הבלוג של ראם סמואל

remi

ראם סמואל הוא מאמן ומחנך, שהגשים חלום, כנגד כל הסיכויים, והפך לנהג המירוצים הראשון בעולם, חולה סוכרת נעורים, זכה פעמיים באליפות צרפת למרוצי ראלי וזכה במקום הרביעי בעולם בראלי המפורסם של מונטה קרלו. ראם סמואל, מנטור מפתח... +עוד

ראם סמואל הוא מאמן ומחנך, שהגשים חלום, כנגד כל הסיכויים, והפך לנהג המירוצים הראשון בעולם, חולה סוכרת נעורים, זכה פעמיים באליפות צרפת למרוצי ראלי וזכה במקום הרביעי בעולם בראלי המפורסם של מונטה קרלו. ראם סמואל, מנטור מפתח השיטה "להיות אלוף בחיים" יחשוף אתכם בזמן קצר למיומנויות חיים שתורגמו על ידו מעולם המרוצים האישי והפכו לשיטות אימון שחוללו שינויים משמעותיים בחיי האנשים.

עדכונים:

פוסטים: 10

החל מספטמבר 2014

לכל אחד מאיתנו יש חלום, החלום לרוב מורכב ממה שהייתי רוצה שיקרה לי,
מה הייתי רוצה שיהיה לי, והוא מסתיים ב״אז אהיה מאושר״.

אלי, סיפור אמיתי, חולה בסוכרת נעורים מגיל שנתיים, עד לפני כשלוש שנים הוא עבד בעבודה שלא אהב, הרוויח מעט, אך מספיק בכדי לקיים את משפחתו,
מחלת הסוכרת בה הוא חולה התנהלה בציון ״מספיק בקושי״ (כלומר: הוא עשה פחות או יותר את המנימום הדרוש כדי שהמחלה לא תכריע אותו..), הוא היה שמן
ובעיקר, לא היה מאושר בחייו.
יום אחד הצטרף אלי לנסיעת עבודה של החברה אותה אני מנהל לברצלונה. בנסיעה זו ביצענו עבודה כספק של חברת תנובה לקבוצה של 126 לקוחות שלה.
אמנם אלי הגיע כדי לצפות במשחק כדורגל שעמד להיערך, אך מכיוון שהיה לו זמן פנוי, הוא החליט לתת לנו יד ועזר (מאוד) לצוות שלי לארגן ולנהל את האירוע.
כמה ימים לאחר שחזרנו לארץ מצלצל הטלפון בביתי, על הקו – אלי.
אלי אומר שהשיג את הטלפון שלי ושאל אם הוא יכול לשוחח עמי, בשמחה, אמרתי לו והזמנתי אותו אלי הביתה.
כשהגיע סיפר לי את כל הכתוב מעלה, אמר שאינו אוהב את המחלה, את חייו, את עבודתו ובכלל, היה רוצה לעשות דברים אחרת.
כשהיינו בחו״ל, שיתף אותי אלי, הסתכלתי עליך (עלי) ועל ההוויה שלך, ראיתי את העוצמה בה אתה מתנהל, את הניהול העצמי שלך את הסוכרת ובכלל, הבנתי שאשמח ללמוד איך עושים זאת.
חייכתי ושמחתי על ההזדמנות להראות לעוד מישהו את שיטת ״להיות אלוף בחיים״, השיטה פותחה על ידי לאחר הזכייה באליפות צרפת במרוצי מכוניות, ומשמשת את לקוחותיי ללימוד ותרגול מעבר מעבר למכשולים שהיו ״בלתי עבירים״ עד כה ובעיקר, מפתחת את היכולת פשוט להיות מאושר.
השיטה נשענת על התקופה בה נוכחתי כי המהירות בה אני נוהג, היכולות הטכניות והצוות המצוין שהיו לי במרוצים, לא הספיקו לזכייה במרוצים ובאליפות השנתית.
רק לאחר לימוד, הקשבה וגיוס מאמן, שלימד אותי ניהול עצמי נכון, פיתוח הרגלים מעצימים, הסתכלות על מכשולים מזויות חדשות ובכלל, הקשבה לעצמי ולסובב אותי, רק אז הצלחתי לזכות באליפות צרפת במרוצים ו.. שנתיים לאחר מכן בעוד אליפות.
החלטתי לבחון יישום השיטה גם בחיי היום יום וגיליתי כי לא רק שהיא מאוד מתאימה, אלא מצליחה, באמצעים פשוטים ונגישים לכל אחד, ליצור הבדל מהותי בחיים האישיים של כל משתמש.
אלי, לאחר תרגול השיטה ובזמן קצר ביותר, החליט לעשות צעד ולעזוב את עבודתו (אותה מאוד חשש לעזוב מפחד אי היכולת לפרנס את משפחתו), מצא עבודה חדשה, מעצימה, עדיפה ו.. מכניסה הרבה יותר, רזה כ 15 קילוגרם, שיפר את מדדי הסוכרת שלו בעשרות אחוזים והוא מתעורר כל יום בחיוך ומלא מוטיבציה לקראת היום הבא עליו לטובה. גם עם אירועים קשים יותר בחייו מתמודד אלי בהצלחה וחוצה אותם בעוצמה לקראת הצמיחה והפריצה הבאה.
במה מדובר בעצם?
עם השנים מפתח כל אדם הרגלים שונים (ומשונים?) המעצבים את חייו הבוגרים, חלק מההרגלים מצוינים ומשרתים אותו נאמנה וחלקם, מה לעשות, מזיקים ומביאים לירידה אנרגטית וגופנית ההולכת ומתעצמת עם חלוף השנים (עישון, אכילת יתר, בדידות, פחדים למיניהם ועוד).
גם לאחר ניסיונות רבים תקועים רוב האנשים עם משהו שגורם להם להיות ״קצת פחות מאושרים ממה שהיו רוצים״.
בדיוק במקום זה השיטה היא ללמוד לפתח הרגלים מועילים, קלים מאוד לביצוע, אשר דוחקים את ההרגלים המזיקים ומחליפים אותם. תוך פחות מ 30 יום חל שינוי מהותי בהתנהלות ו.. בגישות של האדם. בניגוד למה שמקובל לחשוב, גישות אמנם יוצרות דפוסים והרגלים, אך גם ההיפך נכון, הרגלים יוצרים בפירוש גישות והתנהגויות.
וראה זה פלא, אנשים מפליאים להגיע להצלחות, אותן לא הצליחו להביא על עצמם במשך שנים רבות, לאחר פחות מחודש.
מאחל לכולנו שנדע לייצר לעצמנו הרגלים חדשים ומועילים שיישנו וישפרו את חיינו.

ראם סמואל.

עוד מהבלוג של ראם סמואל

תצוגה מקדימה

ההתרסקות שכמעט הרגה אותי

״להיות אלוף בחיים״ אינו משהו לשאוף אליו, ״להיות אלוף בחיים״ הוא מקום לבוא ממנו. אני רוצה לספר לכם היום סיפור אמיתי, אחד ממגוון דוגמאות ואירועים שקרו לי אישית והפכו לאירוע...

תצוגה מקדימה

ילדים זה דבר שתמיד מרגש אותי

בסוף החופש הגדול עברתי חוויה מקסימה עם ילדים. פנה אלי בחור צעיר מעמותת "ארגז של חלומות" - חבורה של אנשים מקסימים שמגשימים חלומות לילדים ואמר שיש להם נער צעיר שהחלום שלו הוא להיות נהג מירוצים. יום קודם, חברת משפחה סיפרה...

נינה - אלופה ומקור השראה לחיים

לפני כמה שנים התקשרה אלי מישהי והשאירה לי הודעה במשיבון, לא הצלחתי להבין את ההודעה.. ההודעה נאמרה בגמגום כבד, על ידי מישהי שנשמעה צעירה והיתה כה מבולבלת וקשה להבנה שפשוט ויתרתי. לאחר כמה ימים קבלתי הודעה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה