הבלוג של רוית מגדל

רוית מגדל

שמי רוית מגדל. יועצת לזוגיות, מומחית למערכות יחסים. מרצה לנשים אחרי לידה בנושא זוגיות, מנהלת קהילת זוגיות ויחסים באתר BeOK בת זוג ואמא. מאמינה שהבסיס לכל מערכת יחסים טובה הוא כבוד הדדי ותקשורת פתוחה. ניתן לקרוא עלי עוד או... +עוד

שמי רוית מגדל. יועצת לזוגיות, מומחית למערכות יחסים. מרצה לנשים אחרי לידה בנושא זוגיות, מנהלת קהילת זוגיות ויחסים באתר BeOK בת זוג ואמא. מאמינה שהבסיס לכל מערכת יחסים טובה הוא כבוד הדדי ותקשורת פתוחה. ניתן לקרוא עלי עוד או ליצור עמי קשר www.ravitmigdal.com או פשוט להתקשר - 0523-655341

עדכונים:

פוסטים: 28

החל מאוקטובר 2011

לפעמים אנחנו כבולים במעגל קסמים של ריבים וכעסים ולא יודעים איך לצאת ממנו. אז הנה התשובה .

16/07/2012

היום אני רוצה לדבר על סליחה. לא על דברים גדולים כמו למשל, בגידה, אלא סליחה בחיי היום יום הזוגיים. במהלך החיים הזוגיים שלנו, אנחנו מתעצבנים מהדברים הקטנים שבן הזוג עושה או לא עושה. למה הוא לא רחץ כלים? למה היא לא סידרה את הסלון וכו’. אם רוצים להתעצבן זה קל. כשמחפשים מוצאים. תמיד. הרעיון בחיים זוגיים טובים ונעימים הוא לא לחפש.

חשוב לזכור כי בן הזוג שלנו אוהב אותנו ואנחנו אותו. אנחנו חולקים חיים משותפים וכל אחד רוצה שיהיה לו טוב כשהוא חוזר הביתה. שיקבלו את פניו בחיוך ונשיקה, ישאלו איך היה לו היום ולא יתחילו לחפור לו על השעה בה חזר וכל מה שהוא לא עשה. כנ”ל מי שנמצא עם הילדים. שעות אחה”צ הן קשות. צריך להעסיק אותם, ותמיד מישהו רוצה ממך משהו. אין רגע דל. הדבר האחרון שאתה רוצה זה שבן זוגך ייכנס הביתה כשאתה מותש ויתחיל לגעור בך שהבית הפוך ולמה יש כלים בכיור.

לצאת מההתחשבנויות הקטנות זה קשה. מאוד. זהו הרגל, כעסים לא פתורים, תחושה שאני עושה הכל והוא רק בא בתלונות. לכן צריך לקחת נשימה עמוקה ולחשוב על המצב דרך עינייו של בן הזוג. מה הוא רוצה? מה הציפיות שלו ממני? מה חסר לו?

אני יודעת, אתם אומרים עכשיו, שהוא יחשוב עלי קודם, למה אני? אבל הגישה הזו היא בדיוק הגישה שמביאה זוגות רבים למערבולות של ריבים וכעסים. לכל אחד יש אחריות על הצד שלו בעניין. אם צד אחד לוקח אחריות, ונרגע, ומחייך אל בן הזוג במקום לפתוח בסדרת טענות, בן הזוג יהיה מאוד מופתע, באחריות. כשאתם פתאום נעימים, ומבינים ונחמדים זה בודאות משנה מייד את ההתנהגות של הצד השני.

אני אתן דוגמא, כמו שאני אוהבת לעשות. נמצא אצלי בטיפול זוג שנקרא לו רונן ומיכל. הם כל הזמן רבים. ריבים קשים, רעים. שניהם טעונים אחד על השני עם הצטברות של שנים של כעסים ופגיעות הדדיות.

שבוע שעבר מיכל סיפרה לי שבדרך לעבודה רונן שלח לה אס אם אס כמו שהוא יודע והיא שונאת: את צריכה לעשות ככה, למה את לא עושה ככה, את חלשה מדי, את לא יודעת לדבר וכו’. במקום לכעוס ולענות בכעס, מיכל נזכרה בפגישה שלנו, לקחה שלוש נשימות ארוכות וכתבה לו: אתה צודק!!! (סימני הקריאה במקור). פתאום החלו להגיע אס אם אסים אחרים: אני אוהב אותך, תהיי חזקה, תגידי מה שאת חושבת, אני מאחורייך.

שינוי אחד קטן שהיא עשתה שינה פתאום את כל הדינמיקה ביניהם. הם כל כך טעונים שזה מרתק לראות אותם. הוא אומר מה מפריע לו, בטון באמת דואג, היא ממשקעי העבר חושבת שהוא יורד עליה (למרות שהוא לא, אני עדה, לפחות לא במקרה הזה), ומייד דוחה את הטענות שלו בצורה מזלזלת. הוא מתכווץ מעלבון ומייד מתחיל לירות עליה משפטים מעליבים ומתנשאים. מדהים!

כשהפניתי את תשומת ליבם לדינמיקה הזו ואיך זה מתפתח נפתחו להם העיניים. פתאום הם הבינו איך ולמה זה קורה והבינו כי לכל אחד מהם יש אפשרות לצאת מהתבנית הרגילה וכשזה רק מתחיל לעצור ולשנות כיוון. בשבוע שלאחר מכן הם דיווחו שהיה להם שבוע נפלא ונטול מריבות.

אז נכון שזה עוד לא הסוף אבל הדרך הזאת היא הדרך הנכונה. תחשבו כל הזמן שבן הזוג הוא אוהב ולא אויב והתייחסו אליו ככזה. נסו להבין אותו, למה הוא אומר את מה שהוא אומר ולמה הוא מתכוון ופעלו ממקום טוב ולא על מנת להחזיר.

עוד מהבלוג של רוית מגדל

Thumbnail

משבר גיל הארבעים \ אמצע החיים

ישנן כמה תקופות בחיים שמטלטלות את הזוגיות, גם את היציבות שבהן. אחת מהן היא משבר גיל הארבעים. לא כולם חווים את זה ולא כולם באותה העוצמה, אבל גברים ונשים רבות חווים את המשבר בעוצמה רבה. מהו משבר גיל הארבעים? אצל רוב הזוגות...

Thumbnail

הכל שקוף

אני רוצה לחשוף פה סוד מעולם הייעוץ הזוגי. מדוע אנשים זקוקים לייעוץ? למה רק בהתערבות חיצונית הם מצליחים ללבות את הבעיות ולפתור אותן? נכון שחלק מהעניין אלו הכלים שנותן היועץ, שמכוון ומסביר דברים שלא כולם מודעים אליהם. נכון...

Thumbnail

האם אהבה זה מספיק?

לירית ויגאל (שמות בדויים) הכירו באמצע החיים. היא כבר היתה גרושה עם ילד מנישואים קודמים, והוא צעיר ממנה בכמה שנים, רווק כריזמטי וחתיך. הם יצאו ביחד כשנתיים עד שהתחתנו, והביאו לעולם שני ילדים משלהם. עם לידת הילד הראשון הכל...

תגובות

טופ 20 - בלוגים