הבלוג של Revital Vilamovsky

revitalvila

מאמנת ומלווה תהליכי למידה אפקטיביים לילדים ונוער. מפתחת שיטת "עט ללמוד" המדגישה את יתרונותיו של הילד ללמידה עצמאית ולקיחת אחריות ומעניקה להם כלים להתמודדות עם אתגרים ונקודות חולשה בכדי להעצים, להעלות ביטחון עצמי... +עוד

מאמנת ומלווה תהליכי למידה אפקטיביים לילדים ונוער. מפתחת שיטת "עט ללמוד" המדגישה את יתרונותיו של הילד ללמידה עצמאית ולקיחת אחריות ומעניקה להם כלים להתמודדות עם אתגרים ונקודות חולשה בכדי להעצים, להעלות ביטחון עצמי ולחזק חוסן רגשי.

עדכונים:

פוסטים: 4

החל ממאי 2019

הרבה ילדים מפחדים מחשבון בעקבות חוויה לא נעימה שחוו בילדות וסוחבים את זה איתם שנים. האם ניתן לשנות זאת? בהחלט. איך אני יודעת? כי הייתי שם

22/05/2019

בכיתה ד’ נחשפתי בפעם הראשונה לנושא שברים. לא הבנתי את הנושא והתקשתי להבין את ההגיון שמאחוריו. התביישתי לבקש עזרה מהמורה כי לא רציתי שתחשוב שאני טפשה. “איך אפשר לקחת שלם ולחלק אותו לכמה חלקים?”, שאלתי את עצמי מספר פעמים. אחר כך הגיע הנדסה שהתפתח לגיאומטריה ושם בכלל כבר לא היה עם מי לדבר. הכיתה התקדמה בחומר ושוב הרגשתי טפשה. הסתרתי את זה טוב כי אף אחד לא ידע. שם הכל התחיל.

מתוך אלבום משפחתי

מתוך אלבום משפחתי

שם התקבעה האמונה שאני לא טובה בחשבון, ואני בחיים לא אצליח. לא יעזור כלום, אני ומספרים זה לא. זה ליווה אותי בחטיבה כשלמדתי כל הקיץ כדי לעבור הקבצה מ-ב’ ל-א’, והמשיך לתיכון ששם כבר לא הייתה שאלה בכלל כמה יחידות אעשה לבגרות. הולכת על המינימום הנדרש כי “מתמטיקה זה מפחיד” ואני לא טובה בזה. למרות שהלכתי למורים פרטיים וקיבלתי עזרה, התחושה ש”אני לעולם לא אצליח במתמטיקה” לא הרפתה. כי אף אחד לא דיבר איתי על האמונות והתחושות שלי כלפי עצמי. לפני המבחנים רעדתי, וכשהגיעו התוצאות הסתרתי. את הבגרות במתמטיקה סיימתי בציון 92 כשמבחינתי זה לא טוב כי זה רק 3 יחידות וזה מה שאני מסוגלת.

צילום: סלי לוי פרג'

צילום: סלי לוי פרג’

היום, כמעט שני עשורים אחרי,  אני יודעת שאם רק היה מאחורי איש מקצוע שיתמוך וילווה אותי, יפריך את האמונות שאימצתי על עצמי במשך השנים שהתקבעו טוב, אז היה לי הרבה יותר קל. כשאני מלמדת את התלמידים שלי ומסתכלת על החומר, אותו חומר שאני למדתי, אני מבינה שכל מה שהייתי צריכה זה מישהו שיפשט את הדברים, שילמד אותי לדבר מתמטיקה, כי מתמטיקה זאת שפה, וכמו כל שפה, ברגע שיודעים לקרוא הכל הופך קל.

מתוך הקושי שלי, פתחתי את העסק שלי “עט ללמוד” שבו אני מלווה ילדים ובני נוער בתהליכי למידה אפקטיביים. לראות את התלמידים מגיעים עם אותם פחדים ומחשבות כמו שלי, ולדעת שלי יש את הידע והניסיון לשנות זאת, זה הסיפוק האמיתי בעבודה שלי. במפגשים עם התלמידים אנחנו מדברים על פחדים, מה הם חושבים על עצמם, ואיך הגיעו למסקנה הזאת. אני מלמדת אותם להחליף את האמונות השליליות בחיוביות ומוסיפה שמתמטיקה זה קל. הם מסתכלים עליי במבט מוזר שאומר “ממש”. אז אני מספרת את הסיפור שלי וחיוך של תקווה נפרש על פניהם.

צילום: סלי לוי פרג'

צילום: סלי לוי פרג’

לאט לאט הם פותרים לבד תרגילים, והחומר מתחיל להתחבר כמו פאזל, והכל הופך פשוט – בדיוק כמו שאמרתי. המוטיבציה שלהם גדלה, הם משפרים ציונים ויותר מכל, הם חוזרים להאמין שהם יכולים ומסוגלים ומבחינתי זה שווה הכל.

אהבת? אשמח לתגובתך

רוצה לדעת עוד עליי ולהכיר אותי טוב יותר?
מוזמנים לאתר שלי   לדף הפייסבוק או לערוץ היוטיוב שלי

רוצה לקבל כלים לעזור לילד שלך ללמוד נכון?
מזמינה אותך להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלי הורים עוזרים לילדים ללמוד נכון

עוד מהבלוג של Revital Vilamovsky

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 4 months
תצוגה מקדימה

הסדנה ששינתה את חיי

כמו כל ילד ממוצע גם אני לא אהבתי ללמוד. לא אהבתי לקום כל בוקר ובטח כשזה למטרת לימודים. הוריי לא השאירו לי הרבה ברירות ולכן מצאתי את עצמי כל בוקר בשערי בית הספר. ככל שהתבגרתי, כמות החומר גדלה, הרמה עלתה ומצאתי את עצמי מתקשה...

תצוגה מקדימה

כל ילד צריך פינה אחת בטלוויזיה

לכבוד אביב גלעדי, שמי רויטל וילמובסקי והעבודה שלי היא ללמד ילדים להאמין בעצמם וביכולות שלהם. במילים אחרות, מלווה ומאמנת תהליכי למידה אפקטיבים לילדים ונוער. את כל מה שהיה חסר לי כילדה אני מעניקה לתלמידים שלי. אני יודעת...

תגובות

פורסם לפני 2 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה