הבלוג של רעיה הנרי

הבלוג של רעיה הנרי

עיתונאית בנושאי עיצוב, טיפוח, אוכל, תיירות, אורח חיים בריא ולייף סטייל בכלל.

עדכונים:

פוסטים: 52

החל מפברואר 2010

אומרים שהסקרנות הרגה את החתול , אבל אותי היא דווקא הביאה להדס עין דור מטפלת גוף- נפש על בסיס שיטת גרינברג. היא לא אורתודוקסית בעניין השיטה אבל  עובדת על פי העקרונות של גרינברג אחרי הפילטרים של אישיותה, אינסטינקט מלומד והרבה ניסיון.

תחילה, כנהוג בשיטת גרינברג,היא הציצה בכפות הרגליים שלי כדי לראות מייד כמה מהר יודע אצלי הרגש לכבוש  את הראש. אחר-כך היא הניחה עלי את ידה הקסומה ואז התחיל הדיאלוג בין המכאובים הנפשיים והגופניים. בניואנסים מזעריים של מגע היא הובילה אותי בין תחושת ההקלה הנעימה של התמוססות המתח לחיפוש אחר מכאובי הנפש המתבטאים בגוף.

מה זה עושה לך? מה זה עושה לך? היא שאלה אותי ברוגע כשהיא מניחה עלי יד מרגיעה -  זה עושה לי לחוש רגועה. איזו מין תחושה זו רגועה? בטוחה. מה זה בטוחה? אהובה.

ואחר כך הניחה  אצבע במקום אחר, אצבע שנוגעת בעדינות אסרטיבית בחרדות ובכאבים הסמויים- בעמימות לא אגרסיבית אני חשה מועקה שגורמת ללב להתכווץ, לנשימה להיתקע ולמעיים לשלוח גלים קרים של עצב לא נעים, כמו ברגעים קשים, כמו פעם כשהייתי ילדה קטנה לבדי בבית ספר עוין, כמו בזמן הגירושים, כמו כשמגיע צלצול מהבנק… מה זה עושה לך? שואלת הדס, גולשת יחד איתי בנפתולי האסוציאציות, ואחר כך חוקרת יחד איתי את התגובות המידיות שלי לרגישות ייתר, לאיום, לצורך במגננה. ואיך זה גורם לך להגיב? ומה עוד? ואיך זה מוביל אותך להתנהגויות המסוימות שלך? וזה מעניין, באמת מעניין, איך ברגע אפשר להגיע לנבכי הנפש מבלי לשכב על הספה ולהתחיל את הברברת הבלתי נגמרת על אמא ואבא. הם בין כה וכה יצוצו כאן בין מגע למגע, כי ההווה מרכב מהעבר ומהשינויים שאנחנו רוצים לעשות למען עתיד טוב יותר.

” כשאתה מודע לגוף, מחובר אליו, אתה יודע. ואין בלבול ” אומרת הדס עין דור ” אנחנו חיים בעולם מאוד מבולבל שנותן לנו מסרים מעוותים, ולפעמים אנחנו צריכים מדריך כדי לראות ברור”.

” באים אלי כאלה שרוצים לפתור בעיות מציקות כמו אסתמה או כאבי גב ויש כאלה שרוצים לשנות משהו בחיים כי הם מרגישים שהם לא חיים אותם במלואם. אנשים חושבים שההרגלים שלהם הם חלק מהאישיות שלהם, אבל בהחלט אפשר לשנות הרגלים פיזיים ותגובות נפשיות, גם כשהם מאוד מושרשים ונדמה שזה בלתי אפשרי- אבל עם העבודה הכל משתנה: היציבה, הנשימה, הגישה לחיים..”

ואני אומרת שיצאתי משם הרבה יותר גבוהה, רגועה ומשוחררת, עם לב מאוורר המוכן להעביר את הדברים הקטנים והמרגיזים של השגרה בשלוות נפש  (יחסית, הכול יחסית) – עד להודעה חדשה…

מחיר פגישת היכרות  - 80 שקל.

פגישה ראשונה כוללת אבחון בכפות הרגליים. כל הפגישות כוללות מגע, נשימה, תנועה וטכניקות שמפתחות מודעות ושליטה על הגוף והנפש.

הדס עין-דור 0523-773-226.  מרכז תל אביב

עוד מהבלוג של רעיה הנרי

תצוגה מקדימה

היה צבעוני

לאחרונה הזדמנתי לרחוב החשמל 33 בתל אביב ונקלעתי לפתיחה חגיגית של חנות צבע חדשה. לא סתם חנות, בוטיק צבעי פרימיום לבית- ממותגים בידי ראלף לורן. לרגע שכחתי את האדים השגרתיים העולים מהביצה המהבילה של חיי ואת זעמי על מהפיכת...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

פסטה - האוכל האולטימטיבי

בשבילי פסטה זה האוכל האולטימטיבי: טעים, קל להכנה ופתוח ליצירתיות. הייתי לוקחת איתי פסטה לאי בודד (במיוחד משום שהייתי צריכה לבשל בעצמי...) כי יש לפסטה קסם מנחם - היא משביעה, ובו זמנית עושה חשק לעוד. "פסטה" באיטלקית זה בצק....

תגובות

פורסם לפני 9 years
תצוגה מקדימה

אורחים לרגע - יופי של סרט

אם הסרט "אורחים לרגע" לא היה ישראלי כל כך -הייתי יכולה להישבע שהוא צרפתי (מהמוצלחים שבהם). קטן, שנון, ומקסים. גור בנטביץ' שזכה על תפקידו בפרס השחקן המצטיין בפסטיבל ירושלים האחרון, מפגין כריזמה טבעית קלילה נוסח וולטר מת'או ...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה