הבלוג של restart

restart

++++++++++++++++++ הגיגים ומחשבות של גרושה טרייה +++++++++++++++++++++++ רוצים לקבל עדכון כשיוצא פוסט חדש? מוזמנים ללחוץ על כפתור "עקוב אחרי" מצד שמאל למעלה או בפייסבוק: ... +עוד

++++++++++++++++++ הגיגים ומחשבות של גרושה טרייה +++++++++++++++++++++++ רוצים לקבל עדכון כשיוצא פוסט חדש? מוזמנים ללחוץ על כפתור "עקוב אחרי" מצד שמאל למעלה או בפייסבוק: https://www.facebook.com/Restart-Blog-502876029895543/

עדכונים:

פוסטים: 127

החל ממאי 2016

shutterstock_379050124_x5

*עריכה- קיבלתי כמה תגובות על כך שזה פוסט פוגעני ובוטה.
באמת מתנצלת לפגוע ברגשותיכם – אבל “רק על עצמי לספר ידעתי” הכל כאן מבוסס על סיפור אמיתי: החיים שלי. אני מחשיבה את עצמי לגרושה שאומרים עליה “הלוואי עלי”, שפויה ולא רשעית אבל מתמודדת עם סוגיות בהחלט לא פשוטות מאז שהחלפתי סטטוס. אז אל תהיו כאלה צדקנים כשאתם באים “לשפוט” אותי.

א- אלף זה אבא ( פעם הגברים היו בוכים בלילה, עכשיו הם בוכים ברשת …)
סיפורים קורעי לב על גברים שלא רואים את ילדיהם, בקושי גומרים את החודש, ובפועל קבוצה לוחמנית ודורסנית שהרבה פעמים בעיניי הורסת לשפויים שם את המוניטין והשם הטוב.

ב- בית משפט לעינייני משפחה
עוד מוסד של התעשיה המשומנת היטב הנקראת “גירושין”. חשבתם שמחלקת רווחה זה רק למסכנים מהשכבות הסוציו אקונומיות הנמוכות? תחשבו שוב, כשפתאום עובדות סוציאליות יחטטו לכם בחיים האישיים.

ג- גרושה
הסטטוס החדש שלך בתעודת הזהות חובק איתו עוד הרבה משמעויות נסתרות: בושה, כשלון, חברה שכדאי להרחיק מהנשים שחלילה לא יקבלו רעיונות לגבי הנישואין הכושלים שלהן.

ד- דוש
כינוי לגברים שעדיף לך שלא תכירי באף גיל ותופתעי לגלות שיש הרבה מהם בפרק ב’ של חייך. דושים גרושים הם בדרך כלל הכי גרועים שיש, יותר גרועים מרווקים בני 20 – לא מעניין אותם כלום חוץ מלהיכנס איתך למיטה כמה שיותר מהר ולברוח משם ברגע שגמרו (מהר מדי?) את זממם.

ה-  הסדרי ראייה
הילדים שלכם הופכים פתאום לכלי שיש לנהל, לראות, לשלוח טבלאות מדודקדות סביב חגים וחופשות, לזכור איפה עשו פסח ואצל מי היו בראש השנה אשתקד. פתאום הימים הופכים למדוקדקים עד קטנוניים ביותר, אצלך היו שעתיים יותר, התעסקות אינסופית בניהול האופורציה מצאת השבת ועד צאת הנשמה. כמובן אוהבים אותם לא פחות, אבל ההתעסקות סביב הסדרי הראייה מתישים ביותר (ההתעסקות לא הילדים :-) )

ו- ויברטור
תחליף זול לסקס מספק. אם זה טוב לשרלוט, זה טוב גם בשבילי:-).
בלי אפליקציות, דיטים מעייפים, כאבי לב או אכזבות. בת 40 ולא מתכוונת להתנצל על כך שאני אוהבת סקס.

ז- זין
נחמד להתיידד וללמוד טריקים חדשים גם בגיל 40 :-).
יש משהו מרענן בפרטנר מיני חדש אחרי שחלקת את מיטתך הרבה זמן עם בנזוג אחד לטוב ולרע.

ח- חוק חזקת הגיל הרך
עד גיל 6 טובת הילדים להיות בעיקר עם אמם כמשמורן. האומנם? כן! יש אבות מדהימים ממש, אבל באמת-באמת ש(לרוב) אין כמו אמא!
גם אצלנו שחולקים משמורת משותפת (ילדות גדולות יותר) בסופו של דבר, הילדות מבקשות יותר זמן אמא. ילד/ה שעברו טראומה של גירושין, צריך פתאום להתמודד עם פירוק המשפחה, געגועים עזים להורה השני, מגורים בשני בתים ולפעמים בערים שונות. אני בעד שהאבות יהיו שותפים מלאים, אבל הטרטורים הבלתי פוסקים הללו של הילדים בלתי נסבלים בעיניי :-(.

ט’- טינדר  ושות’
מה בסך הכל ביקשת? להכיר מישהו? לצאת לבלות ואולי להתאהב? ומה קיבלת בפועל? חבורה של גברים, לרוב מצולמים ללא חולצה, מחזיקים סיגריה, בתמונה עם “ידידה”, שישלחו לך הודעות גסות, מגעילות ויגרמו לך להצטער על הרגע שפתחת את האפליקציה. יש גם את הסיפורים המדהימים על אלה שכן הכירו, פגשו והתאהבו …

י-  יוקר המחייה
כשאת מתגרשת את לרוב יורדת באיזה עשירון או שניים. משתי משכורות, גבוהות או נמוכות, את נאלצת להסתפק במשכורת אחת ומזונות עבור ילדייך. אבל ההוצאות עדין בשמיים … את מנהל הבנק זה פחות מעניין. אם הכל לא היה יקר כלכך, יש לי הרגשה שמעגל הגירושין היה רק הולך וגדל.

כ- כהן.
הידעת? עכשיו כשאת גרושה לא תוכלי להתחתן עם כהנים. את טמאה באופן רשמי …
ביי אסי כהן, חבל שניאלץ להיפרד לפי שהכרנו, חבל אתה דווקא נראה גבר לעניין.

ל- לבד על הגג שבתות וחגים :-(.
אין דבר יותר עצוב מאשר הורה גרוש בערב חג, כולם לובשים את בגדיהם היפים, את/ה מתארח אצל משפחה או חברים שתמיד יש להם את הילד הקטן, החמוד, התמים וחסר הטאקט ששואל אותך “ואיפה הילדים שלך?”

מ- מזונות.
אוווווו … המילה שמעוררת הכי הרבה אנטגוניזם! עפ”י ההלכה (וגם החוק) אב מחוייב במזונות ילדיו אבל הוא לרוב, יעשה כל שיש ביכולתו לא לשלם או לשלם כמה שפחות כי מבחינתו זה כסף שהולך לאישה ולא לילדיו … הוא ישלם אלפי ש”ח לעו”ד שיתעשר על חשבונו ורק לא להעביר *לך* כסף עבור ילדיו.
כמה דובר ועוד ידובר בנושא. לפעמים נדמה לי שאנשים שוכחים כמה יקר זה לגדל ילדים, ושרוב הנשים מרוויחות פחות מגברים ונדרשו לוויתורים כואבים בקריירה שלהן בזמן שהיו נשואות  …

נ- נשואה
סטטוס אובר רייטד בתעודת זהות, “והם חיו באושר ועושר עד עצם היום הזה” לרוב לא באמת קיים בעולמנו הצר. כן, גם אני הייתי  נשואה כמעט 15 שנה והאמת שמרבית השנים עברו בסדר, אבל הייתה שם העמדת פנים אחת גדולה.

ס- סרבן גט
רק שלא תפלי עליו. זה הסוג הגרוע ביותר! הוא וזה שמסכים להתגרש ממך ורק עושה לך את המוות, מוציא לך את  המיץ והחשק לחיות עד שזה יקרה.

ע- עו״ד
רצוי להסתדר בלי, אבל לפעמים אין ברירה. תתכוננו להיפרד מאלפי ש”ח שיממנו לו ולמשפחתו את הנופש הבא בחו”ל או את הדירה הקטנה להשקעה, בעודכם מתקוטטים על עוד 100 ש”ח לפה או לשם ואצל מי יישאר שולחן הקפה המכוער.

פ- פרק ב’
חלום או מציאות? כמעט כולם יעדיפו לוותר על הלבד בשביל למצוא את שאהבה נפשם, ללמוד מטעויות ולצעוד יד ביד אל עבר הקשת בענן. לרוב, הדרך רצופה בהרבה מכשולים וגם כשמגיעים אז יש אתגרים לא פשוטים. אבל הלב? הלב מרגיש שוב, פועם ונפעם, מרוגש ומאושר כמו שלא היה הרבה זמן … מוכן לנצח הכל עם הפרטנר הנכון.

צ- צוואה
צוואה כבר עשית? מה? מה? אני רק בת 40, למה אני צריכה צוואה? מסתבר שאת מתגרשת זו אחת מעצות הזהב שתקבלי. לפעמים הליך הגירושין אורך תקופה ארוכה ועם הדינמיות של החיים והמוות שאתם עושים אחד לשנייה, יכול להיות שאחד או אחת מכם ילך לעולמו ואז אתם עדין היורשים החוקיים של כל הרכוש וביטוחי החיים.

ק- קצבאות
בתור גרושה את זכאית להרבה קצבאות והנחות, רק קחי בחשבון שאת אמורה להיות כמעט עניה מרודה בשביל לקבל בפועל משהו …

ר- רבנות
המוסד שכבר ממזמן לא צריך להיות בעולם, אבל ממשיך לשלוט וביד רמה. ״הרי את מגורשת, מגורשת, מגורשת״ סירסלי??? איך אמרה לילך הגרושה הטריה וההורסת של איצקו ״הלו רבה, אני מגרשת אותו לא הוא אותי”.

ש- שני בתים
ב
קושי אני מצליחה לגור בבית אחד, לשמור עליו מסודר ולדעת איפה כל דבר נמצא, אבל הילדות שלי פעמיים בשבוע וכל סופ”ש שני גרות בבית נוסף.
לפעמים כשאני ישנה אצל הבנזוג שלי, אני מרגישה הכי בבית והכי נינוחה ועם זאת אין כמו המיטה שלי, הבית שלי, החדר האינטימי שלי. קשה לי ללון במקביל בשני מקומות ואצלן? זו מציאות יום-יומית. “הבית של אמא” ו”הבית של אבא” הפך לשגור בפיהן באופן הכי טבעי שיש.

ת- תעשי רק מה שאת אוהבת, רק מה שאת חושבת שעושה לך טוב!
ההמנון הלא רשמי של הגרושות … תכלס תופס בכל גיל וסטטוס, גלי יודעת על מה היא מדברת!
החלטת להתגרש? אולי זה בכלל בא לך בהפתעה ובדיעבד את מבינה שזה הדבר הכי טוב לעשות? צאי אל דרכך החדשה, תתגברי את כל המכשולים ועלי על דרך המלך לחייך החדשים ואינשללה טובים יותר.

embedded by Embedded Video

עוד מהבלוג של restart

תצוגה מקדימה

#24 - להתמודד עם פרידה

  "לב שבור הוא לב שלם". האומנם? איך אתם מתמודדים עם פרידה ? אוכלים לבד פיינט שלם של בן & ג'ריס ? מקשיבים לאדל בריפיט אין סופי ? בוכים? מוציאים את העצבים על אחרים? מרבים...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

#52- כתבו עליי

כשהייתי צעירה וגם פוחזת, היה לי חבר שרצה להיות סופר מפורסם כשיהיה גדול. הוא כל הזמן הסתובב עם מחברת קטנה וכתב רשימות לעצמו (עם עט! אז לא היה לפטופ). הוא כתב על כל נושא בעולם...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

#85- כל סוף הוא התחלה חדשה

אין דרך נעימה להגיד את זה, אז אני רק אגיד את זה וזהו: זומנתי היום לשיחת שימוע לפני פיטורין. כל הבלה-בלה הרגיל של "זה שינוי ארגוני", "קיצוץ בתקנים"  - האמת שזה לא בא לי בהפתעה...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה