הבלוג של רוית מגדל

רוית מגדל

שמי רוית מגדל. יועצת לזוגיות, מומחית למערכות יחסים. מרצה לנשים אחרי לידה בנושא זוגיות, מנהלת קהילת זוגיות ויחסים באתר BeOK בת זוג ואמא. מאמינה שהבסיס לכל מערכת יחסים טובה הוא כבוד הדדי ותקשורת פתוחה. ניתן לקרוא עלי עוד או... +עוד

שמי רוית מגדל. יועצת לזוגיות, מומחית למערכות יחסים. מרצה לנשים אחרי לידה בנושא זוגיות, מנהלת קהילת זוגיות ויחסים באתר BeOK בת זוג ואמא. מאמינה שהבסיס לכל מערכת יחסים טובה הוא כבוד הדדי ותקשורת פתוחה. ניתן לקרוא עלי עוד או ליצור עמי קשר www.ravitmigdal.com או פשוט להתקשר - 0523-655341

עדכונים:

פוסטים: 28

החל מאוקטובר 2011

זוגות אוהבים מתחילים את החיים כזוג מגובש ומאוחד. ואז החיים נכנסים באמצע. המשכנתא, הילדים, ההורים, ופתאום אתם כבר לא אחד אלא שניים נפרדים. מה עושים?

01/09/2012

איתי ושירי הם זוג חמוד בשנות העשרים לחייהם, הורים טריים לילד בן שנה וחצי. בגלל ענינים כספיים , חובות ומשכנתא , ילד קטן ומגורים מרוחקים מההורים והחברים, הם מתבצרים כל אחד בצרותיו והולכים ומתרחקים. גם דני ועירית במצב דומה. אמנם שם יש כסף לרוב אבל הוא מגיע בגלל תלות בהוריו של דני. גם שם המגורים המרוחקים, עבודה אינטנסיבית וילדים קטנים גרמו לריחוק אדיר ביניהם, עד כדי קרע שלא ניתן לאיחוי.

המשותף לשני הזוגות, הוא שלאחר לידת הילד הראשון, הבעלים חשו על כתפיהם את כובד הפרנסה, אחריות למשפחה הקטנה שלהם, ושקעו בניהול העסקים. הנשים נותרו עם טיפול בלעדי בילד ותחושה של נטישה. כך זה היה לפני שנים רבות. הגבר עבד ופרנס והאישה גידלה את הילדים. הנשים לא היו ממורמרות כל כך, והגברים לא ברחו מהבית, משום שהציפיות היו ברורות.

הבעיה היום היא שהציפיות שלנו , בדורנו, מבני זוגנו הם אחרות מדור ההורים, אבל חלקנו עדיין מתנהגים כפי שהורינו נהגו. בהיעדר תיאום ציפיות זה לא עובד.

שירי מהסיפור הקודם, שאלה אותי בפגישתנו השבוע, אז מה עושים? אוקי, הבעיה ברורה, אבל איך פותרים אותה?

ובכן, שלב ראשון זה להציף את הבעיה, לדבר ולהקשיב.

ואז יש שני דברים שצריך לעשות:

  1. תיאום ציפיות
  2. שותפות ושיתוף

תיאום ציפיות:

תיאום ציפיות הוא ביטוי גדול ופסיכולוגי, כשבתכלס מדובר בעצם בכך שכל צד מסביר מה הוא רוצה ומה הוא מצפה שיקרה. בשביל זה צריך לשבת ולהקשיב זה לזה.

אחרי שכל צד מסביר מה הוא מצפה מבן זוגו, כיצד הוא יתנהג, יעזור או יניח לו לנפשו, שומעים את הצד השני.

בסופו של דבר מגיעים לנקודת אמצע שמקובלת על כל הצדדים. כמו בכל מצב בחיים גם כאן כל אחד צריך להתגמש קצת.

מבלי להיכנס לעובי הקורה, מדובר בתהליך שדומה לגישור (או בעצם, זהו גישור).

זוגות שלא מצליחים לעשות זאת לבד, רצוי ומומלץ להם לגשת לייעוץ זוגי . כן זאת העבודה שלי ואני יודעת מה ואיך לעשות.

שותפות ושיתוף:

כאן ההליך מתחיל בהבנה רגשית ונפשית שבן זוגכם הוא השותף שלכם לחיים. ככזה הוא זכאי להיות שותף להחלטות שאתם עושים, להצלחות שלכם, ולקשיים שאתם חווים. זוגות מבוגרים שהצליחו לקיים זוגיות ארוכת שנים, טובה ומוצלחת, מדברים תמיד על שיתוף. תתרגלו לחלוק עם בן זוגכם את החוויות היום יומיות שאתם עוברים. להתייעץ איתו לגבי החלטות מהותיות שאתם צריכים לקבל (איזו עבודה לקחת, האם ללמוד ומה, וכו’). הבסיס של השיתוף הוא ההבנה שבן זוגכם אוהב אתכם ורוצה בטובתכם. הוא רוצה שתהיו מאושרים ואינו מנסה להרע לכם.

גם כשהוא משמיע ביקורת , הקשיבו לו ואל תעלבו. ביקשתם את עצתו, הקשיבו למה שיש לו לאמר.

שוב, אם לא מצליחים לבד, גשו לייעוץ מקצועי.

להבנתי, אין דרך לקיים זוגיות טובה, מפרה וכיפית בלי שני הדברים הנ”ל. כשהציפיות ברורות וידועות לשני הצדדים, אין אכזבה. מקסימום הפתעה לטובה.

כשמתרגלים לשתף את בן הזוג ולחלוק עמו את חיי היום יום, אז מרגישים שחיים עם החבר הכי טוב, ושיש עם מי לחלוק את החיים. ובשביל זה התחתנתם מלכתחילה, לא?

ניתן למצוא אותי גם בפייסבוק:

http://www.facebook.com/ccravitmigdal

עוד מהבלוג של רוית מגדל

Thumbnail

משבר גיל הארבעים \ אמצע החיים

ישנן כמה תקופות בחיים שמטלטלות את הזוגיות, גם את היציבות שבהן. אחת מהן היא משבר גיל הארבעים. לא כולם חווים את זה ולא כולם באותה העוצמה, אבל גברים ונשים רבות חווים את המשבר בעוצמה רבה. מהו משבר גיל הארבעים? אצל רוב הזוגות...

Thumbnail

הכל שקוף

אני רוצה לחשוף פה סוד מעולם הייעוץ הזוגי. מדוע אנשים זקוקים לייעוץ? למה רק בהתערבות חיצונית הם מצליחים ללבות את הבעיות ולפתור אותן? נכון שחלק מהעניין אלו הכלים שנותן היועץ, שמכוון ומסביר דברים שלא כולם מודעים אליהם. נכון...

Thumbnail

האם אהבה זה מספיק?

לירית ויגאל (שמות בדויים) הכירו באמצע החיים. היא כבר היתה גרושה עם ילד מנישואים קודמים, והוא צעיר ממנה בכמה שנים, רווק כריזמטי וחתיך. הם יצאו ביחד כשנתיים עד שהתחתנו, והביאו לעולם שני ילדים משלהם. עם לידת הילד הראשון הכל...

תגובות

טופ 20 - בלוגים