הבלוג של רוית מגדל

רוית מגדל

שמי רוית מגדל. יועצת לזוגיות, מומחית למערכות יחסים. מרצה לנשים אחרי לידה בנושא זוגיות, מנהלת קהילת זוגיות ויחסים באתר BeOK בת זוג ואמא. מאמינה שהבסיס לכל מערכת יחסים טובה הוא כבוד הדדי ותקשורת פתוחה. ניתן לקרוא עלי עוד או... +עוד

שמי רוית מגדל. יועצת לזוגיות, מומחית למערכות יחסים. מרצה לנשים אחרי לידה בנושא זוגיות, מנהלת קהילת זוגיות ויחסים באתר BeOK בת זוג ואמא. מאמינה שהבסיס לכל מערכת יחסים טובה הוא כבוד הדדי ותקשורת פתוחה. ניתן לקרוא עלי עוד או ליצור עמי קשר www.ravitmigdal.com או פשוט להתקשר - 0523-655341

עדכונים:

פוסטים: 28

החל מאוקטובר 2011

יש זוגות שמתחילים את החיים מאותה הנקודה בדיוק, אלא שבמהלך החיים אחד מהם רואה לפתע את הדברים אחרת. פונה פתאום לכיוון הרוחני, או לחילופין “חוזר בשאלה”. איך מתגברים על הפער?

29/12/2011

החיים הם דינאמיים וכך גם אנחנו. קורים לנו דברים בחיים שלא תכננו, וזה משנה אותנו ואת הדרך בה התחלנו ללכת. זוגות רבים, מתחילים את החיים מאותה נקודה, רואים את הדברים עין בעין, עם אותן המטרות ואותם ההרגלים. במהלך החיים קורה משהו שמשנה לנו את צורת ההסתכלות על החיים אבל לא תמיד בן זוגנו עובר את אותו התהליך.

למשל הגיעו אלי אורית ודן. הם התחילו את החיים כזוג דתיים אורתודוכסים (חרדים). מתישהו במהלך החיים, אחרי כמה לידות, אורית לפתע החלה להסתכל אחרת על החיים, והחלה תהליך של חזרה בשאלה.

דן שאהב אותה מאוד, תמך בה בתהליך כל עוד היא בתוך הבית. אבל בעולם החרדי חשוב מאוד מה אומרת עליך הסביבה. הוא היה בעל עסק לתשמישי קדושה וחשש שאם יראו את אשתו מסתובבת בלבוש לא צנוע, יפסיקו לעבוד איתו.

על הרקע הזה הם הגיעו אלי. חילוקי דעות קטנים על איך ניתן לבנות מחדש את החיים כשכל אחד הולך בדרך שונה. לאחר תהליך לא מאוד ארוך הם הצליחו לבנות ביניהם הבנות לגבי ההתנהלות של שניהם מול העולם שבחוץ שכלל גם מעבר דירה אל שכונה חילונית על מנת להקל על אורית את האינטראקציה עם הסביבה.

כך הדבר לגבי העולם הרוחני שיותר ויותר אנשים נסחפים אליו. כך עם תהליך החזרה בתשובה שעובר לפעמים על אחד מבני הזוג כשהשני נשאר חילוני מוחלט.

אז מה עושים?

ניתן לנסות לגשר על הפערים בתנאי שאף אחד מבני הזוג לא קיצוני מדי בדעותיו ובדרכו.

אם בן הזוג ה”רוחני” מבין את ריחוקו של בן זוגו מהעולם הזה ומסוגל לקבל את זה שהוא לא שותף להתלהבות שלו, כשבמקביל בן זוגו מנסה להבין את התהליך שהשני עובר ולנסות לפחות לשמוע, ללמוד ולהתקרב לעולם החדש של בן זוגו אפשר לחיות ביחד בשלום.

אני מכירה כמה וכמה זוגות שהאחד דתי והשני לכבודו שומר שבת ואוכל כשר. זה אפשרי. הענין פה הוא פשרה.

ושוב כמובן כמו בכל ענין, לדבר. תקשורת טובה , פתוחה ואמיתית היא אחת מאבני היסוד של זוגיות טובה. אין דרך אחרת. מי שמתקשה לנהל שיחות כנות ופתוחות עם בן זוגו, רצוי שיפנה לייעוץ זוגי. סביר להניח שכשל תקשורתי מתמשך יגרום לערעור מערכת היחסים בשלב כלשהו.

חשוב להבין שבן זוגכם לא עושה שום דבר מתוך כוונה לפגוע בכם. הוא מחפש את אושרו ודרכו בחיים. אם אתם מסוגלים לקבל זאת ולאפשר לו אז מה טוב. לפעמים החיפוש הרוחני שנובע ממצוקה בחיים, יכול להגיע דווקא מתוך בריחה ממערכת היחסים. לפעמים זו הבעיה שמטרידה ולא העיסוק המקצועי, למשל. ואז בורחים לדרך רוחנית שרחוקה מהשקפת עולמו של בן זוגנו, על מנת לברוח ממנו. בדרך כלל באופן שאינו מודע. גם במקרה כזה מומלץ מאוד לפנות לייעוץ זוגי על מנת להבין איפה הבעיה וכיצד אפשר אם בכלל להתגבר עליה.

עוד מהבלוג של רוית מגדל

תצוגה מקדימה

משבר גיל הארבעים \ אמצע החיים

ישנן כמה תקופות בחיים שמטלטלות את הזוגיות, גם את היציבות שבהן. אחת מהן היא משבר גיל הארבעים. לא כולם חווים את זה ולא כולם באותה העוצמה, אבל גברים ונשים רבות חווים את המשבר בעוצמה רבה. מהו משבר גיל הארבעים? אצל רוב הזוגות...

תצוגה מקדימה

הכל שקוף

אני רוצה לחשוף פה סוד מעולם הייעוץ הזוגי. מדוע אנשים זקוקים לייעוץ? למה רק בהתערבות חיצונית הם מצליחים ללבות את הבעיות ולפתור אותן? נכון שחלק מהעניין אלו הכלים שנותן היועץ, שמכוון ומסביר דברים שלא כולם מודעים אליהם. נכון...

תצוגה מקדימה

האם אהבה זה מספיק?

לירית ויגאל (שמות בדויים) הכירו באמצע החיים. היא כבר היתה גרושה עם ילד מנישואים קודמים, והוא צעיר ממנה בכמה שנים, רווק כריזמטי וחתיך. הם יצאו ביחד כשנתיים עד שהתחתנו, והביאו לעולם שני ילדים משלהם. עם לידת הילד הראשון הכל...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה