הבלוג של Misstingel

reutho

נולדתי בירושלים ומיד שאלתי למה? מחפשת תשובות עד היום.

עדכונים:

פוסטים: 64

החל מנובמבר 2012

בעוד כמה חודשים אני אלד. בשעות הראשונות של התינוקת שלי בעולם רק היא תעניין אותי. את בצלאל סמוטריץ, גזען עם תעודות, מעניינים דברים שלכולם משותף דבר אחד- לשנוא את השונה ממנו

06/04/2016

פה חשדתי“אישתי לא גזענית”. פה חשדתי. (צילום מסך טוויטר)

בעוד כמה חודשים גם אני אלד בפעם הראשונה. אני משתדלת לא לחשוב על זה, כי בכל זאת  מדובר בפעולה שכרוכה בהוצאת כתפיים ממקום שעד כה לא יצא ממנו כלום וזה ככל הנראה כואב. 

בעוד כמה חודשים אני כנראה אלד. ואחרי הלידה, כשאני והתינוקת, ששוב הלכתי להשתין בגללה כרגע, ננוח בחדר אני מקווה שזה יהיה בלי שום רויטל סמוטריץ’ ודומותיה, כי כשהילדה שלי תיוולד אני מתכננת כזאת חתכת חאפלה שחבל. כאלה אנחנו, משפחתי ואני, חאפלונרים שאוהבים לשמוח בשמחות. שאוהבים לאכול ולהאכיל בכל אירוע ומסיבה: בסיום טירונות וקורסים בצבא, בחלוקת תארים ראשונים והכי בלידות. מזרחים. 

האמירה האומללה של סמוטריץ ורעייתו לא צריכה להפתיע איש. כנציג מפלגת הבית היהודי, המפלגה שמייצגת את הציבור הדתי לאומי, מתנחל, סביר להניח שהוא רק אמר בקול את מה שרבים חושבים בלב. המתנחלים,”מלח הארץ” מטעם עצמם, כבר שנים מנכסים לעצמם את מיתוס של הצבר החסון, החזק המיישב את הארץ ונלחם באויב, זה שמפלגת העבודה זנחה כשהיא החליטה להיות קצת פחות מפ”אי  הגזענית.

כל מי שלא דומה להם, לסמוטריץ וחבריו, פסול מראש (לבעלי הזיכרון הקצר אזכיר את פאדיחת אלי “נאמר לי שהוא אינטילגנט” אוחנה, הפרענק שבנט חשב לצרף למפלגה, וזיעזע את המתפקדים עד שנאלץ להתקפל. בטח, זה עוד היה עלול לעורר חאפלות בלב המפלגה).

בצלאל סמוטריץ (צילום: איתן פולד)בצלאל סמוטריץ. סביר להניח שגם אתם לא באים לו בטוב בעין (צילום: איתן פולד)

בצלאל סמוטריץ’ וחבריו לא שונאים רק ערבים. הם גם לא משתגעים על מזרחים, שכאחת שנמנית על עדותיהם אני יודעת בוודאות, חאפלות זאת גם הזירה שלנו. גם הומואים הוא שונא, יוזם מצעד הבהמות. הוא בוודאי שונא גם “תל אביביים”, שמייצגים כל מה שמפחיד – ליברליזם, קבלת האחר, חופש ביטוי וחופש דת. כל מי שאינו לבן וגר ביהודה ושומרון לא שווה את ההתייחסות שלו.

מה שמטריד באמת זה לא האמירה הספציפית שלו, שעכשיו נורא באופנה להשמיץ אותה, אלא דווקא התגובות שתומכות בו. ככה זה עם טרולים, האמת נמצאת בין השורות, אי שם בין תומכי אמיר חצרוני פינת סמוטריץ’. טוקבקיסטים כאלה, שטוענים שזה לגיטימי לא לערוך “חאפלות” בבית החולים, אולי יש צדק בדברים שלכם. הוא אמנם צדק קטנוני, עלוב ומתנשא אבל נו מילא. אישה לאחר לידה מתאשפזת בבית החולים ליומיים, 48 שעות שבהן יש לה כל כך הרבה דברים מרגשים להבין וללמוד, אם אתם בכנות חושבים שלא תוכלו לספוג תרבות אחרת, התנהלות שונה משלכם, אז תנוחמיי, אתם גזענים.

בעוד כמה חודשים אני אלד. תקראו לי נאיבית, אבל יש לי הרגשה שאחרי הלידה, אחרי שאחבק בזרועותיי את התינוקת החמודה שיום אחד תגיד לי “אמא את עושה לי בושות”, לא יעניין אותי כלום. לא איכפת לי מי תנוח לידי אחרי הלידה, לא איכפת לי מי יעזור לי לשגר את שומשום (שם זמני) החוצה. ברגע שבו אני באופן מעשי יוצרת חיים, מביאה עוד נשמה לעולם הזה, רק אהבה נמצאת ברגע כזה ואין מקום לפנקסנות.

פלא הבריאה הוא אוניברסלי, טהור ומלא קסם. שום אמירה גזענית מכוערת לא תיקח אותו ממני.

 

 

עוד מהבלוג של Misstingel

תצוגה מקדימה

תהיי יפה ותתאמצי

לא הייתי ילדה יפה. הייתי חמודה, מצחיקה, היה לי דמיון מפותח וידעתי הרבה שמות של חכי"ם. מבוגרים אהבו לדבר איתי, ילדים אהבו לשחק איתי, תכלס הייתה לי ילדות סבבה, אבל לא הייתי הילדה הכי יפה בגן. או בכיתה או בשכבה או במשפחה. לא...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

תארוז לי חתול בבקשה

אם עד לפני כמה חודשים הייתי מבולבלת וחסרת כיוון כמו וויז בדיזינגוף סנטר, הרי שהיום אפשר לומר שהחיים שלי הסתדרו לא רע בכלל. התחלתי עבודה חדשה ומעניינת, סיימתי את התואר הראשון, אפילו רזיתי 5 ק"ג- עוד קצת והחיים שלי יהפכו...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

האבודים

אני רעות ונולדתי באוגוסט 1986 ואני חלק מהדור האבוד. כן כן, גם אני סיימתי לא מזמן תואר ראשון מיד אחרי שמצאתי את עצמי בהודו ואיבדתי את האמון שלי בחלום האמריקאי, אחרי שסימנתי וי על "תיכון" "צבא" "סמים" ו"מרד גיל הנעורים". אני בת 27...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה