הבלוג של ראם סמואל

remi

ראם סמואל הוא מאמן ומחנך, שהגשים חלום, כנגד כל הסיכויים, והפך לנהג המירוצים הראשון בעולם, חולה סוכרת נעורים, זכה פעמיים באליפות צרפת למרוצי ראלי וזכה במקום הרביעי בעולם בראלי המפורסם של מונטה קרלו. ראם סמואל, מנטור מפתח... +עוד

ראם סמואל הוא מאמן ומחנך, שהגשים חלום, כנגד כל הסיכויים, והפך לנהג המירוצים הראשון בעולם, חולה סוכרת נעורים, זכה פעמיים באליפות צרפת למרוצי ראלי וזכה במקום הרביעי בעולם בראלי המפורסם של מונטה קרלו. ראם סמואל, מנטור מפתח השיטה "להיות אלוף בחיים" יחשוף אתכם בזמן קצר למיומנויות חיים שתורגמו על ידו מעולם המרוצים האישי והפכו לשיטות אימון שחוללו שינויים משמעותיים בחיי האנשים.

עדכונים:

פוסטים: 10

החל מספטמבר 2014

Photo 14-02-14, 16 10 47

״להיות אלוף בחיים״ אינו משהו לשאוף אליו״להיות אלוף בחיים״ הוא מקום לבוא ממנו.

אני רוצה לספר לכם היום סיפור אמיתי, אחד ממגוון דוגמאות ואירועים שקרו לי אישית והפכו לאירוע מכונן בחיי בדרך להיותי אלוף.

האירוע התרחש בדרום צרפת, במהלך מירוץ “RALLYE DU VAR”.

יצאתי למקטע הבא במרוץ מלא במוטיבציה, חדור התלהבות ולא בכדי.. כי זה מרוץ RALLY DU VAR!

שלושה ימים של נהיגה בהרים שבדרום צרפת. דמיינו לכם – נהיגה ברכב מירוץ בנוף מרהיב כשמשמאל התהום, מימין ההר, כך מתרחש מירוץ ראלי, ו.. ..זהו המרוץ האחרון באליפות צרפת…ואני שרוצה להיות אלוף כבר.

אנחנו ביום השלישי במרוץ, מקטע מספר 2 ביום זה ואני עסוק רק בעצמי – במוטיבציה ובטירוף שלי, עסוק כל כך עד ששכחתי דבר חשוב: אני לא לבד!!!!!

במירוץ שותפים אני, הנווט שלי, המכונית, תנאי השטח ועוד גורמים, ורק סינרגיה מושלמת בין כולם יכולה להביא לתוצאה טובה. כ 5 קילומטרים מתחילת הקטע המדוד מכריז הנווט שאנו מגיעים לסיבוב חד ימינה, כזה שאני אמור לעבור בהילוך שני.. מכיוון שההר מימיני איני רואה את הכביש ואני אמור להסתמך על מה שהנווט אומר, אני אמור להקשיב לו ולא להיות עסוק ב.. עצמי. אבל, בעודי עסוק בעצמי ובטירוף שלי, הגעתי לסיבוב בהילוך שלישי, מהר – מהר מדי, מהר יותר מדי! כשראיתי את הסיבוב היה מאוחר מדי וכל שנותר לי לעשות הוא להגיד MERDE (= בצרפתית – SHIT) ו….. המכונית צללה לתהום.

20 מטרים נמוך יותר פגעה המכונית ישירות בקרקעית הערוץ ונפלה על צידה השמאלי (כלומר: על הדלת שבצד שלי) ועצרה. נשארתי בהכרה, ניגבתי את הדם מהפנים, פתחתי עיניים וראיתי.. אש פורצת מתא המנוע.

מבט ימינה גילה לי שהנווט גם כן בהכרה, צא! צעקתי לו והוא פתח את הדלת שבצידו ויצא במהירות מהמכונית, יצאתי מיד אחריו וברחנו שנינו מפחד השריפה. טיפסתי במעלה המצוק בעודי בטירוף האדרנלין ורק משהגעתי למעלה, לכביש, שמתי לב שאני פצוע. התיישבתי על הכביש, נשכבתי ו….איבדתי הכרה.

בבית החולים, לאחר שסיימו לבדוק ו״לתקן אותי״ אושפזתי במחלקה. בעודי שוכב שם עם אינפוזיה תקועה בידי השמאלית, ראשי מתפוצץ מכאב, כמה צלעות ניזוקות ועוד חבלות שונות, ואני.. מיואש, מבחינתי נגמר הסרט – הקריירה, המכונית שרופה, אני פצוע ונראה כי בזה הסתים פרק בחיי..

בהדרגה התחילו להגיע אנשי הצוות שלי, המכונאים, החברה שלי ואחרונים חביבים: ההורים שלי (שישבו וחיכו עם הקהל שאגיע לקו הסיום ולא הבינו מדוע לא הגעתי).

בחדר השתררה דממה, כל אחד ומחשבותיו, אמא שלי ישבה לצידי הימני והחזיקה לי את היד, ואז, מתוך השקט, היא אמרה:

“אל תדאג ראם, אתה תבריא, תצא מבית החולים, תקנה מכונית מרוץ חדשה ו.. אתה תהיה אלוף”.

ואז התחלתי לבכות..

באותו יום קבלתי כמה שיעורים חשובים על “להיות אלוף”, ביניהם:

הצוות שלי ועבודה סינרגטית ובתקשורת מלאה איתו הם הדרך היחידה להביא תוצאות.

לפעמים הצוות שלי כולל אנשים שלא החשבתי ככאלו (כמו אמא שלי) ואף זלזלתי בהם.

המקום בו נמדד אלוף אינו בניצחונות אלא דווקא בכישלון והיכולת להתרומם ולהמשיך הלאה.

דבר מצחיק נוסף שקרה בעקבות הנפילה הזו הוא שעד לאותו יום היתה לי בעיית “סינוזיטיס” חמורה

(סינוזיטיס = הצטברות נוזל מוגלתי במערות האף ומכאן כאבים קשים וטיפולים אינספור),

באותה תאונה נשברה לי עצם מערות האף ומאז.. נעלם גם הסינוזיטיס.. :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד מהבלוג של ראם סמואל

לקום כל בוקר עם חיוך - אפשרי? או אולי חלום..

לכל אחד מאיתנו יש חלום, החלום לרוב מורכב ממה שהייתי רוצה שיקרה לי, מה הייתי רוצה שיהיה לי, והוא מסתיים ב״אז אהיה מאושר״. אלי, סיפור אמיתי, חולה בסוכרת נעורים מגיל שנתיים, עד לפני כשלוש שנים הוא עבד בעבודה שלא אהב, הרוויח...

תצוגה מקדימה

ילדים זה דבר שתמיד מרגש אותי

בסוף החופש הגדול עברתי חוויה מקסימה עם ילדים. פנה אלי בחור צעיר מעמותת "ארגז של חלומות" - חבורה של אנשים מקסימים שמגשימים חלומות לילדים ואמר שיש להם נער צעיר שהחלום שלו הוא להיות נהג מירוצים. יום קודם, חברת משפחה סיפרה...

נינה - אלופה ומקור השראה לחיים

לפני כמה שנים התקשרה אלי מישהי והשאירה לי הודעה במשיבון, לא הצלחתי להבין את ההודעה.. ההודעה נאמרה בגמגום כבד, על ידי מישהי שנשמעה צעירה והיתה כה מבולבלת וקשה להבנה שפשוט ויתרתי. לאחר כמה ימים קבלתי הודעה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה