הבלוג של רוית מגדל

רוית מגדל

שמי רוית מגדל. יועצת לזוגיות, מומחית למערכות יחסים. מרצה לנשים אחרי לידה בנושא זוגיות, מנהלת קהילת זוגיות ויחסים באתר BeOK בת זוג ואמא. מאמינה שהבסיס לכל מערכת יחסים טובה הוא כבוד הדדי ותקשורת פתוחה. ניתן לקרוא עלי עוד או... +עוד

שמי רוית מגדל. יועצת לזוגיות, מומחית למערכות יחסים. מרצה לנשים אחרי לידה בנושא זוגיות, מנהלת קהילת זוגיות ויחסים באתר BeOK בת זוג ואמא. מאמינה שהבסיס לכל מערכת יחסים טובה הוא כבוד הדדי ותקשורת פתוחה. ניתן לקרוא עלי עוד או ליצור עמי קשר www.ravitmigdal.com או פשוט להתקשר - 0523-655341

עדכונים:

פוסטים: 28

החל מאוקטובר 2011

מה קורה לזוגיות לאחר החתונה? מדוע יש שינוי ביחסים וממה הוא נובע? למה יש לשים לב וממה להיזהר?

04/05/2012

הרבה בדיחות יש בנושא הזוגיות לאחר החתונה. אנשים מתלוננים שבן זוגם שינה את עורו לחלוטין לאחר תום הטקס. יש כאלה שמספרים על בני זוג שהפסיקו לטפח את עצמם והחלו להסתובב בבית עם טרנינג קרוע ופרצוף מעוך כאשר לפני החתונה היו משקיעים בבגדי יוקרה ופן לשיער.

ישנם כאלה שהיו חברים טובים ואחרי החתונה החלו להתרחק.

מדוע זה קורה?

החתונה בתרבות שלנו מהווה איזשהו שיא למערכת היחסים. מכיוון שבדורנו לא מוגדר לנו מראש מתי החתונה. בני זוג יכולים לצאת ביחד כמה שנים טובות, לגור ביחד ולנהל חיים משותפים כאשר ברקע כל הזמן מונחת באויר השאלה – מתי נתחתן. מכיוון שאין הגדרה ברורה לזמן ולסיטואציה במערכת היחסים שבה תישאל השאלה, היא הופכת למין פרס שמוענק למערכת היחסים והופכת לגושפנקא שאתם בסדר ואפשר להמשיך הלאה.

גם הטקס שהפך למסיבה יקרה ומושקעת שעורכים פעם בחיים מצריכה המון זמן מראש להכנות, ארגונים, קניות, תיאומים ולכן הזמן שעובר בין ההצעה לטקס הוא זמן שכאילו נמצא מחוץ לחיים הרגילים. בזמן הזה הזוגות (כמובן שוב שלא כולם) חיים רק את ארגוני הטקס ומתכווננים רק לזה ולא חיים את שגרת הזוגיות הרגילה שלהם.

ואז זה מגיע, הערב שהתכוננתם אליו כל כך והשקעתם בו את מיטב מרצכם וכספם של ההורים והוא באמת מדהים ומיוחד, חגיגה אמיתית של אהבה. אבל הוא אורך רק כמה שעות וכבר זה נגמר. ואז קמים בבוקר המחרת, והראש קצת כואב מעייפות, הנגאובר וצניחת אדרנלין ופתאום זה מכה בכם. עשינו את זה. מעכשיו זה אני והוא לנצח נצחים.

המשמעות הזאת – לנצח נצחים, ישנם הרבה אנשים, שחושבים שהחתונה, הטבעת והכתובה מהווים חותמת וערובה לכך שלעולם הם לא ייפרדו, ולא משנה מה יקרה. מין סוג של אהבה שאינה תלויה בדבר ולכן מתחילים להתייחס לבן הזוג כמובן מאליו.

אני פוגשת המון מקרים בקליניקה של זוגות שזה בדיוק מה שקרה להם. היתה אהבה מאוד גדולה ומרגע החתונה הם החלו להזניח את מערכת היחסים.

במה זה מתבטא?

הזנחה של מערכת היחסים מתבטאת ברדיפה אחר האושר האישי תוך התעלמות ואפילו זלזול בצרכיו ורצונו של בן הזוג. למשל לצאת רק עם החברות או החברים ולא עם בן הזוג. או לקטר ולזלזל במשפחת בן הזוג, לנהוג כלפיו בחוסר כבוד (כמובן שהאמירה מתיחסת לשני המינים), ובאופן כללי להתייחס אליו כאל עוד חפץ בבית.

ובכן לאור אחוז הגירושין ההולך ועולה ניתן להבין כי נישואים לא באמת מבטיחים אהבה ללא תנאים. בניגוד להורות, אם לא תשמרו על בן הזוג ומערכת היחסים הוא יילך.

דבר נוסף שעושה החתונה הוא שבעצם הרבה פעמים זוהי פעם ראשונה בה בני הזוג מנהלים פרויקט גדול ביחד. זהו פרויקט שמערב הרבה רגשות והרבה כסף, בדרך כלל לא שלהם. זוגות שעושים זאת בהנאה ושמחה יכולים אם רק ישימו לב להבין מה הדינאמיקה ביניהם שעובדת ומה יש לשמר.

זוגות שלא ממש מצליחים לנהל את הפרויקט בצורה חיובית, יכולים ללמוד הרבה על מה לא עובד בדינאמיקה ביניהם ורצוי שייגשו מהר לטיפול על מנת לתקן ולשפר ולקבל כלים לזוגיות מוצלחת. הרבה פעמים התהליך הזה משאיר גם צלקות ומשקעים לא רק בין בני הזוג, אלא גם ביניהם למשפחות המוצא. כל הויכוחים והריבים על הכסף, מי נותן יותר ולמה, מי מזמין יותר וכמה, מי משתלט יותר וכופה את דעתו ומי מוותר ונותן מקום, אלו דברים שילוו אתכם לאורך כל החיים הזוגיים וכדאי לשים אליהם לב.

ישנו גם אחוז מסוים של זוגות שבמהלך ההכנות מגלים צדדים שלא הכירו בבן הזוג ומבינים כי לא יוכלו לחיות ביחד. חלקם מבטלים את החתונה וחלקם בוחר להמנע מהבושה, הפאדיחה וההפסד הכספי שייגרם להורים וממשיכים עד הסוף המר – כלומר החתונה עצמה. אלה הזוגות עם הסיכוי הגבוה ביותר לגירושים מהירים, או לחילופין לחיים אומללים ביחד.

אם משהו מזה נשמע לכם מוכר, אני באמת ממליצה בחום לגשת לטיפול, עדיף לפני שמביאים ילדים, ובטח אם הם כבר נולדו ולנסות לתקן ולהציל את הנישואים מוקדם ככל האפשר. ככל שמטפלים בפצעים סמוך לזמן הווצרם אפשר לרפא אותם לחלוטין ולמנוע מהם להפוך לצלקת.

http://www.facebook.com/ccravitmigdal

עוד מהבלוג של רוית מגדל

Thumbnail

משבר גיל הארבעים \ אמצע החיים

ישנן כמה תקופות בחיים שמטלטלות את הזוגיות, גם את היציבות שבהן. אחת מהן היא משבר גיל הארבעים. לא כולם חווים את זה ולא כולם באותה העוצמה, אבל גברים ונשים רבות חווים את המשבר בעוצמה רבה. מהו משבר גיל הארבעים? אצל רוב הזוגות...

Thumbnail

הכל שקוף

אני רוצה לחשוף פה סוד מעולם הייעוץ הזוגי. מדוע אנשים זקוקים לייעוץ? למה רק בהתערבות חיצונית הם מצליחים ללבות את הבעיות ולפתור אותן? נכון שחלק מהעניין אלו הכלים שנותן היועץ, שמכוון ומסביר דברים שלא כולם מודעים אליהם. נכון...

Thumbnail

האם אהבה זה מספיק?

לירית ויגאל (שמות בדויים) הכירו באמצע החיים. היא כבר היתה גרושה עם ילד מנישואים קודמים, והוא צעיר ממנה בכמה שנים, רווק כריזמטי וחתיך. הם יצאו ביחד כשנתיים עד שהתחתנו, והביאו לעולם שני ילדים משלהם. עם לידת הילד הראשון הכל...

תגובות

טופ 20 - בלוגים