הבלוג של רעות חוצה במגמת ירידה

reutho1

כדי להגיע לקיץ הקרב ובא עם הגוף שפעם היה לי, אני צריכה להיכנס למשטר דיאטה, בעזרת שומרי משקל. על כל ההצלחות, הכישלנות המחשבות והנקודות, אכתוב כאן בבלוג שלי.

עדכונים:

פוסטים: 9

החל מפברואר 2015

עברו שבועיים מאז שהתחלתי את “שומרי משקל”, ועכשיו מצטרף אתגר חדש שמאיים לי על הדיאטה. איך אתגבר עליו ולמה אני זקוקה לטונות של סבלנות

11/03/2015

כבר שבועיים וחצי שאני סופרת נקודות. אני מקפידה לתעד כל ארוחה, לשקול כל מנה, לחשב בקפדנות את כל מה שנכנס לי לפה. במקום לחפש חניה כמה שיותר קרוב לעבודה, אני מחנה במרחק של 20 דקות הליכה, ואם מישהי פותחת שקית עוגיות אני מיד מתרחקת.

 עוגיות שלא אוכלים (צילום: רעות חוצה)בתמונה: עוגיות. פחות מעשרה צעדים מפרידים בינינו, אבל אני חייבת להתאפק (צילום: רעות חוצה)

בשקילה הראשונה שלאחר המפגש הראשון, הגעתי מתרגשת ורעבה. ידעתי שהקפדתי והתאמצתי ושמחתי לגלות שגם הגוף שלי חשב ככה, ירדתי קילו וחצי! הירידה הראשונה עשתה לי חשק לדהור כל הדרך למשקל הכבוד. המשכתי בשגרה- סופרת, שוקלת, מנקדת, נמנעת מפיתויים, ושוב, השקילה השבועית. ”700 גרם! הלוואי שבכל שבוע תביאי לי ירידה כזאת” אומרת לי שירי המדריכה בסיפוק. והדבר הראשון שחשבתי עליו זה ‘מה גרם?! זאת יחידת שקילה לקמח של העוגות’, את הירידות שלי אני רוצה לספור בקילו.

אין פתרונות קסם

בכל כמה חודשים פורצת לתודעה דיאטת קסם, שמבטיחה ירידה דרסטית בזמן קצר, בלי להיות רעבים ובלי לסבול. כל הדיאטות האלה נעלמות כלעומת שבאו כי בחיים האמיתיים אין קסמים ואין פתרונות מהירים. כדי לרדת במשקל צריך לשלם- בזיעה.

בפנטזיות שלי, אני סוגרת ירידה של קילו לפחות בכל שבוע, תוך חודשיים ואפילו פחות אני כבר מציגה גוף ביקני מעורר השראה וצוחקת כל הדרך אל החוף. במציאות, כאמור, הדברים מתנהלים קצת אחרת, וירידה של קילו בשבוע היא לאו דווקא אידיאילית או מצביעה על הצלחה מסחררת. כדי להצליח בדיאטה באמת אני צריכה יותר ממשקל מזון דיגיטלי ומקרר מלא בגמבות. כדי להצליח בדיאטה באמת אני צריכה סבלנות. הרבה סבלנות. אני צריכה אותה בדיוק ברגע שבו אני אומרת לעצמי, ‘אולי אני אוכל רק עוד קצת’, ‘אולי אני אטעם את האוזן המן הזאת’, ‘אולי אני לא אלך היום ברגל’. הסבלנות היא החומר הזה שיעזור לי להתמודד עם הפיתויים שבדרך, ויביא אותי, גרם אחרי גרם למשקל כבוד.

אתגר הדיאטה החדש שלי

עם התובנות החדשות, ומוטיבציה מחודשת, הכנתי את עצמי לשבוע חדש שגם בו אני ארד במשקל, בקילו או בגרמים אני מבטיחה לשמוח מהכל. אבל שום דבר לא הכין אותי למה שיקרה אצלי בבית, במקרר שלי, שאמור להיות ידיד נאמן ולהכיל בעיקר גזרים וקוטג’.

כשפגשתי לראשונה את בן זוגי חשבתי לעצמי “יואו הוא כזה רזה”, למעשה, כולם חושבים ככה, בניגוד למרבית האנושות בן זוגי הוא מהמעצבנים האלה שאוכלים הכל והרבה ולא משמינים לעולם.

חבר שלי רזה ומעצבןהחבר שלי. רזה ומעצבן, ועכשיו גם בדיאטת השמנה (צילום: רעות חוצה)

כשעברנו לגור ביחד, השלטתי משטר גבינות רזות וסלטים בבית, זה היה אמנם לפני שפצחתי בדיאטה רצינית במסגרת שומרי משקל, אבל מודעות תמיד הייתה לי, וחרדה מעליית 20 הקילוגרמים שכבר הורדתי הייתה לי גם הייתה לי. במקום לחמניות מקמח לבן עברנו לאכול לחם קל, ובמקום גבינת שמנת עברנו לגבינות 5% עם חביתה וסלט לארוחת ערב.

בבדיקה שגרתית אצל הרופא, התבקש בן זוגי להישקל, ‘אתה נראה לי רזה מדי’ טען הדוקטור. והוא נשקל, רק כדי לגלות ש”הדיאטה” שכפיתי עליו עלתה לו ב4 ק”ג פחות מהמשקל הנמוך שלו במילא, למעשה, הבאתי את החבר שלי שאני כל כך אוהבת למצב של תת משקל. הרופא החרד קבע מיד- דיאטת השמנה ועכשיו. וכך, שבוע וחצי אחרי שהתחלתי לשמור על המשקל, מצאתי את עצמי קונה בסופר פיתות, לחמניות, גבינות שמנת, חמאת בוטנים ועוד שלל מטעמים ופיתויים עתירי שומן וקלוריות. ”לא מכניסים אויבים הביתה”- אני לא יכולה לשלוף את הקלף הזה יותר.

המקרר שלנו מצאו את ההבדלים: הצד שלי, הצד שלו במקרר. ועוד לא ראיתם את המקפיא (צילום” רעות חוצה)

בקצה רמת גן יש בית אחד מאוד מיוחד, חציו בדיאטת הרזיה והחצי השני רק מבקש להשמין, ואם חשבתם שלרדת 700 גרם בשבוע זה קשה, נסו להעלות אותם, בניגוד לכל הפיזיולוגיה של הגוף שלכם ולתחושות הרעב והשובע שלכם.

“ניפגש ב-60 ק”ג” אמרתי לבן זוגי השבוע, בצחוק עם טיפה רצינות. וידעתי, ששנינו צריכים עכשיו הרבה הרבה סבלנות.

*

רוצים לרדת במשקל? עוד טיפים, כתבות, מתכונים וחוויות – במתחם החדש  ”שומרות על המשקל”

עוד מהבלוג של רעות חוצה במגמת ירידה

תצוגה מקדימה

לרדת 5 ק"ג בקלי קלות

אני סוגרת חודש וחצי של תהליך ירידה במשקל, וירידה של 5 ק"ג. הג'ינס שכבר לא לבשתי כי הוא לחץ לי על הנשמה, עולה עכשיו בלי בעיה. אני מרגישה טוב יותר, בריאה ונמרצת, ואפילו מתחילה לקבל מחמאות, שזה הדבר הכי כייפי בכל התהליך. מי זוכר...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

שבוע ראשון: מחזירה את השליטה לחיי

אני בדיאטה. שוב. כמי שהתמודדה עם עודף משקל ויחסי אהבה-שנאה-אהבה עם אוכל, ניסיתי ועשיתי הרבה דיאטות בחיי, כמעט כולן נכשלו. אבל לפני 4 שנים, החלטתי שהפעם זה סופי, והורדתי 23 ק"ג בחצי שנה. לא הרעבתי את עצמי ולא ויתרתי על השוקולד...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

פוסט במשקל כבוד

הגעתי. חצי שנה אחרי ו-9 ק"ג פחות הגעתי למשקל הכבוד שלי. זה היה בשקילה האחרונה, זאת שהגיעה אחרי סופ"ש גרוע והייתי בטוחה שירידה אני לא אראה, אבל לגוף שלי היו תוכניות משלו,...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה