הבלוג של ריי שגב

דוגמנית גדולה בעיר קטנה

אני דוגמנית, בלוגרית, חוקרת תרבות ויזמית. העשייה שלי מתמקדת במהפכת המידות, אידאל היופי ודימוי גוף. היי את, את קמה בבוקר עם הזכות לאהוב את עצמך. תשתמשי בה.

עדכונים:

פוסטים: 55

החל מיולי 2013

עקב מאות הפניות שאני מקבלת באופן יומיומי מאז ומתמיד אך במיוחד בחודשים האחרונים מנשים, נערות, בחורות שמעוניינות להיות דוגמניות פלאס סייז ומבקשות ייעוץ והכוונה מה לעשות? למי לפנות? איך לקדם וכו’? חשבתי להקדיש את הטור השבוע לנושא. שמונה נקודות לדוגמנות פלאס סייז? או המדריך המלא והשלם לדוגמניות פלאס סייז עפ”י ריי פלוס:

1  נתונים הכרחיים
אוקי אז הדבר הראשון הוא נתונים, כלומר מעבר לפנים נאות, עור פנים סביר, ופרופורציות ״טובות״, יש נתונים שהרבה בחורות לא חושבות שהם נתונים חובה בדוגמנות פלאס סייז, ויש בזה מן ההגיון אבל בפועל זה ממש לא ככה. אני מקבלת המון פניות מבחורות נאות וחינניות שהייתי מאד רוצה לעזור להן אבל אם אין את הנתונים הבסיסיים אין כמעט סיכויים להצליח אז לפני שאן מתחילות לפנטז על להיות הקריסטל רן הבאה כדאי שתקראו את זה:
הדבר הראשון הוא הגיל. כדאי להתחיל בגיל צעיר יחסית והכוונה בצעיר זה תחילת שנות העשרים או לפני, נכון שזה לא כמו בדוגמנות רגילה, שם כדאי להתחיל בגיל 13. אבל עדיין יש אישהו סטנדרט שמחפשים וזה נקרא פה “Fresh face” ובתרגום ישיר פנים רעננות. כבר כתבתי על זה שאני נחשבת ממש מבוגרת בתחום ואני רק בת 29.
הדבר השני החשוב מאד הוא הגובה. הגובה חייב להיות במינימום 175 ס״מ וכמה שיותר יותר טוב, הסיכויים עולים ממש יחד עם הגובה, בדיוק כמו בדוגמנות רגילה. רק להשוואה, הגובה של רובין לואלי שהיא הדוגמנית הפלאס סייז המצליחה בעולם היום הוא 186! אבל אל תיבהלו, רובן נעות בסביבות ה-175-182.
2  סוכנים
בהמון מהפניות, כותבות לי בחורות אם יש בארץ סוכנות, סוכן/ת, מנהל/ת אישית וכו/ שאני ממליצה עליהם/ן? התשובה היא לא, ממש לא. אתן כמובן מוזמנות לבדוק בעצמכן ולחפש, אבל אני יכולה להגיד לכן עם היד על הלב שבדקתי את כולם, חקרתי את הנושא מכל הכיוונים ואפילו ניסיתי לפתוח סוכנות קטנה משלי בזמנו. הממצאים היו מאד חד משמעיים: אין אפילו סוכנות אחת בארץ שיודעת לייצג דוגמנית פלאס סייז, אף סוכנות לא לקחה אותי תחת חסותה ובאמת ידעה מה לעשות איתי, איך לייצג אותי ולקדם אותי, ברוב הסוכנויות בכלל לא מכירים את השוק של הפלאס סייז וכל הקונספט הזה זר להם, בחלק אחר מוכנים להכניס אותך לחוזה אבל בסופו של דבר את היחידה שיכולה להביא לעצמך עבודה, כך שאת לא באמת צריכה אותם. היום אין לי סוכן בארץ וכל עבודה שאני עושה בארץ בעצם סגרתי אותה בעצמי, כולל הסכמי עבודה, שכר וכל מה שקשור בזה. זה לא מצב אידאלי בכלל אבל זה מה שזה.
3  ביטחון עצמי
כשאת עומדת מול המצלמה את חייבת להיות בטוחה, שלמה עם עצמך ולהרגיש הכי יפה בעולם, אחרת התמונות לא יצליחו, חוסר ביטחון זה דבר אפשר לראות גם ביציבה ובשפת הגוף שלך אבל גם בעיניים וזה נכון לגבי כל מי שמצטלם/ת. קארין רויטפלד אומרת “אתה צריך להיות מאוהב במצלמה, זו הדרך היחידה להוציא תמונה יפה”, אז גם אם את לא באמת בטוחה בעצמך וזה מאד טבעי, לפחות בהתחלה, תזייפי עד שזה יטמע בך. Fake it till you become it, זה משפט שאני דוגלת בו.
אם את חשוב לך לתרגל את זה קחי משימה יומית קטנה (מומלץ!): עמדי מול המראה עם או בלי בגדים, איך שבא לך בעמידה זקופה (עמידת כוח) נשמי עמוק והניחי את הידיים על המותניים, תחייכי לעצמך באהבה ואמרי לעצמך אני אוהבת את עצמי ואני הכי יפה בעולם, לטפי בעניים את כל חלקי גופך והשארי כך במשך כמה דקות עד שאת מרגישה שאת מוכנה לצאת לעולם.
דבר נוסף, אם את באמת רוצה להיות דוגמנית פלאס סייז, את צריכה המון המון ביטחון כי זה מקצוע עם המון דחיה, את שומעת את המילה לא הרבה יותר מהמילה כן ולכן לא מספיק לאהוב את עצמך מול המצלמה, את צריכה כוחות של אהבה וחמלה לעצמך כל הזמן.
4 דוגמנות כמקצוע או לעשות “פוזות”
באופן כללי אנשים די בטוחים שכל אחת יכולה לדגמן, שזה קלי קלות ושזה לא באמת מקצוע רציני. אז יש לי חדשות מרעישות: כל אחת יכולה להצטלם אבל לא כל אחת יודעת לדגמן. אילו תנוחות לעשות, כמה לנוע בדיוק בקצב הנכון ובעדינות הנכונה, אילו הבעות פנים לעשות, איך לפתוח את העניים בדיוק במידה, לא להתעייף אחרי יום שלם של עמידה על עקבים מכאיבים כשהרגליים כבר מתפרקות ולהצליח לשמוע את הצלם שנותן הוראות גם כשהמוסיקה בפול ווליום, להסתדר עם כל הצוות ולא לקחת אישית כל מיני התנהגויות של אנשים על הסט, כשאת פלאס סייז הכל טיפה יותר קשה כי הרבה פעמים לא מתייחסים אלייך כמו דוגמנית אמיתית ואת אף פעם לא יכולה לדעת אם זה רק בראש שלך או באמת כי: 1 אף פעם לא היית דוגמנית רגילה 2  אולי זה חוסר הביטחון שקופץ לבקר מידי פעם.
המון מזה זו מיומנות נרכשת שאת צריכה לעבור וללמוד מסט צילומים אחד לשני, כולל צפיה בסרטוני יוטיוב רלוונטיים ו”אמריקה’ז נקסט טופ מודל”, ההמלצה שלי לכל מי שחולמת להצטלם, לכו לצלם מקצועי ותתנו לעצמכן את ההזדמנות לנסות את זה, להבין איך זה בכלל להצטלם, מה זה אומר, איך זה מרגיש לכן ואם אתן בכלל נהנות מזה. אני תמיד מספרת שסט הצילומים הראשון שלי היה כמו 10 שנים של טיפול פסיכולוגי, בקיצור אם אתן שואלות אותי? לא תצטערו על זה.
5  כסף
זו נקודה מעניינת. ויש גם סיפור קטן מאחוריה. לפני כ5 שנים הגיע לידי המגזנין סיגנון של השער שלו הופיע דוגמנית הפלאס סייז שהיתה אז פרזנטורית של “עונות”. היא הגיעה במיוחד לצילומי הקמפיין שלהם ועל הדרך התראיינה לכתבת השער. היה כתוב שם שהיא מרוויחה על הקמפיין הזה 25 אלף דולר. אני הסתכלתי עליה, הסתכלתי על הסכום והסתכלתי על עצמי. אני הייתי בדיוק בדרך לעוד יום עבודה מפרך בתפאורה של טלנובלה בנווה אילן ועל אף שהייתי במקום אחר לחלוטין מבחינת השלמה עם עצמי, משהו בי רצה גם. אני זוכרת ששאלתי את עצמי: למה מביאים דוגמנית מאמריקה כשיש כאן בנות כמוני שיכולות לדגמן? סכום הכסף שפורסם שאותה דוגמנית קיבלה הידהד בראשי והייתי בטוחה שככה דוגמניות מרוויחות. לימים הבנתי כמה דברים: 1 שהפרסומים הללו אינם נכונים באופן גורף, מותג לעולם לא יפרסם את הסכום המדוייק שילם לדוגמנית 2 תעשיית הפלאס סייז בארץ כל כך קטנה ולא מורגשת שאין כמעט מותגים שמשתמשים בדוגמניות. 3 אם מותג משתמשים בדוגמנית הוא יעדיפו אחת מוכרת, סלבריטי, מישהי שתביא הרבה רכילות ופפארצי מסביבה. 4 מותגים בארץ מאד רכושניים לדוגמנית שלהם, אם היא איתם היא לא יכולה להיות עם אף אחד אחר וזה מאד מצמצם את האפשרויות שלה.
לכן היום אחרי כ-5 שנים כשאני מקבלת אימייל שבו בחורה פונה אליי על כך שהיא רוצה להיות דוגמנית והיא צריכה את הכסף, אני נזכרת באותו סיפור, לפני שעשיתי את הבחירה ללכת על כל הקופה. אני עוד לא יכולה לספר איך זה להיות דוגמנית פלאס סייז בחו”ל מבחינה פיננסית כי אני עדיין רק בשלבים הראשונים של זה, אבל מה שבטוח הוא שאם את רוצה להיות דוגמנית פלאס סייז את חייבת לעשות בחירה מאד ברורה וללכת עם זה עד הסוף, זה כנראה צריך לענות על צרכים נוספים מעבר לכסף.
6 חו״ל
נראה לי שכבר די הבהרתי את הנקודה, אין מי שייצג אותך בארץ מול סוכנויות ולקוחות בחו”ל, לכן אם את באמת אבל באמת רוצה לנסות דוגמנות פלאס סייז, אזרי אומץ, תעשי לך את המחקר שלך, תקני כרטיס טיסה ליעד מסויים, זה יכול להיות ניו יורק/המבורג/מילאנו/לונדון ואפילו אם בא לך טורונטו או סידני. אבל תזכרי שאת צריכה לגייס את כל התושיה, הקשרים ותעצומות הנפש לצורך המסע. כשתגיעי ליעד תצטרכי להתחיל חיים חדשים, לייצר לעצמך רשת קשרים חדשה, לפרנס את עצמך בינתיים, למצוא את הסוכנויות שמייצגות דוגמניות פלאס סייז ולדפוק אצלם על הדלת, לשלוח אימיילים, לייצר פגישות בתקווה למצוא מישהו שייצג אותך. אחרי שתמצאי מישהו תצטרכי לייצר אישורי עבודה, אלא אם כן יש לך אזרחות באותו יעד. גם התהליך הזה יעלה לך סכום לא מבוטל. את צריכה להיות מוכנה לזה שזה יכול גם לא להסתדר ותחזרי כלעומת שבאת. אבל זו הדרך היחידה לעשות את זה.
7 יצירתיות
הסעיף הזה הוא כל מה שאי אפשר להגדיר אותו, אין לו כללים מדויקים והוא מייצג את כל ההזגמנויות שנקרות בדרכינו כשאנחנו צועדות לעבר מטרה מסויימת. אצלי זה ככה לפחות, כשיש לי משימה אני אמצא כל דרך בכדי להשיג את מבוקשי, זה יקח אולי יותר זמן או יותר מאמצים אבל בסוף אם אני מפוקסת על משהו ורוצה בו מספיק, אני אגרום לו לקרות. לכן כששואלים אותי, איך נהיית דוגמנית פלאס סייז? אני אומרת שאין דרך אחת וברור לי שהדרך שלי היא דרך שאי אפשר לשכפל אותה לפי צעדים ברורים אבל אפשר בהחלט לומר שהיתה בה המון יצירתיות. כשאני מדברת על יצירתיות אני מדברת על קשרים למשל, להפעיל את המחשבה ולמצוא את האנשים שיכולים לעזור לך בדרך, בנוסף אני השתמשתי בבלוג שלי כסוכן ואיש יחסי ציבור, בעזרת התוכן שיצקתי לתוכו הצלחתי להכניס את מה שחשוב לי לתוך התודעה ולהתקדם, חוש סטייל זה דבר שגם יכול מאד להוסיף אגב…
8 חזון
אחרון וחשוב מאד מאד מאד. אז למה בעצם להיות דוגמנית פלאס סייז? אם לא בגלל הכסף, אם זה כל כך קשה, אם צריך לעבור דרך חתחתים כדי להצליח. לי התשובה מאד ברורה, כי אחרת כנראה לא הייתי עושה את כל זה. הרצון לייצר עולם שבו מודל היופי מגוון וכל אישה יכולה לבחור לה מודל שמדבר אליה. הרצון לגרום לכמה שיותר נשים להיות שמחות ושלמות עם עצמן בכל מידה, להיות מה שהן כן ולא לייסר את עצמן על מה שהן לא. הרצון הזה, להפוך את העולם למקום מעט יותר קל ונעים עבור נשים (וגם גברים) הוא הסיבה והחזון לכל זה הוא הכוח שדוחף אותי בשנים האחרונות. כל אחת/ד צריך/ה חזון כדי להצליח ואגב זה נכון לכל דבר בחיים.
שיהיה המון בהצלחה!
x

ריי

עוד מהבלוג של ריי שגב

תצוגה מקדימה

זה אמיתי. זה כנה. זה מהמם.

התעוררתי הבוקר לשמחתי לבאז סביב פרסום תמונותה הלא מרוטשת של סינדי קרופורד בת ה-49 ברחבי האינטרנט. לפי הפרסומים התמונה פורסמה בטוויטר...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

איך לא הצטלמתי לגיליון בגדי הים של "בלייזר"

היה לי חלום קטן. אולי חלק מכם לא יבינו את משמעותו. רציתי להצטלם לגיליון בגדי הים של המגזין "בלייזר". בעצם מדובר בבחורה עם לא מעט חלומות בסך הכל, אבל את החלום הזה דאגתי לציין בכל הזדמנות שצצה לי, כדי שהמסר יגיע לאנשים הנכונים...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

חופשיה על החוף

  הרבה שנים התביישתי ללכת לים. לא מצאתי לעצמי בגד ים שמתאים למבנה הגוף שלי ולא ידעתי אפילו איך לחפש אחד כזה. זה היה רק עוד סימפטום שנבע מחוסר הביטחון שלי בגופי ומכך...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה