הבלוג של עפר צרפתי

אוכל אמיתי

עדכונים:

פוסטים: 133

החל מינואר 2012

טבעוני בהגדרה הוא חשדניסט, ולפעמים בהגזמה. “אחי, אתה בטוח שאין ביצים בקולה?”, או נניח “נשמה תעשי מצווה ותבדקי שלא הקפיצו לי על הפלאנצ’ה של הבשרים את הסלט של החסה” ועוד היד נטויה

17/05/2018

רבים מידידיי לשעבר שאלוני לא פעם “תגיד, כן אתה, איך זה שאתה, נסיך הטבעונות של הגיל השלישי המוקדם של איזור שפלת החוף 2017-2018, שלא לדבר על אישיותך המלבבת יחסית, ובטח שלא להזכיר את אופייך ויופייך שבאמת קשה להפריז בתיאורם, איך זה שאתה כל היום מתלונן?”

ככה. בלי בושה.

ואני ככה מאזין בדממה ובלב ממלמל “נעשה ונשמע” וכמו בני ישראל בשעתם היפה קודם בולק אותם ורק אז מחליט להתייחס לגופן העקום של תלונותיהם.

ועל מה אני מדבר? אני מדבר, לא פחות ולא יותר, על מקרה לא פשוט שאירע לי היום, עת לקחוני אנשים טובים בדגש על נשים נאות תואר וטובות מראה, לסיור מקדים של טעימות אינסופיות של מזון טבעוני מושלם, בשרונה, מה שנקרא בצנטרום של הפיילה של תל אביב, אפרופו הר כגיגית.

IMG_7590

ומה אני אגיד, משאללה בחיי איזה יופי וכמה חן להסתובב שם. בריזה תמידית נמצאת שם ללטף אותך ולהעיף לך ברישול את שתי השערות שאתה מתעקש עוד לקרוא להן בלורית, אווירת החיים הטובים פתאום מתיישבת עליך בול, ואתה לרגע שוכח את תלאות היומיום ואת הפקק שמחכה לך שלוש מאות מטר משם בירידה לאיילון. בכלל שרונה מזכירה קצת את מילאנו אם ממש מתאמצים ואפילו איזה רובע במנהטן אם אתם חלילה על גראס רפואי, האווירה השמחה שם נדבקת אליך תרצה או לא.

ונחזור לטעימות.

בעצם רגע. עוד לפני הטעימות.

טבעוני בהגדרה הוא חשדניסט ולפעמים בהגזמה. “אחי, אתה בטוח שאין ביצים בקולה?”. או נניח “נשמה תעשי מצווה ותבדקי שלא הקפיצו לי על הפלאנצ’ה של הבשרים את הסלט של החסה” ועוד היד נטויה וטוב שכך.
אבל פייר אומר שבשרונה, המודעות לצרכי הטבעוני נמצאת ככ בפוקוס שזה אשכרה מרגש, וכמעט שאין שום מסעדה במתחם שלא מכינה מנות מכובדות וראויות לקהל המבקרים הטבעוני וזה ראוי לחיקוי ולתודה גדולה מהלב.

בהזדמנות הזאת מבקש להזכיר, שהשבוע בימי חמישי ושישי 17-18 במאי, יתקיים יריד טבעוני מהמם, זו הפעם השלישית ברציפות, עם 70 מציגים שונים מעולם הטבעונות והבריאות וכולם כולם מוזמנים לבקר.

IMG_7568

אז מה אכלנו שם ועל שום מה הנהי?

ובכן, התחלנו בלודנס אקספרס ודגמנו טורטיות ממולאות בשווארמת סייטן ובנקניקיות חלבון אפונה, ודגמנו קציצות עדשים ומתבלים ומיני כופתאות של מק אנד צ’יז מגבינת סויה

IMG_7569

ושתינו אייס קפה חצי קפוא ומרענן כמעט גרניטה,

IMG_7571

אחכ עברנו לפאב האירי מולי בלומ’ז ולגמנו בירת גינס כהה מלאה בטעם ואכלנו המבורגר עדשים נפלא וסלט ירקות עשיר שלווה במטבל טופו קארי מסקרן. הבחור החמוד שאירח אותנו לא ויתר לנו בשום אופן על שוט וויסקי שישטוף יעני את הוושט לקראת הבאות, ואכן הוא שטף.

IMG_7575

משם כבר התחלנו לדדות (כן זה ביטוי) לכיוון הביגה שפתחו לנו שולחן כאילו חוגגים בת מצווש, הלו קצת רחמים. החברים שם הוציאו לנו פלטה עם מטבלים וסלט טופו ענק, וסלט בלתי נשכח של סלק ותפוחים ואגוזים שכל מי שטעם ממנו הרגיש בשומת כאילו אוכל שדה פרחים רעננים ואחכ חביתת חומוס ושייק מגזר וסלק ועוד קצת קציצות עדשים ופיצה נחמדה עם גבינצ סויה שעשתה את העבודה ונמתחה יפה בכל ביס, ואם זה לא מספיק אז לקינוח הוציאו איזה בומב שוקולד מטורף לגמרי. אמרתי לכם שרחמים לא היו שם עלינו או לא אמרתי?!

IMG_7586

בדרך לגלידרה של אניטה שאלתי אם יש למישהו דפיברילטור כי חשתי שהקיבה מעט לוחצת על הריאות וחשתי חובה נעימה להיערך לבאות. מסתבר שזה לא עזר ומתתי פעמיים רק מלהסתכל על הגלידות שהם הוציאו לנו. מה אני אגיד חלאס אין לי מילים. זה היה ככ יפה וצבעוני ויש להם אולי שלושים טעמים טבעוניים וכל אחד, למרבה הצער יש לומר, יותר טעים מקודמו.

IMG_7587

לסיום, מה שנקרא בואו נתעלל בהם עוד קצת, הגענו בזחילה לוויסקי בר מוזיאון.

ואיך שאנחנו נכנסים שמה, כמו בחזון העצמות היבשות של הנביא (בומבה) יחזקאל, כולנו חזרנו מטאמורפוזית ממצב צבירה של גופות לקבוצת זומבים עם עיניים דלוקות שעוברת בקבוק בקבוק, אגב יש להם מעל 1002 סוגי וויסקי במקום, ושותה בעיניים שוט ועוד שוט סינגל מאלטים ובלנדדים כאילו אין מחר, ואם זה לא מספיק, אז קיבלנו מופע וירטואוזי מאחת השפיות במקום שהכינה קינוח ענק שהתפרש על שולחן שלם וכלל אולי עשרה סוגי קינוחים טבעוניים מקסימים וטעימים שבא לבכות.

IMG_7592

באמת שלא יכולנו לבקש יותר. ולא יכולנו יותר. זה היה מושלם ומלא סבל גם יחד. מי תכנן לנו קיבה ככ קטנה גדדדמת, ואם זה לא סבל, אז מהו סבל?! אבל לא נורא, מחר יש לנו יום חדש.

ואל תשכחו, בימים חמישי ושישי 17-18 במאי, יריד טבעוני צבעוני ושגעוני!

ניפגש שם :) ותבואו רעבים

עוד מהבלוג של עפר צרפתי

תצוגה מקדימה

כשחרב חדה מונחת

שילתי נכדה יפה שלי, ארבעה חודשים וקצת חלפו מאז שנולדת פגה פצפונת במשקל 726 גרם, ומאז את נאבקת על חייך. הריאות הקטנות שלך במצב לא טוב ואת מונשמת ונלחמת כמו גיבורה אמיתית שחפצה לחיות. אני חייב לספר לך כמה דברים, מתוקה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

עוגת מיץ תפוזים הכי קלה בעולם

העוגה הבאה היא כל כך קלה להכנה וכל כך טעימה מצד שני שזה פשוט חטא לא להכין אותה. בעונה זו יש תפוזים בשפע והטעם הרעננן של קליפת התפוז מככב כאן במלוא הדרו. זו גם ההזדמנות שלי...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

בתי, אהובתי

בתי אהובתי, כמה קשה פתאום הפך להיות לכולנו ט"ו בשבט. דווקא ביום הפורח ביותר בשנה, בחרה שילת בתך, למות. תינוקת בת חמישה חודשים וקצת שנולדה טרם זמנה, טרם הבשילו ריאותיה הקטנות. מי היה מאמין שכבר עברה שנה. נדמה כאילו שרק...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגי אוכל

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה