הבלוג של עפר צרפתי

אוכל אמיתי

עדכונים:

פוסטים: 133

החל מינואר 2012

 תראה איזה עולם, אומרת לי זוגתיש שתחיה בעודה מקפלת גיגית שנייה של כבסים לבנים, מספיק שתכין איזה תבשילון קטנטן ונחמד וישר אתה זוכה לתהילה וריספקט, בעוד אני יכולה לעשות את רוב (בעצם כל) עבודות הבית ולא זוכה לשמינית מן השמינית של התהילה שלך.

אני חייב להודות שכשאני שומע משפטים ברוח זו אני חש התעלות והזדככות.
אפילו לרגע אחד איני מצליח לחוש הזדהות או אמפתיה כלשהי עם התסכול והכאב בר החלוף שלה, ולא שאנוכי אנוכי, חלילה וחס וחלילה, שהרי איני תופס עצמי ככזה, אלא ההפך הוא הנכון.
אע”פ שאני עלול להישמע כמתריס הרי שכוונתי טהורה ומחשבתי נקייה.

ובכן, אומר אני לה בזו הלשון, יקירתי שתחיי אמן, רוב (או בעצם כל) מלאכות הקודש שכבודך ירום הודך נושא בגאון על כתפייך העדינות, לא לשווא את נושאת. שהרי ידוע לכל שילדינו, שיחיו לאורך שנים טובות וארוכות בעז”ה, בתוך תוכם מוקירים לך עליהם תודה אמיתית. כן בוודאי שכלפי חוץ הם דווקא מעדיפים לעטוף אותי, אביהם, בהילת כבוד אהבה וחדווה, אבל זה בעיקר כלפי חוץ ורק עד שכריסם מתמלאת, שיהיו בריאים. לעומת זאת, את ההערכה האמיתית, הבסיסית, זו שידוע שבלעדיה הם אינם הם, הם בוודאי שומרים לך יפתי, רק לך. וסוף הכבוד לבוא ואל לך להאיץ ולזרזו. הכבוד אוהב ללכת לאט. וכעת יפתי, משתם ההסבר ומן הסתם שוכנעת, אודה לך באם תיקחי חצי מטר שמאלה יען כי תכף מסתיימת המחצית וכבודך מסתיר לי חצי מסך.

מגבת מטבח צחורה ניתזת כפגז לעברי ומכסה את פניי התמימות שוחרות הטוב.
פניה של הצדקת מתכרכמות קמעה ועיניה השחורות מתלכסנות ומתדקקות משל הייתה סמוראית תימנית. מביטה היא לתוכי ולוחשת בלאט: נשבעת אני לך בשם כל קדושי צנעא וסביבתה ההררית שאם ישבנך לא יזיז עצמו באופן עצמוני תיכף ומיד לכיוון שאר הגיגיות כולל טאטוא כולל מדיח כולל להוציא את הכלבה לסיבוב חירבון וכולל להכין לי משהו טעים, אזי מבטיחה אני לכבודך ככה וככה ועוד כהנה וכהנה.

רגע את מאיימת? לחשתי לה בלב שלי. וישר עניתי לעצמי שכן ושבאמת חבל על הפנים היפים שלי.

אז אני שואל אתכם זו תורה וזו שכרה? על איזו הילה בדיוק דיברה האישתי?
מה זה עוזר לי שכל העולם ואחותו מוחאים לי כפיים כשאני מכין חביתה? וכך מצאתי עצמי נושא בעול רוב (או כל) עבודות הבית האפורות נטולות ההילה המיידית ומבכה מטאפורית את מר גורלי.

אז לכל הגברים שמרחמים על עצמם וזקוקים לטפיחת שכם ואיזו קריאת התפעלות, אני מצרף הצעת הגשה לארוחת ערב מקסימה צבעונית וטעימה שרמת ההשקעה בה נמצאת ביחס הפוך לרמת ההתפעלות ממנה.

נו בערך כמונו, הגברים.

IMG_0160

דומינו באגט קראנץ’

נכין סוג של מגש אירוח כשעליו מונחות שורות ביסים, כמו דומינו, בטעמים שונים כהומאז’ למאכלים ומטבחים אהובים. אני בחרתי בארבעה סוגי טעמים אבל תרגישו חופשי לקחת לכל טעם שאתם חפצים בו:
סנדביץ תוניסאי, בלקני, איטלקי, ואמריקאי.

מצרכים
חבילה של באגט קראנץ’
לסנדביץ תוניסאי – טונה, סלט לימון כבוש,צלפים.
לבלקני – חציל קלוי, גבינת פטה
לאיטלקי – עגבניות שרי, גבינת מוצרלה ועלי בזיליקום
לאמריקאי – גבינת שמנת, סלמון ומעט טימין.

IMG_0137

אופן הכנה
טוב, אין באמת אופן הכנה. מורחים ומסדרים יפה ויש לכם יופי של מגש אירוח.

IMG_0139

בתיאבון :)

ובכן,
בהודעה בהולה שהגיעה זה עתה לשולחני מבקשת זוגתיש למחות מחאה נמרצת כנגד הצגת הדברים ורוחם כפי שמשתקפים מפוסט זה.
עוד היא מבקשת למסור שחוץ ממשהו טעים (נניח שזה טעים כך היא אמרה) שאני מכין מידי פעם, איני נוהג ליטול חלק משמעותי בעבודות הבית. ולמען הסר ספק.
תגובת המערכת: בהחלט יש מקום לשיפור והאם יש מצב לעוד עשרה סנטים שמאלה?

עוד מהבלוג של עפר צרפתי

Thumbnail

כשחרב חדה מונחת

שילתי נכדה יפה שלי, ארבעה חודשים וקצת חלפו מאז שנולדת פגה פצפונת במשקל 726 גרם, ומאז את נאבקת על חייך. הריאות הקטנות שלך במצב לא טוב ואת מונשמת ונלחמת כמו גיבורה אמיתית שחפצה לחיות. אני חייב לספר לך כמה דברים, מתוקה...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

עוגת מיץ תפוזים הכי קלה בעולם

העוגה הבאה היא כל כך קלה להכנה וכל כך טעימה מצד שני שזה פשוט חטא לא להכין אותה. בעונה זו יש תפוזים בשפע והטעם הרעננן של קליפת התפוז מככב כאן במלוא הדרו. זו גם ההזדמנות שלי...

תגובות

פורסם לפני 9 years
Thumbnail

בתי, אהובתי

בתי אהובתי, כמה קשה פתאום הפך להיות לכולנו ט"ו בשבט. דווקא ביום הפורח ביותר בשנה, בחרה שילת בתך, למות. תינוקת בת חמישה חודשים וקצת שנולדה טרם זמנה, טרם הבשילו ריאותיה הקטנות. מי היה מאמין שכבר עברה שנה. נדמה כאילו שרק...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגי אוכל

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה