הבלוג של ריי שגב

דוגמנית גדולה בעיר קטנה

אני דוגמנית, בלוגרית, חוקרת תרבות ויזמית. העשייה שלי מתמקדת במהפכת המידות, אידאל היופי ודימוי גוף. היי את, את קמה בבוקר עם הזכות לאהוב את עצמך. תשתמשי בה.

עדכונים:

פוסטים: 55

החל מיולי 2013

לקח לעולם האופנה 7 שנים להתאושש מהעובדה שקריסטל רן רזתה והיא כבר לא דוגמנית פלאס סייז. רק עכשיו אשלי גרהם מקבלת במה בהפקת אופנה שהיא אדיטוריאל דרך עדשת המצלמה של הצלם המהולל סטיבן קליין ל-V magazine. האם אני אוהבת את זה? -עוד לא החלטתי.

12/01/2017

Screenshot_2017-01-12-21-16-45

לקח לעולם האופנה 7 שנים בערך להתאושש מהעובדה שקריסטל רן רזתה והיא כבר לא דוגמנית פלאס סייז.

קריסטל היתה זו שפרצה את תקרת הזכוכית כביכול עבור דוגמניות במידה 42-44. היא היתה זאת שהיתה שם כשכל המהומה קרתה בשנת 2009, היא היתה הדוברת הרישמית בכל תוכנית אירוח שבה דנו במהפכת המידות. אני זוכרת את התוכנית של אלן דג׳נרס בה נחשפה תמונה משותפת של 6 דוגמניות-על בעירום. זה היה הלם. אני שאבתי מזה השראה רבה, קריסטל היתה זו שהעניקה לי השראה, היא לחלוטין היתה המודל שלי לחיקוי וזו שדחפה אותי רוחנית, להתמסר לשליחות של הפצת מסר הקבלה העצמית בעולם. הזמנתי מאמזון את האוטו-ביוגרפיה שכתבה, ערבתי בשקיקה לכל הפקת אופנה שיצאה בכיכובה, והיו לא מעט. קריסטל איפשרה איכשהו, גם כשהיתה במידה 44 למעצבי האופנה, המגזינים, הסטייליסטים והצלמים הגדולים להפוך אותה למוזה והצטלמה ללא מעט ״אדיטוריאלים״ (הפקות אופנה אומנותיות). כשהיא זנחה את עולם הפלאס סייז לאנחות, היא השאירה חלל גדול שעד היום לא התמלא.

85f5611d57f6c7bf5f75e82d05409ab6

אבל אשלי? אשלי גרהם היתה שם כל הזמן. היא התחילה לדגמן מידות גדולות לטענתה בגיל 13. היא היתה שם לפני כולם וחיכתה לתורה. רק עכשיו אחרי כל שיתופי הפעולה הגדולים, אחרי ההרצאה שלה ב-TED, אחרי שהנחתה באמריקה’ז נקסט טופ מודל, אחרי שהופיעה על השער של ספורטס אילוסטרייטד, עיצבה קולקציה לשבוע האופנה בניו יורק, השתתפה בקמפיין החג של H&M ועוד ועוד… רק עכשיו היא מקבלת במה בהפקת אופנה שהיא ‘פאשן’ אדיטוריאל לכל דבר ועניין עם הצלם המהולל סטיבן קליין ל-V magazine.

ASHLEYCOVER131

לא מזמן התפרסמה הפקת שער שלה במגזין ווג הבריטי כשהעורכת אלכסה שולמן הודתה שהתמודדה עם אתגר מאד גדול בעת ההפקה עם גרהם. מעצבי העל לא היו מעוניינים להשאיל ממיטב יצירות הקוטור שלהם לטובת המגזין כשהיה מדובר בדוגמנית פלאס סייז. ומדובר בהפקת שער כן? אין ספק שיש פה שיח, אין ספק שיש פה מודעות גוברת, אך עולם האופנה בשלו, תקוע מאחור. והינה פתאום הפקה כזאת שהיא פאשן, הפקה חתרנית, שונה, אמנותית – עם דוגמנית במידה 44.

Screenshot_2017-01-12-21-16-49

האם אני אוהבת את זה? -עוד מנסה להבין עם עצמי (אבל זה עניין של טעם). סטיבן קליין ידוע בסגנון הקר והגרוטסקי שלו שבדרך כלל עובד לו מצויין עם הדוגמניות הכי גבוהות והכי רזות.

האם זה אומר שעולם האופנה מקבל דוגמניות שאינן במידה 34? -לא, הוא רק עכשיו מאפשר לכוון את הזרקור על אשלי גרהם אבל זה עדיין לא אומר כלום. זה רק אומר שהיא מצליחה לחדור את תקרת הזכוכית כמו חברתה קריסטל.

האם הפקות כאלה טובות לנו? -מודה שאני ברגשות מעורבים. מצד אחד גרהם מוצגת כאן כמודל לחיקוי, אישה חזקה, זקופת גב, מינית שלא מתביישת בגוף שלה וחוגגת אותו בכל הזדמנות, ובאמת נותנת המון כוח למליוני נשים ברחבי העולם לקבל את עצמן כפי שהן. מצד שני היא מצולמת כאן בתמונות שבחלקן לא פשוטות לצפיה, יש כאן סיטואציות פרובוקטיביות ומחפיצות. ליהקו לצידה דוגמנים צעירים ונמוכים שלידם היא נראית ענקית. אבל האמת היא שיש כל כך הרבה הפקות כאלה שנעשו עם דוגמניות רזות וסלבריטאיות שאין כאן בעצם חידוש או שוני. הרי ככה עולם האופנה עובד, ההבדל היחיד כאן הוא במידת הדוגמנית ולכן זה עדיין איזשהו צעד קדימה. תלוי מאיזה כיוון מסתכלים על זה, לא? מה דעתכן?

Screenshot_2017-01-12-21-17-00

עוד מהבלוג של ריי שגב

תצוגה מקדימה

זה אמיתי. זה כנה. זה מהמם.

התעוררתי הבוקר לשמחתי לבאז סביב פרסום תמונותה הלא מרוטשת של סינדי קרופורד בת ה-49 ברחבי האינטרנט. לפי הפרסומים התמונה פורסמה בטוויטר...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

איך לא הצטלמתי לגיליון בגדי הים של "בלייזר"

היה לי חלום קטן. אולי חלק מכם לא יבינו את משמעותו. רציתי להצטלם לגיליון בגדי הים של המגזין "בלייזר". בעצם מדובר בבחורה עם לא מעט חלומות בסך הכל, אבל את החלום הזה דאגתי לציין בכל הזדמנות שצצה לי, כדי שהמסר יגיע לאנשים הנכונים...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

חופשיה על החוף

  הרבה שנים התביישתי ללכת לים. לא מצאתי לעצמי בגד ים שמתאים למבנה הגוף שלי ולא ידעתי אפילו איך לחפש אחד כזה. זה היה רק עוד סימפטום שנבע מחוסר הביטחון שלי בגופי ומכך...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה