הבלוג של Misstingel

reutho

נולדתי בירושלים ומיד שאלתי למה? מחפשת תשובות עד היום.

עדכונים:

פוסטים: 64

החל מנובמבר 2012

הנה אנחנו, האבודים, הדפוקים, המפונקים, אלה שלא רוצים לעבוד קשה, שלא רוצים לתת מעצמנו, הלוזרים, המלומדים, המדופלמים שלא מבינים למה השמש לא זרחה לנו היום מהתחת. אנחנו הדור האבוד. זה לא כייף כמו שאתם חושבים.

13/11/2013

אני רעות ונולדתי באוגוסט 1986 ואני חלק מהדור האבוד. כן כן, גם אני סיימתי לא מזמן תואר ראשון מיד אחרי שמצאתי את עצמי בהודו ואיבדתי את האמון שלי בחלום האמריקאי, אחרי שסימנתי וי על “תיכון” “צבא” “סמים” ו”מרד גיל הנעורים”. אני בת 27 ועבדתי עד כה ב-15 עבודות ב- 6 שנים לא כולל בייביסיטר וניקיון בתים (העבודה המושלמת!), אני נציגת הדור האבוד, אין לי מושג מה אני רוצה להיות כשאני אהיה גדולה, אין לי חסכונות (הפק”מ האחרון נפתח החודש), אין לי פלוס בבנק. אבל אני, נציגת דור אבוד מוצלחת, מצאתי משרה כמעט מלאה, בתחום שכמעט למדתי ואני מרוויחה כמעט שכר המינימום, תכנית הפנסיה שלי כמעט תשאיר לי קצת כסף לאוכל, ואני כמעט לא צריכה לעשות בייביסיטר כהשלמת הכנסה. ההורים שלי כמעט לא עזרו לי החודש, בניגוד לחודשים אחרים שבהם אני כמעט עוזרת להם לממן אותי. אני כמעט גרה בתל אביב, כמעט אוכלת סושי וכמעט מעשנת נרגילה, אני כמעט בטוחה שלעולם לא אוכל לקנות בית וכמעט בטוחה שהרבה זמן ייקח לי להיות מאושרת או מסופקת.

אני רעות, אני בת 27 ואני נציגת הדור האבוד. אני לא מבינה איך פיבי חיה בניו יורק בסבבה מלעבוד כמסג’יסטית פעם בחמישה פרקים, אני לא מבינה מאיפה קארי ברדשואו משיגה את הכסף לממן דירת 4 חדרים בWest side manhattan מטור אחד מסכן, אני לא מצליחה לממן 80 מ”ר דירה ברמת גן, עם שותפה. אני מתחילה לחשוד שעבדו עליי.

הכי מפחיד אותי לחשוב שההורים שלי חושבים שאני מפונקת, שאני בזבזנית ופזרנית ולא אחראית, הם טוענים שלא, אבל כשהפחד משתלט שום דבר לא נראה לך אמין. נטיית הלב לנצח תהיה קרועה בין הצורך להוציא לפועל את החלום הרטוב לבין המציאות הקוברת.

אבא שלי השתחרר מהצבא ב1968 והתחיל לעבוד שבוע אחרי במשרד העבודה והרווחה, הוא עובד שם עד היום. הדור האבוד לא יכול לעבוד 40 שנה באותו מקום עבודה, ספק אם העבודה שהוא עושה תחזיק מעמד 40 שנה.

אני עובדת בפייסבוק. הרשת החברתית הכי משפיעה בעולם. היא קיימת רק 9 שנים, אבל יותר ויותר בלוגרים ואנשים שהם לא מהדור האבוד כבר מספידים אותה, את החשיבות שלה. אז אולי פייסבוק לא תיסגר בקרוב, אבל היא בהחלט לא תספק לי עבודה ל-40 השנים הבאות.

אני רעות, אני נציגת הדור האבוד. וזה מעצבן אותי שלגטימי להגיד לי ששעות העבודה לי הם 9:00-18:00 אבל עדיף  לא לצאת לפני 19:00. שלא תבינו אותי לא נכון, הבוסים שלי הם הבוסים הכי טובים בעולם, לא הייתי מחליפה אותם בחיים, הם פשוט מיישרים קו עם מה שנציגי הדור הלא אבוד קבעו שלגיטימי. יותר ויותר צעירים שואלים את עצמם היום- “למה?” אז קוראים לנו מפונקים.

אני רעות, אני נציגת הדור האבוד. זה שהתחיל והולך להביא 2.8 ילדים בחייו אבל בלי הלגיטימציה לדאוג להם, אני רעות ויום אחד אני אהיה אמא שמתנצלת בפני הבוס ש”הילד חולה”, אמא שמנסה לשכנע בראיונות שאני עובדת טובה ומסורה אפילו שיש נגיפי שפעת במעונות יום בעולם.

אני רעות. נציגת הדור האבוד. ששלחה קורות חיים למעלה מ8 חודשים, ואפילו שיש לי חיוך יפה וציצים גדולים לא הצלחתי להתקבל לאיזה משרת תחקירנית זוטרה מזוינת, כי לא היה לי ניסיון באיתור קוליפורמים בחומוס. ולא משנה העובדה שיש לי בלוג מוכשר ועוד שני טורים מוצלחים ברחבי הרשת, או שהתחלתי לכתוב עוד מלפני שידעתי לכתוב, או שיש לי מוטיבציה של פו הדב בדיאטה מנסה להגיע לצנצנת הדבש שלו.

ההורים שלנו חשבו שההשכלה שלנו היא החשובה מכל, אז הפכנו לילדי בועה כאלה, שעובדים במלצרות עד גיל 28, שלאבא שלהם יש ייפוי כוח לבנק ואת מספר המחשבון שמור בזיכרון של הפלאפון להפקדות.

אני רעות. אני מהדור האבוד. הדור הזה שיודע שמשהו פה לא מסתדר, שמרגיש שחוקי המשחק השתנו על חשבון הגב שלו, שתוהה מה זה שווה בכלל, שמנסה לקבוע מחדש את כל מה שחשוב, דור כזה, קצת כמו השליח שהורגים בסוף, כמו הילד שצועק- המלך עירום, וגם נראה נורא.

אבל אני מתעקשת להמשיך. להמשיך להיות אבודה. לבדוק ולחקור ולהבין- מה הפאקינג בעיה שלנו.

התעקשות אחת, ששווה את כל ההתפשרויות האחרות.

עוד מהבלוג של Misstingel

תצוגה מקדימה

תהיי יפה ותתאמצי

לא הייתי ילדה יפה. הייתי חמודה, מצחיקה, היה לי דמיון מפותח וידעתי הרבה שמות של חכי"ם. מבוגרים אהבו לדבר איתי, ילדים אהבו לשחק איתי, תכלס הייתה לי ילדות סבבה, אבל לא הייתי הילדה הכי יפה בגן. או בכיתה או בשכבה או במשפחה. לא...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

תארוז לי חתול בבקשה

אם עד לפני כמה חודשים הייתי מבולבלת וחסרת כיוון כמו וויז בדיזינגוף סנטר, הרי שהיום אפשר לומר שהחיים שלי הסתדרו לא רע בכלל. התחלתי עבודה חדשה ומעניינת, סיימתי את התואר הראשון, אפילו רזיתי 5 ק"ג- עוד קצת והחיים שלי יהפכו...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

לכי תזדייני, הוליווד

  לכי תזדייני הוליווד. לכי. כל כך הרבה שנים האכלת אותי בפנטזיות המחורבנות שלך, עד שהאמנתי שהן אמיתיות. לכי תזדייני על "אישה יפה" שגרמה לי להאמין שלזונות יש שיניים...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה