הבלוג של Revital Vilamovsky

revitalvila

מאמנת ומלווה תהליכי למידה אפקטיביים לילדים ונוער. מפתחת שיטת "עט ללמוד" המדגישה את יתרונותיו של הילד ללמידה עצמאית ולקיחת אחריות ומעניקה להם כלים להתמודדות עם אתגרים ונקודות חולשה בכדי להעצים, להעלות ביטחון עצמי... +עוד

מאמנת ומלווה תהליכי למידה אפקטיביים לילדים ונוער. מפתחת שיטת "עט ללמוד" המדגישה את יתרונותיו של הילד ללמידה עצמאית ולקיחת אחריות ומעניקה להם כלים להתמודדות עם אתגרים ונקודות חולשה בכדי להעצים, להעלות ביטחון עצמי ולחזק חוסן רגשי.

עדכונים:

פוסטים: 4

החל ממאי 2019

כל אחד צריך מבוגר אחד שיאמין בו, ילדים צריכים הרבה יותר. לטלוויזיה יש את היכולת לתת לילדים להרגיש טוב עם עצמם ולפינה אחת בטלווזיה יש את היכולת לתת להם כלים לעזור להם משמעותית.

20/06/2019

לכבוד אביב גלעדי,

שמי רויטל וילמובסקי והעבודה שלי היא ללמד ילדים להאמין בעצמם וביכולות שלהם. במילים אחרות, מלווה ומאמנת תהליכי למידה אפקטיבים לילדים ונוער. את כל מה שהיה חסר לי כילדה אני מעניקה לתלמידים שלי. אני יודעת איך הם מרגישים, איך הם חושבים, איפה קשה להם, מה הם עוברים, ולכן קל לי להגיע אליהם.  אתה יודע כמה פעמים ביום אני שומעת מהורים את המשפט: “איפה היית כשהייתי בבית ספר?” או “למה לא הייתה לי מורה כמוך” ואת האמת להגיד לך גם לי לא היה את עצמי כי הייתי עסוקה בלהיות טובה בלימודים כדי שכולם יאהבו אותי. הייתי עסוקה בלהצליח בחשבון כי פשוט לא הסתדרנו, אני והמספרים, ואיך אני עונה על שיעורי בית בתנ”ך כי לא הבנתי מילה ממה שרשום בספר וחשבתי שזאת רק אני.

צילום עצמי

צילום עצמי

 

כל מה שהייתי צריכה באותה תקופה זה מישהו שיסביר לי את החומר בצורה פשוטה, מתוך ההגיון, ויגיד למה אני עושה את מה שאני עושה, שיבין אותי, יאתגר אותי למצוא את הפתרונות כי הוא מאמין בי, שיחזור שוב ושוב על כך שאני מסוגלת ויכולה, שיראה אותי כמו שאני ולא יוותר עליי בשום שלב. לא היו לי הרבה ברירות והתגברתי לבד על כל האתגרים בתחום הלימודי והחברתי. אם אתה תוהה איך חברתי קשור אז ככה: ילד שמצליח בלימודים יש לו ביטחון ודימוי עצמי גבוה וכתוצאה מזה חבריו לכיתה “תופסים ממנו” וזה משפיע על התחום החברתי. זה הולך ביחד. אז חלק הצלחתי יותר וחלק פחות. בתקופה שלי, סוף שנות ה-80, לא היה נהוג לבקש עזרה וגם אם כן לא ידעתי מה לבקש, המושג “מיומנויות למידה”, לא היה קיים. אני שמחה לבשר לך שהצלחתי לסיים 12 שנות לימודים עם בגרות מלאה, ויש לי שני תארים אקדמיים ואני בדרך לשלישי, למדתי אימון, והיום אני ממש אוהבת לימודים ואפילו תורה, כי למדתי שזה סיפורים וכשיודעים לספר סיפור הכל הופך קל.

צילום עצמי

צילום עצמי

 

אני יודעת בוודאות להגיד שאם היה לי מישהו כמוני, שעושה את מה שאני עושה: מלווה תלמידים , רואה אותם כמו שהם, לא מוותר עליהם, נותן להם כלים להתמודד עם אתגרים לימודים וחברתיים ומעצים אותם, הייתי במקום אחר. אתה מבין? הילדים מתוסכלים כי לא מבינים אותם, וההורים חסרי אונים כי הם לא יודעים איך לעזור לילדים שלהם ואני רוצה לעזור, לתת להם כלים להעצים את הילדים, לעזור להם באתגרי הלימודים כדי שחווית בית הספר תהיה חוויה טובה.

צילום: סלי לוי פרג'

צילום: סלי לוי פרג’

אז מה אני מבקשת ממך?
פינה יומית בטלווזיה שאוכל להעביר את הידע שלי לאלפי הורים וילדים. פינה שמטרתה להעצים את הילדים, לתת להם כלים ולקיים את החזון שלי: יצירת ביטחון עצמי תוך השראה, עוצמה ואכפתיות. בכל שבוע נדבר על נושא אחר, אתן כלים וטיפים ונוכל גם לשאול את הילדים על מה הם רוצים שנדבר וליצור פלטפורמה שתיתן להם מענה במידה ויש להם שאלות.

מה אתה אומר? שנפגש?

מחכה לשמוע ממך,
רויטל וילמובסקי – עט ללמוד

עד שנפגש מזמינה אותך להיכנס לרשתות החברתיות שלי ולהתרשם מהעשייה שלי:

לאתר שלי לחץ כאן

לפייסבוק שלי לחץ כאן 

לערוץ היוטיוב שלי לחץ כאן 

עוד מהבלוג של Revital Vilamovsky

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 months
תצוגה מקדימה

מי מפחד מחשבון?

בכיתה ד' נחשפתי בפעם הראשונה לנושא שברים. לא הבנתי את הנושא והתקשתי להבין את ההגיון שמאחוריו. התביישתי לבקש עזרה מהמורה כי לא רציתי שתחשוב שאני טפשה. "איך אפשר לקחת שלם ולחלק אותו לכמה חלקים?", שאלתי את עצמי מספר פעמים. אחר...

תגובות

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

הסדנה ששינתה את חיי

כמו כל ילד ממוצע גם אני לא אהבתי ללמוד. לא אהבתי לקום כל בוקר ובטח כשזה למטרת לימודים. הוריי לא השאירו לי הרבה ברירות ולכן מצאתי את עצמי כל בוקר בשערי בית הספר. ככל שהתבגרתי, כמות החומר גדלה, הרמה עלתה ומצאתי את עצמי מתקשה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה