הבלוג של רוית מגדל

רוית מגדל

שמי רוית מגדל. יועצת לזוגיות, מומחית למערכות יחסים. מרצה לנשים אחרי לידה בנושא זוגיות, מנהלת קהילת זוגיות ויחסים באתר BeOK בת זוג ואמא. מאמינה שהבסיס לכל מערכת יחסים טובה הוא כבוד הדדי ותקשורת פתוחה. ניתן לקרוא עלי עוד או... +עוד

שמי רוית מגדל. יועצת לזוגיות, מומחית למערכות יחסים. מרצה לנשים אחרי לידה בנושא זוגיות, מנהלת קהילת זוגיות ויחסים באתר BeOK בת זוג ואמא. מאמינה שהבסיס לכל מערכת יחסים טובה הוא כבוד הדדי ותקשורת פתוחה. ניתן לקרוא עלי עוד או ליצור עמי קשר www.ravitmigdal.com או פשוט להתקשר - 0523-655341

עדכונים:

פוסטים: 28

החל מאוקטובר 2011

מה קורה כשמגיעים לייעוץ זוגי באמתלה של ניסיון להציל את הקשר, אך בעצם מעדיפים (עמוק בלב) לסיים אותו ולהיפרד.

04/06/2012

נתחיל בזאת שאני תמיד שואפת להשאיר אנשים ביחד. הרי משהו חיבר ביניהם, היתה סיבה לכך שהם בחרו לקשור את חייהם זו בזה. אבל אני גם מאמינה שבזוגיות כמו כל דבר בחיים צריך לזרום עם החיים. להיות במקום טוב. איך יודעים שהמקום לא טוב? כשמרגישים שהולכים עם הראש בקיר. הכל קשה. על כל דבר נלחמים והאנרגיות לא טובות. לדוגמא – כשאחד מבני הזוג לא רוצה להתחתן ומפעילים עליו את כל הסנקציות, מניפולציות ותרגילים אפשריים על מנת לאלץ אותו לכך. שום דבר טוב לא ייצא מזה. אם הוא לא רוצה להתחתן יש לכך סיבה. משהו באינטואיציות שלו אומר לו שזה לא האדם איתו הוא רוצה לבלות את שארית חייו. הדברים האלה נוטים לתפוס נפח במהלך החיים , לגדול ולהוות מצע לכעסים לא פתורים שמובילים לרוח רעה שנושבת על הזוגיות.

כמובן שבמהלך הזוגיות יש ריבים, מחלוקות וחיכוכים ומתפשרים לא מעט, אבל שוב, ההתפשרות צריכה לבוא ממקום של רצון לחיות ביחד בטוב ולא מתוך כניעה לרצונו של בן הזוג, דבר שמשאיר צלקת קטנה בלב שהולכת וגדלה עם השנים.

כשעוד עשיתי את הסטאז’ בתחילת דרכי היה אצלי זוג מבוגר שחיו לא טוב ביחד. האהבה שלהם נשחקה עד לא קיימת, והחיים ביחד הפכו לקרים. הם הגדירו את עצמם כחיים כמו שותפים לדירה.

הסופרוויז’ן שלי שאלה אותי אם דיברתי איתם על פרידה. מיד קפצתי ואמרתי שלא, משום שאני רוצה להילחם ולהציל ולא לעזור להיפרד. היא אמרה אמירה שבזמנו הכעיסה אותי והיום אני מסכימה איתה לחלוטין. לפעמים פרידה היא האופציה הטובה יותר. יש מצבים בהם לא יהיה להם טוב אם יישארו ביחד.

הסיבה לפוסט הזה היא שבדיוק במקרה כזה נתקלתי לאחרונה. הפעם הסכמתי עם ההחלטה להיפרד  ומיד כל האש הופנתה אלי. הצד שרוצה להיפרד אך פחד לאמר זאת בעצמו הפיל עליי את האחריות בכך שאם איש מקצוע אומר זאת אז כנראה זה מה שצריך לעשות והצד שלא רוצה להיפרד האשים אותי בחוסר אחריות ובכך ששתלתי לבן הזוג את הרעיון בראש ושכנעתי אותו שכך עדיף.

זה מאוד קשה לעמוד בעין הסערה, אולם אני עומדת מאחורי מילותי ויודעת כי אני רק השליח.

הרי אם אני ובן זוגי היינו הולכים לייעוץ זוגי והמטפל היה ממליץ לנו להיפרד היינו פוטרים אותו כמשוגע ולא הגיוני, צוחקים עליו והולכים לישון מחובקים. מה גם שמעולם לא המלצתי אלא חיזקתי דברים שנאמרו.

מה שאני רוצה לאמר הוא, שלפעמים פרידה היא בלתי נמנעת ולא אני או אף אחד אחר יכול למנוע אותה. אם הם לא היו מגיעים אלי או לכל ייעוץ אחר לצורך העניין, זה היה קורה מעצמו בסופו של דבר. אני לא יכולה להציל את מה שלא קיים. ייעוץ זוגי הוא תהליך בו שני בני הזוג מגיעים עם מוטיבציה יתרה לעבוד על הקשר ולהפוך אותו לטוב יותר בעזרת כלים שאני נותנת, אני לא יכולה להילחם על הקשר במקומם.

הגיע אלי בעבר זוג ללא ילדים, שהבעל גרר אלי את האישה לאחר שהיא הודיעה כי היא רוצה להיפרד ממנו. הוא ציפה שאני אוציא את מקל הקסמים ואגרום לה לרצות להישאר. בתום הפגישה אמרתי לו כי אני לא חושבת שהתהליך יצליח משום שאין לה שום מוטיבציה להילחם עליו. היא לא רואה סיבה להישאר ולפיכך גם אני לא רואה הצלחה בתהליך כזה.

אני מבינה כי אנשים מגיעים אלי על מנת שמישהו ייקח מהם את האחריות לפירוק הקשר ואתן להם גושפנקא כי הם עושים את ההחלטה הנכונה. רק חבל שהם לא מבינים את זה בעצמם.

עוד מהבלוג של רוית מגדל

Thumbnail

משבר גיל הארבעים \ אמצע החיים

ישנן כמה תקופות בחיים שמטלטלות את הזוגיות, גם את היציבות שבהן. אחת מהן היא משבר גיל הארבעים. לא כולם חווים את זה ולא כולם באותה העוצמה, אבל גברים ונשים רבות חווים את המשבר בעוצמה רבה. מהו משבר גיל הארבעים? אצל רוב הזוגות...

Thumbnail

הכל שקוף

אני רוצה לחשוף פה סוד מעולם הייעוץ הזוגי. מדוע אנשים זקוקים לייעוץ? למה רק בהתערבות חיצונית הם מצליחים ללבות את הבעיות ולפתור אותן? נכון שחלק מהעניין אלו הכלים שנותן היועץ, שמכוון ומסביר דברים שלא כולם מודעים אליהם. נכון...

Thumbnail

האם אהבה זה מספיק?

לירית ויגאל (שמות בדויים) הכירו באמצע החיים. היא כבר היתה גרושה עם ילד מנישואים קודמים, והוא צעיר ממנה בכמה שנים, רווק כריזמטי וחתיך. הם יצאו ביחד כשנתיים עד שהתחתנו, והביאו לעולם שני ילדים משלהם. עם לידת הילד הראשון הכל...

תגובות

טופ 20 - בלוגים