הבלוג של רעות חוצה

reuthotse

עורכת תוכן מסחרי בסלונה, וגם בלוגרית בזמני הפנוי.

עדכונים:

פוסטים: 20

החל מינואר 2014

מירי רגב, נושאת דגל המזרחים המדוכאים מטעם עצמה, חושבת שלגיטימי לקדם בסרטון מחצר ביתה תכנית טלוויזיה של זמר, עבריין מס מורשע שנחשד בעבירות מין עם קטינות ומעולם לא התנצל על כך. אז בואי מירי, תשמעי למה זה לא

12/07/2016

מירי רגב בשירות אייל גולן (צילום מסך)

מירי רגב שרת התרבות ומאז שהיא נבחרה טרם הצלחתי להבין אם היא מקדמת את התרבות או מנסה לטרפד אותה. מצד אחד היא מביאה טענות נכונות – התרבות הישראלית עוצבה במשך שנים על ידי אנשים שרובם היו אשכנזים ואלה שלא היו אשכנזים הורשו לעסוק רק בתכנים שבאו לאשכנזים טוב בעין. כל מי שלא יישר קו עם תו התרבות הישראלי נדחק לשוליים. מירי רגב הנושאת בגאווה את נס המחאה המזרחית לדורותיה, מבקשת לקדם תרבות מזרחית, שזה נחמד, אם כי דומה שדווקא היום התרבות המזרחית הישראלית נמצאת בפריחה מחודשת ממילא ולא  בזכות רגב.

מצד שני היא מתנהלת בצורה אלימה ודורסנית, מתעלמת במופגן מכל מה שהיא לא רוצה להתמודד איתו, נכנסת ודורסת כל מי שלא חושב כמוה אולם נאלמת דום כשמישהו מהמחנה שלה מתבטא בגזענות. דומה שפרט לנתניהו, היא הפוליטיקאית שאמירותיה השנויות במחלוקת עוררו הכי הרבה סערה בעם, וזה כבוד, להיות גרועה כמעט כמו נתניהו.

השבוע למשל, היא בחרה לקדם בסרטון את תוכניתו של אייל גולן “אייל גולן קורא לכם”, שהיא תכנית בערוץ מסחרי, מה שהופך אותה לאינטרס כלכלי מובהק של גולן ולכל הנוגעים בדבר ואת הסרטון של מירי למסריח למרחקים מרוב חוסר תקינות פוליטית. מירי רגב בחרה לעמוד לצידו של זמר שהוא גם עבריין מס מורשע וגם מי שנחשד בעבר בעבירות מין עם קטינות. הוא אמנם זוכה מחוסר ראיות, אבל הפרשה ההיא חשפה התנהלות בעייתית מאוד בפמליה של גולן, כולל בקרב אביו שהורשע בעבירות מין. אייל גולן, שהוא זמר נפלא והאיש שקידם את הזמר המזרחי יותר מכל זמר בארץ (ועל כך מגיע לו הרבה קרדיט), סירב לקחת אחריות, להתנצל, להגיד ‘חברים, טעיתי, נתתי לאנשים לא טובים להוביל את הצוות שלי, אני מתנצל שלא ראיתי את זה, שנתתי לזה לקרות’. הוא לא עשה את זה. במקום זה, היא תקף והאשים את כל העולם ואחותו ברדיפה.

הפרשה הזו מאחוריו ואייל גולן הוא היום האיש המפורסם במדינה, הזמר המצליח במדינה והאמת, בסופו של דבר זה בסדר. החשדות נגדו נוקו ועל פניו זה לגיטימי שהוא ימשיך בחייו ובמפעל חייו. אבל האם זה לגיטימי ששרה בישראל, שנציגת שלטון החוק בישראל תעמוד לצידו של אדם שגם אם לא הורשע בפלילים הוא לא בדיוק האיש הכי מוסרי בעולם?

שרת התרבות, במקום להתאפס על עצמה ולקחת אחריות בחרה לתקוף את המבקרים:

Mirianswer

שוב בחרה רגב להסיט את הדיון אל המחוזות הנוחים לה – קידום הזמר הים תיכוני? את מתכוונת לז’אנר הפופולרי ביותר במוסיקה הישראלית כיום? כן, באמת צריך לקדם אותו. 

כדי להוכיח את המודעות החברתית הרבה שלה היא נותנת כדוגמה תוכניות טלוויזיה  המשודרות בפריים טיים בערוץ מסחרי. לא בדיוק הצגת פרינג’ עם ביקורת על החברה, למעשה, אלה אפילו לא תוכניות טלוויזיה עם ביקורת על החברה. זה ריאליטי למען השם! את שרת התרבות, לא מבקרת הטלוויזיה של “פנאי פלוס”.

אם באמת חשובה לך הפריפרייה וקידום מזרחים, שתפי את הציבור במה עשית למען קידום תרבות מזרחית בישובי הדרום והצפון. אם חשוב לך לפרגן ליצירה ישראלית, הקימי היכלי תרבות ותאטראות בערי הפריפריה. אל תדאגי, זה לא רק לאשכנזים. לקדם תוכניות בערוצים מסחריים ועוד של אנשים שמאחוריהם רקורד בעייתי ובעיה מוסרית קשה, לא מצביעות של “תפישת עולם חברתית ורב תרבותית”.

מירי רגב לא באמת לוחמת למען זכויות מזרחים בדמה, היא עושה את זה ממניעים פוליטיים גרידא. מספיק לראות במה היא בוחרת להתמקד ובמה לא כדי להבין זאת. החל מנאום ה-”לנו יש 30 מנדטים” שהיא נשאה ממש עם היבחרה לתפקיד, דרך תקיפת אנשי תקשורת שנתפסו בגזענותם רק אם הם מזוהים עם השמאל . כאשר התאפשר לה להשפיע חברתית היא נמנעה מכך, ואף זכתה לכבוד המפוקפק להימנות עם חברי הכנסת הכי פחות חברתיים.

מירי רגב היא פרצופה של כל הפוליטיקה הישראלית, או לפחות של רובה. אופורטוניסטית, צינית, קרת רוח ורגש. היא לא תהסס לשחרר את הכלבים אם תריח טיפה דם כי זה, אחרי הכל, משרת אותה , מסית את הדיון מהאמת הערומה – אין בלבך דאגה לתרבות או לחברה אלא רק דאגה אחת: את עצמך, ומטרה ברורה: לטפס למעלה, וכמה שיותר מהר.  אז מה אם על הדרך תתמכי בעבריינים, תחרחרי ריבים, תיקחי אפס אחריות על טעויות. אחרי הכל, את לא כאן בשביל התרבות. את זה כבר הוכחת מזמן.

דרך אגב, תקדימים של חברות כנסת שמקדמות מותגים, בטעות או לא בטעות, כבר קיימים ובעבר מקרים כאלה הסתיימו בנזיפות, כפי שמספרת טל שניידר בבלוג הפוליטי שלה, “הפלוג”. כאן ברור שאין כל טעות, אך האם רגב תינזף? האם הסרטון יוסר? אירוע זה הוא זה סוג של מבחן לרגב.

 

לקינוח, סרטון הקונטרה שמופץ ברשת בתגובה לסרטון הקידום של הפרזנטורית רגב:

 

עוד מהבלוג של רעות חוצה

Thumbnail

סקופ: אליאב אוזן הוא מעכשיו פרזנטור ודושבאג

לא צריך להיות צופים אדוקים של "האח הגדול" כדי להכיר, לפחות בכללי את משולש האהבה של שלושת הדיירים אליאב, דנית ונופר. אחרי שבמשך כל העונה השפיל אליאב רווק תל אביבי מצוי את דנית, השלה אותה ואז עזב אותה ואז החליש אותה, ואז בודד...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

ללכת בדרכך: הספר שתקראו בנשימה עצורה

אני מסווגת ספרים לפי מידת הריתוק שלי. יש ספרים שאני קוראת בניחותא, כמה דפים מידי לילה לפני השינה, יש ספרים שאני קוראת במאמץ, רק כדי לא להרגיש שוויתרתי מהר מידי לפני שאני זונחת אותם באמצע. אבל יש ספרים, שמרגע שעיניי קוראות...

Thumbnail

סופשבוע ירושלמי

אני ירושלמית. למרות שבאופן רשמי אני כבר לא גרה בה למעלה מ-5 שנים. עזבתי, כמו עוד הרבה צעירים כמוני שאיכזבו אותה. אז כן, עזבתי את העיר, ואני לא מתכוונת לחזור, ובכל זאת תמיד אשאר ירושלמית. כן, אני ירושלמית. נכון, אני מכירה טוב...

תגובות

טופ 20 - בלוגים