופס, לאיפה הגעתי? – אולי רק טעות בניווט?!

כמעט בת 30, ארזתי מזוודה, נופפתי לשלום ועברתי לעיר הגדולה, ספק אישה ספק ילדה רוצה לאכול את כל העוגה, נחיתה רכה ב”לונה פארק למבוגרים”, מקפצת לי כמו ילדה בין המתקנים, מתהלכת ברחובות בין אלפי אנשים וכולם יפים, צבעונים ורבגוניים ואף אחד לא בוחן, אף אחד לא מביט, הנשמה יצאה לחופש ורק מי ששם יכול להבין, ואני כבר ידעתי שנולדתי להיות בעיר הגדולה.

את שנותיי היפות העברתי שם, בעיר הגדולה, החוויות הגדולות וגם ההזויות יכלו לקרות לי רק שם, את יכולה להיות רק מי שאת רוצה ועדין אף אחד לא שופט, ולא מטה אצבע ביקורתית. ובתוך כל המסיבה, תמיד שמרתי פינה חמה לעיר הקטנה, אף פעם לא הזנחתי את הקטנה, תמיד דאגתי לטפח את הקשר בינינו, לבקר ולשאול מה נשמע… עד שמשהו קרה בשנה האחרונה, לאחר סיומה של אהבה נכזבת, וההרגשה שאת קצת הולכת לאיבוד בעיר הגדולה, אלו שהביאו אותי להחלטה נחרצת – את כבר ילדה גדולה וזה הזמן לקבל קצת חום ואהבה. אורזת מזוודה ועושה עלייה, בחזרה לעיר הקטנה, בחזרה לאהובה מהעבר.

בירת ארצנו, העיר הקדושה, כולה זהב, מסביב לה חומות, העיר שחוברה לה יחדיו – מה לא אמרו על הקטנה…לכל מקום שהולכים, פוגשים אנשים מוכרים, גם בבית הקפה הכי נידח מוצאים איזה מכר או חבר לדסקס איתו על החיים, ולא סתם אמרו על הקטנה שהיא “שכונה” – בית חם ואוהב, משפחה. אבל תמיד תישאר הקטנה בצלה של אחותה הגדולה.

אין צורך בהתאקלמות ולהכיר את הרחובות, או לבנות מעגל חברות. זה הכי קל לנחות אצל האהובה, זיכרונות ילדות, חוויות נעורים, אהבה ראשונה, הכל קיים, הכל נשאר כמעט אותו הדבר ; אבל אני רוצה הביתה – לעיר הגדולה.

אוהבת את הקטנה, שנמצאת בנשמתי והינה חלק בלתי נפרד מחיי. שלושה עשורים מחיי חייבת לקטנה. לא מרגישה זרה אבל עדין מרגישה לא שייכת – משהו שם בעיר הגדולה, שינה את חיי שאולי כבר לא מתאים לקטנה.

אבל אני לא מוותרת, נותנת הזדמנות ונשארת, כי גם הקטנה מתאמצת, ושתינו כל כך רוצות שזה יצליח, לשחזר את העבר ולהחזיר את הברק שכבר לא נמצא בעיניים.

המזוודה עדין לא ארוזה, היא נמצאת בהמתנה, דרוכה לפקודה לאריזה מחודשת. ואני עדין ממתינה לאיזה סימן שהעלייה “לקטנה” היא הדרך הנכונה.

תל אביב – מתגעגעת, אולי אני מגיעה ; ירושלים – אהובה, תתני לי תקווה

עוד מהבלוג של ריקי אליהו

רווקה להשכרה

בת 38 (וקצת ) איכותית, מלאת שמחת חיים, כריזמטית, אדיבה, רומנטיקנית ובלה, בלה, בלה.... זה נראה כמו עוד פרופיל באתר היכרויות, אבל לא, זאת אני בכמה מילים ובכל זאת, לבד, נטולת זוגיות, רווקה, כן זאת אותה המילה שעד לא מזמן הייתה מתייגת...