הבלוג של ריי שגב

דוגמנית גדולה בעיר קטנה

אני דוגמנית, בלוגרית, חוקרת תרבות ויזמית. העשייה שלי מתמקדת במהפכת המידות, אידאל היופי ודימוי גוף. היי את, את קמה בבוקר עם הזכות לאהוב את עצמך. תשתמשי בה.

עדכונים:

פוסטים: 55

החל מיולי 2013

קסטרו מצהירים (והפעם קבל עם ועדה בפני “מלכוד 42″) שאינם מעוניינים לקוחות מגוונים! אותי זה לא הפתיע…

04/08/2015

אני חוזרת עכשיו מפאנל בתוכנית הבוקר של ערוץ 10 בו הבעתי את דעתי לגבי הסערה שהתעוררה סביב הפוסט של בנות מחאת “מלכוד 42″. אחת מהן, נועה בן סעדיה המדהימה (איתי בסלפי משותף) השתתפה גם היא בפאנל.
IMG_5851
כאשר רק החלטתי שאהיה דוגמנית (דבר שנראה הזוי לכל הסובבים אותי באותה תקופה), קבעתי פגישה עם בטי רוקאווי. חשבתי שכאשר את הולכת על משהו, הדרך היחידה היא לחקור את השטח באופן יסודי. לכן עשיתי לי רשימה של אנשי מפתח בתעשייה שאני מעוניינת לפגוש או לשתף איתם פעולה והיא היתה הראשונה.
נפגשנו בבית קפה בתל אביב, אני ״דפקתי הופעה״ והתרגשתי. הבאתי איתי כמה תמונות שלי שחבר צילם. בעוד היא מתבוננת בתמונות ומרעיפה מחמאות כמו ״בעיני כל הנשים צריכות להראות כמוך״ ו״יש לך מה שנקרא Star Quality”, חיכיתי לפאנץ׳. ואז הוא הגיע.
״אני מכירה את התעשייה מותק, שום דבר לא הולך להשתנות כאן. עורכי המגזינים, הצלמים והסטייליסטים אוהבים אידאל יופי רזה. אני לא חושבת שיש לך סיכוי…״
והיא שלחה אותי לדרכי באופטימיות זהירה ״אני אומרת תמיד- שלח לחמך על פני המים, אולי יהיה לך מזל״.
אחרי יותר מ-6 שנים שאני נלחמת לקדם את השינוי שמראש הודיעו לי שלא אצליח לקדם, אני מבינה שבטי צדקה במה שהיא אמרה לי. היא באמת מכירה את התעשייה.
IMG_5846
במשך השנים פגשתי הרבה מאד מחסומים ודלתות נעולות במאבק שלי על שינוי וגיוון אידאל היופי, היו מעט מאד אנשים בתעשייה הזאת שהחליטו לתמוך ולשתף פעולה בשינוי הזה למען הנשים שאינן במידת דוגמניות (98% מהאוכלוסיה). היו לא מעט פעמים שחשבתי לוותר אבל היה לי ברור שמה שלא יהיה, המחאה הזאת מספיק חשובה בשביל שנמשיך להלחם עליה.
כשבנות מחאת ״מלכוד 42: אין לי מה ללבוש״ קבעו פגישה עם קסטרו, הן באו באופטימיות, בגישה חיובית של מהפכניות נלהבות. הן לא ציפו לתגובה כזאת של אטימות ובטח שלא ממנכ״לית החברה. לצפייה בפוסט הרלוונטי בעמוד שלהן >>>
IMG_5850
אישית לא הופתעתי בכלל, אני חווה את התגובות הללו באופן קבוע וכבר למדתי לצנזר ולא לקחת אותן באופן אישי. קסטרו לא היחידה שמתבטאת באופן הזה ולא האשמה היחידה במצב העגום שבו הדימוי הנשי עומד כיום. היא פועלת בתעשייה שנשענת על הרבה מאד כסף ופחדים. פחד משינויים, פחד מחדשנות, פחד מהלא ידוע והלא מוכר.
כל הפרגון שלי לנועה ומאיה מ״מלכוד 42״. אני מעריכה את העשייה שלהן שאין בה בכיינות אלא המון עבודת שטח, עובדות, הוכחות ורוח רעננה לשינוי, הן פועלות מתוך מחשבה והבנה שמשהו לא בסדר באיך שהדברים מתנהלים ויש לנו את הכוח ליצור פה משהו חדש. תמיד אמרתי שאם יקרה פה שינוי- הוא יגיע מהעם, אנחנו לא יכולות ל”בנות” על בעליי ההון והשליטה, מהם לא תגיע הישועה.
אנחנו צריכות לעשות עבודה פנימית ולהבין שאנחנו בסדר, וזה הם שטועים!

 

עוד מהבלוג של ריי שגב

תצוגה מקדימה

זה אמיתי. זה כנה. זה מהמם.

התעוררתי הבוקר לשמחתי לבאז סביב פרסום תמונותה הלא מרוטשת של סינדי קרופורד בת ה-49 ברחבי האינטרנט. לפי הפרסומים התמונה פורסמה בטוויטר...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

איך לא הצטלמתי לגיליון בגדי הים של "בלייזר"

היה לי חלום קטן. אולי חלק מכם לא יבינו את משמעותו. רציתי להצטלם לגיליון בגדי הים של המגזין "בלייזר". בעצם מדובר בבחורה עם לא מעט חלומות בסך הכל, אבל את החלום הזה דאגתי לציין בכל הזדמנות שצצה לי, כדי שהמסר יגיע לאנשים הנכונים...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

חופשיה על החוף

  הרבה שנים התביישתי ללכת לים. לא מצאתי לעצמי בגד ים שמתאים למבנה הגוף שלי ולא ידעתי אפילו איך לחפש אחד כזה. זה היה רק עוד סימפטום שנבע מחוסר הביטחון שלי בגופי ומכך...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה