הבלוג של ראם סמואל

remi

ראם סמואל הוא מאמן ומחנך, שהגשים חלום, כנגד כל הסיכויים, והפך לנהג המירוצים הראשון בעולם, חולה סוכרת נעורים, זכה פעמיים באליפות צרפת למרוצי ראלי וזכה במקום הרביעי בעולם בראלי המפורסם של מונטה קרלו. ראם סמואל, מנטור מפתח... +עוד

ראם סמואל הוא מאמן ומחנך, שהגשים חלום, כנגד כל הסיכויים, והפך לנהג המירוצים הראשון בעולם, חולה סוכרת נעורים, זכה פעמיים באליפות צרפת למרוצי ראלי וזכה במקום הרביעי בעולם בראלי המפורסם של מונטה קרלו. ראם סמואל, מנטור מפתח השיטה "להיות אלוף בחיים" יחשוף אתכם בזמן קצר למיומנויות חיים שתורגמו על ידו מעולם המרוצים האישי והפכו לשיטות אימון שחוללו שינויים משמעותיים בחיי האנשים.

עדכונים:

פוסטים: 10

החל מספטמבר 2014

IMG_0588
חודש נובמבר לפני שנים, סטייג׳ (השם המקצועי ל״קטע מדוד במרוץ״) ראשון במרוץ Rallye du Var , המירוץ האחרון ו.. הקובע באליפות צרפת.
אני מוביל באליפות, המתח בשיאו, ואני כמובן מחויב לניצחון, במירוץ ו.. באליפות.
Roqubrune, הסטייג׳ הראשון, 26 ק״מ על צלע ההר בדרום צרפת, הנוף מהמם,למרות שלא ממש טרחתי להביט בו, מימיני ההר – משמאל.. תהום.
אני מגיע לפניית פרסה הדוקה אותה אני אמור ״לקחת״ בהחלקה, את ההחלקה אני יוצר בעזרת טכניקה המשלבת משיכת בלם היד (Hand Break). אני מושך את בלם היד ו.. כלום לא קורה, המכונית ממשיכה ישר, ישר לכיוון הקהל הרב שעומד לצד הכביש וצופה במרוץ..
הקהל נסוג ונופל לאחור, אני מצליח לעצור את הרכב ברגע האחרון, ממש לרגלי הקהל, בלהט הקרב אני משלב להילוך אחורי, חוזר לכביש ו.. ממשיך במרוץ.
מיד עם הגיעי לסוף ה״סטייג׳״ אני קולט מספר דברים:
אני מבוהל – לא ברור לי אם פגעתי וחלילה פצעתי מישהו בקהל.
לא ברור לי מה הטעות שעשיתי – למה בלם היד לא סובב את המכונית?
ניצחתי את הסטייג׳ ואני – מוביל במירוץ.

דבר ראשון מודיעים לי שלא פגעתי באף אחד ואין פצועים מהתקרית, אני נרגע.
אני מגיע לעמדת הסיוע, היכן שהמכונאים מטפלים לי במכונית ועושים את הפעולות הדרושות לקראת היציאה לסטייג׳ הבא. שיחה עם המכונאי הראשי מבהירה את הבעיה בבלם היד: בגלל הבעייתיות במערכת הבלמים במכונית שלי, המכונאים נהגו להחליף חלק מסוים, המייעל את תפעול בלם היד, לפני כל מירוץ. לקראת המירוץ הזה התעכב החלק ולא הגיע בזמן, אלא שלי לא נאמר הדבר..
אני פעלתי לפי כל הנתונים שהיו לי – כלומר שהמערכות תקינות ואני.. מסתער בכל יכולתיי,
במקרה המתואר היתה התוצאה הסופית טובה, ניצחתי את הסטייג׳, ניצחתי במירוץ, זכיתי באליפות ו.. כל השאר הסטוריה.אלא שכל הנ״ל יכל להיגמר אחרת לגמרי: יכולתי לפגוע בקהל, לפצוע או להרוג אדם או יותר, לעוף לתהום ולהיפצע או אף להיהרג, והכול עמד על.. תקשורת שלמה וברורה בין הצוות שלי לביני.

כשאני מחויב להיות אלוף בחיים, עלי לתקשר עם עצמי ועם סביבתי באופן שלם.
שלם – לא מושלם!!
תקשורת שלמה היא תקשורת בה הדברים מצויים וברורים, תקשורת בה אם אני מאחר ״רק״ ב 2 דקות, אני מודיע – מראש,
תקשורת בה אם הבטחתי משהו למישהו, וזה לא עומד לקרות, אני פשוט מודיע את זה לצד האחר, ומוודא שהוא אינו מצפה למשהו שפשוט לא יקרה.
תקשורת בה אני ברור עם עצמי מה אני יכול לצפות ממני ומה.. לא. כך יש הלימה בין המציאות לבין מה שאני מצפה ממנה. התוצאות – מפתיעות.

ואת כל זה ניתן ללמוד, כן, זה לא מובן מאליו, חישבו כמה פעמים הדברים ״נפלו בין הכיסאות״..
כדי להגיע לתצאות הרצויות לי עלי ללמוד לתקשר באופן אפקטיבי, קודם כל עם עצמי.

שלכם ראם.

עוד מהבלוג של ראם סמואל

לקום כל בוקר עם חיוך - אפשרי? או אולי חלום..

לכל אחד מאיתנו יש חלום, החלום לרוב מורכב ממה שהייתי רוצה שיקרה לי, מה הייתי רוצה שיהיה לי, והוא מסתיים ב״אז אהיה מאושר״. אלי, סיפור אמיתי, חולה בסוכרת נעורים מגיל שנתיים, עד לפני כשלוש שנים הוא עבד בעבודה שלא אהב, הרוויח...

תצוגה מקדימה

ההתרסקות שכמעט הרגה אותי

״להיות אלוף בחיים״ אינו משהו לשאוף אליו, ״להיות אלוף בחיים״ הוא מקום לבוא ממנו. אני רוצה לספר לכם היום סיפור אמיתי, אחד ממגוון דוגמאות ואירועים שקרו לי אישית והפכו לאירוע...

תצוגה מקדימה

ילדים זה דבר שתמיד מרגש אותי

בסוף החופש הגדול עברתי חוויה מקסימה עם ילדים. פנה אלי בחור צעיר מעמותת "ארגז של חלומות" - חבורה של אנשים מקסימים שמגשימים חלומות לילדים ואמר שיש להם נער צעיר שהחלום שלו הוא להיות נהג מירוצים. יום קודם, חברת משפחה סיפרה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה