הבלוג של עפר צרפתי

אוכל אמיתי

עדכונים:

פוסטים: 133

החל מינואר 2012

חמישה דברים שבלעדיהם אני אינני אני ?

ובכן, כשפנתה אליי הלייזה של הפאנלים וביקשה שאצטרף לפרויקט “חמישה דברים” אני מודה שגמגמתי והמהמתי לכל עבר והשתדלתי להיות לא החלטי באופן הנחרץ ביותר.
אבל אתם כבר מכירים אותי, ברגע שאני מחליט – אתם יכולים להיות בטוחים שעדיין אתלבט.

ובכל זאת, מפאת רצוני הכן לא לעורר ריב משפחתי, שהלוא הלייזה היא אחותי ממש מבטן ומלידה, נעניתי לה בלב שלם ובנפש חפצה של שבוי סורי והריני חושף בזאת את נשמתי בפניכם ומונה בדחילו ורחימו חמישה דברים שבלעדיהם, באופן מסוים, אני אינני אני, או יותר נכון – בלעדיהם חיי אינם חיים.
לסיום ההקדמה רק אומר שלשורדים את הפוסט מובטח בסופו מתכון לעוגת סולת תפוזית נ ה ד ר ת.

בגדול אחל ובקטון אכלה:

1. פינות חדות, שפיצים, פצירות, מזלגים, פומפיות, קילשונים, ציפורניים חדות של הזולת וכדו’.

הסבר :

די ברור לי שגברים שקוראים את הסעיף הנ”ל אינם תוהים כלל ועיקר ומדלגים באחת לסעיף הבא. אם בכל זאת את אישה שקוראת זאת ותוהה מה לעזאזל ובשם כל הקדושות אני סח, אתכבד להסביר.

גירוד הגב אצל הגבר הוא צורך קיומי כפשוטו. אפילו הפירמידה המפורסמת של מסלו הי”ד שמדרגתה הראשונה מסמלת את הצרכים הבסיסיים של האדם כמזון, שתייה, מין וכדו’ – ניצבת איתנה על יסודות גירוד הגב. הייתי נתלה במחקר מרתק שנעשה בקרב שימפנזים, דא עקא והיות וכולנו מסכימים שהגבר המצוי אינו קופיף שעיר אחסוך זאת מכולנו. בקיצור, בלי פינות חדות, גזעים מחוספסים, פצירות וקילשונים – חיי אינם חיים, ודי לחכימא ברמיזא ולקופינא בגירדונא. (ע”ע מוגלי בשיר Bear necessities)

2. סנטר כפול.

הסבר :

רבים חושבים בטיפשות שאין שניה לה שסנטר כפול, וכל שכן משולש או למעלה הימנו, הינו חיסרון.
ואני שואל אתכם, זה חיסרון זה? הכי הפוך! סנטר הרי הפך בשנים האחרונות לשם נרדף ליופי (ע”ע הסנטר של מכבי וכדו’), ואם הוא כפול אז לא אדרבה? בטח אדרבה ובאבו אבוה אדרבה.
ועוד לא דיברתי על היתרון המעשי הגלום ביופי המשתק הזה. לו, רח”ל, הייתי מתכבד בסנטר יחיד ועלוב, איך  לדעתכם הייתי מקפל מגבות? ואת הטלית? ואת הסדין עם החור? (תענוג כמה אתם תמימים)  ואת שאר אינסוף הפריטים שאני מקפל ואינני זוכר את שמם, הא? אני פונה ללב ולזפק שלכם ומקווה שבמילים המעטות שכתבתי בסעיף זה שוכנעתם ואתם עמלים כבר עכשיו על פיתוח סנטר מכובד נוסף. ובא לציון גועֶל.

3. ארונות סגורים.

הסבר :

בתוך עמי אנוכי יושב. והעם הזה אוהב לפתוח ארונות ודלתות ושונא לטורקם. מה יש לכם יעם של פתוחים?
אין לכם לב? הלא תדעו כי הסבל הנפשי שנגרם לי מלראות דלתות ארונות פתוחות לרווחה הוא רב וקשה מנשוא? אתם ממלמלים (אני רואה אתכם אז תפסיקו) שהעניין הזה דורש טיפול, או ליתר דיוק ש א נ י דורש טיפול שיאפשר לי לחיות טוב יותר עם דלתות פתוחות, אז תשכחו מזה, זה גדול עליי. מודה וטורק ירוחם. (וברור שזו תמונת אילוסטרציה. למה נראה לכם אחרת)

4. המיקסר שלי.

הסבר :

טוב. זה לעומת הקודמים, באמת טיפשי (ובחייכם, תחסכו לי את החיוך שנמרח לכם עכשיו).
הקשר שלי למיקסר שלי (וזו בל”נ הפעם האחרונה בסעיף הזה שאני אומר “שלי”) הוא קשר סימביוטי. לא פחות. הרבה מעבר ליחסי עורבל-מערבל. אני זוכר את הפעם הראשונה שהפתעתי אותו ביום הולדת שלו איך חגגנו לו עם שאר המכשירים החשמליים בבית והיה מקסים. גם הוא אף פעם לא שוכח את שלי ותמיד מנפיק לי עוגה נהדרת אפילו שאני עוזר לו מידי פעם. ככה זה חברים וככה זה שאוהבים. והיי זה לגמרי אפלטוני.

5. כוס הוויסקי שלי.

הסבר :

גם ככה לא קל לי לחיות את עצמי ואת השטויות שלי וזה נמשך כבר די הרבה שנים ברוך בשם כן ירבו.
ובכל זאת, עם כל הכיף שלי והסבל של הזולתים הסובבים אותי, אני נדרש מידי פעם לאיזה שלוק הגון של וויסקי סינגל מאלט און דה רוקס. וראו זה פלא, חרצובות לשוני מתעדנות מעט, שטף הדיבור והכתיבה מצטַלֵעַ לו בחן, עולם הדימויים כבר אינו בלתי מוגבל והעולם בכללותו נראה פתאום קצת יותר כבד. לא בכל יום ובטח ובטח לא כשאני על הכביש חס ושלום וחלילה וחס. רק בזמן שהוא לא יום ולא לילה, שישי בין ערביים ,זמן בריאת האדם, עוף לא פורח ושור לא גועה. לוגם לי ממנו ונהנה באמת. מעין עולם הבא.

חמודים שלי. היה קשה? לא נורא, תתמודדו. וכעת לחלק הקולינרי של הפוסט. קבלו בבקשה בתשואות חן חן את המתכון לעוגת סולת תפוזית נ ה ד ר ת. (אני בהחלט חושב שאם אחזור אינסוף פעמים על המילה נ ה ד ר ת בסוף עוד תאמינו לי).
ולמה היא נהדרת (4 בינתיים) ? כי גם אופן הכנתה הוא קליל ופשוט וגם טעמה ומרקמה טוב ומענג חך אנין כשלכם. אז קדימה לעבודה (עאלק עבודה):

עוגת סולת תפוזית נ ה ד ר ת

מצרכים:
1 כוס סולת
1 כוס קמח
1 שקית אבקת אפייה
3 ביצים
1.5 כוסות סוכר
200 גרם רסק תפוחים
1/4 כוס שמן (ראיתם כמה מעט שמן? כיף! אפילו שחבל על הסנטר הכפול שלכם)
2 תפוזים (קליפה מגורדת ומיץ)

אופן הכנה:
קטעים אתכם.  מ ע ר ב ב י ם  את כל הצברנגים בקערה יפה יפה ושופכים לשתי תבניות אינגליש ומכניסים לתנור שחומם מראש ל 180 מעלות. 45 דקות. לא לשכוח לבדוק עם קיסם.

הולך מצוין, אגב, עם כוסית וויסקי בשישי לפני שאתם יוצאים לבית כנסת, אחים שלי. כל טוב ושאו ברכה.

עוד מהבלוג של עפר צרפתי

Thumbnail

כשחרב חדה מונחת

שילתי נכדה יפה שלי, ארבעה חודשים וקצת חלפו מאז שנולדת פגה פצפונת במשקל 726 גרם, ומאז את נאבקת על חייך. הריאות הקטנות שלך במצב לא טוב ואת מונשמת ונלחמת כמו גיבורה אמיתית שחפצה לחיות. אני חייב לספר לך כמה דברים, מתוקה...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

עוגת מיץ תפוזים הכי קלה בעולם

העוגה הבאה היא כל כך קלה להכנה וכל כך טעימה מצד שני שזה פשוט חטא לא להכין אותה. בעונה זו יש תפוזים בשפע והטעם הרעננן של קליפת התפוז מככב כאן במלוא הדרו. זו גם ההזדמנות שלי...

תגובות

פורסם לפני 9 years
Thumbnail

בתי, אהובתי

בתי אהובתי, כמה קשה פתאום הפך להיות לכולנו ט"ו בשבט. דווקא ביום הפורח ביותר בשנה, בחרה שילת בתך, למות. תינוקת בת חמישה חודשים וקצת שנולדה טרם זמנה, טרם הבשילו ריאותיה הקטנות. מי היה מאמין שכבר עברה שנה. נדמה כאילו שרק...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגי אוכל

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה