הבלוג של רוית מגדל

רוית מגדל

שמי רוית מגדל. יועצת לזוגיות, מומחית למערכות יחסים. מרצה לנשים אחרי לידה בנושא זוגיות, מנהלת קהילת זוגיות ויחסים באתר BeOK בת זוג ואמא. מאמינה שהבסיס לכל מערכת יחסים טובה הוא כבוד הדדי ותקשורת פתוחה. ניתן לקרוא עלי עוד או... +עוד

שמי רוית מגדל. יועצת לזוגיות, מומחית למערכות יחסים. מרצה לנשים אחרי לידה בנושא זוגיות, מנהלת קהילת זוגיות ויחסים באתר BeOK בת זוג ואמא. מאמינה שהבסיס לכל מערכת יחסים טובה הוא כבוד הדדי ותקשורת פתוחה. ניתן לקרוא עלי עוד או ליצור עמי קשר www.ravitmigdal.com או פשוט להתקשר - 0523-655341

עדכונים:

פוסטים: 28

החל מאוקטובר 2011

ישנן כמה תקופות בחיים שמטלטלות את הזוגיות, גם את היציבות שבהן. אחת מהן היא משבר גיל הארבעים. – מה עושים?

01/04/2012

ישנן כמה תקופות בחיים שמטלטלות את הזוגיות, גם את היציבות שבהן. אחת מהן היא משבר גיל הארבעים. לא כולם חווים את זה ולא כולם באותה העוצמה, אבל גברים ונשים רבות חווים את המשבר בעוצמה רבה.

מהו משבר גיל הארבעים?

אצל רוב הזוגות (כמובן לא כולם) סביב גיל ארבעים, מגיעים לישורת מסוימת. כבר אין תינוקות בבית שמעסיקים אותנו סביב השעון, הילדים גדולים, יותר או פחות, הופכים להיות יותר ויותר עצמאיים. העיסוק שלנו – בין אם זה עבודה, או ישיבה בבית כבר בדרך כלל מוכר וידוע ושגרתי. . הכל נע על מי מנוחות. אז מה הבעיה? השקט שייחלנו לו סוף סוף הגיע. אין יותר סערות, או דרמות. נגמר האקשן ואפשר לנוח על זרי הדפנה.

זה בדיוק העניין. הכל לפתע נראה מוכר לעייפה, שגרתי ומשעמם. פתאום יש לנו יותר זמן פנוי לעצמנו, אבל כבר שכחנו מה לעשות איתו. אנשים רבים מרגישים שהחיים עוברים לידם. אין שום ריגוש, שום התרגשות, ולעניינו – קרי הזוגיות, הכל מוכר וידוע. אפילו כוח לריב אין כבר, כי ברור מה תגידי ומה הוא יענה. רבתם על אותם הדברים שוב ושוב. הוא יודע מה מעצבן אותך ואת אותו. אין כבר התרגשות מבן הזוג והוא לא מתרגש ממך. את כבר לא מרגישה מושכת וסקסית כמו פעם. גם אם הזוגיות שלכם טובה אתם לפתע מסתכלים בראי ורואים את שיני הזמן עליכם. פתאום יש קמטים, הגוף כבר לא גמיש כמו פעם, קשה יותר לשמור על המשקל, שיער שיבה מבצבץ לו, התקרחות לגברים, פתאום מרגישים לאות ועייפות מהחיים. כאילו הזקנה קפצה עלינו. ואומרים – זהו? זה מה שיהיה עד סוף ימי? ככה אני אחיה עוד ארבעים שנים? אני לא מרגיש חי. החיים עוברים לידי.

ואז רואים שאנשים מתחילים להשתגע. עושים רישיון על אופנוע, מתחילים לעשן – סיגריות או סמים קלים, צובעים את השיער בצבעים משוגעים, מתחילים תחביב יקר ומוזר, מתחילים לעסוק בספורט בצורה קיצונית אחרי שלא זזו מהכורסא ארבעים שנה, מתפטרים מהעבודה או נוסעים להודו.

מחפשים ריגוש בכל דרך אפשרית, והרבה פעמים גם מתחילים לפזול לצדדים, חלקם אף מנהלים רומן.

כאן זה כבר מתחיל להיות מסוכן (לזוגיות כמובן).

אז מה עושים?

התשובה לא פשוטה. התשובה הבסיסית של יועצי זוגיות היא בדרך כלל, למצוא את הריגוש בבן הזוג. תתחילו לחזר אחריו, התלבשו לכבודו, קבעו לדייט כאילו זה פעם ראשונה, סעו להודו ביחד.

האמת שזה לא כל כך פשוט. קשה להסתכל על מה שהכי קשה לכם איתו – השגרה הזוגית, ולמצוא בה את הריגוש המבוקש.

הדבר הכי פחות מסוכן לעשות, זה למצוא ריגוש לעצמכם שלא מתחרה בבן הזוג. תחביב חדש, קבוצת חברות חדשה, חוג שבועי, משהו שימלא לכם את הצורך בחידוש אבל לא כולל תחרות על תשומת הלב וזמן האיכות שלכם זה עם זו.

אם זה לא מספיק, אני חושבת שמה שאפשר לעשות, אבל זה קצת מסוכן, לקבוע לכם גבולות שאותם אסור לכם לעבור. כאלה שתוכלו להמשיך לחיות אם תעמדו בהם. למשל, לפלרטט, לעשות עיניים, לשחק בכאילו אבל לא באמת ליצור שום מגע. בהנחה שזה גבול שמקובל עליכם.

בכל מקרה, מה שלא תעשו, תזכירו לעצמכם מה עומד על הפרק. עשו רשימה של כל הדברים הטובים בחייכם. דמיינו את חייכם בלי בן הזוג ותראו אם זה מרגיש כמו הקלה או פחד גדול. תזכרו שהרבה פעמים האטרף נובע משעמום ולא הייתם רוצים לאבד את הכל רק בגלל שמשעמם לכם.

אם אתם מחפשים חידושים והמצאות בגלל שלא טוב לכם ביחד אז המקרה הוא שונה. במקרה כזה גשו לטיפול לפני שייגרם למערכת היחסים נזק בלתי הפיך. אם לא, נסו להכניס לחייכם ריגושים שלא ממוטטים את הכל. זהו מחיר כבד מדי לשלם. וזכרו שזהו משבר זמני, שיכול לשנות את חייכם לטוב או לרע, תלוי באיזו דרך תבחרו לצעוד.

עוד מהבלוג של רוית מגדל

Thumbnail

הכל שקוף

אני רוצה לחשוף פה סוד מעולם הייעוץ הזוגי. מדוע אנשים זקוקים לייעוץ? למה רק בהתערבות חיצונית הם מצליחים ללבות את הבעיות ולפתור אותן? נכון שחלק מהעניין אלו הכלים שנותן היועץ, שמכוון ומסביר דברים שלא כולם מודעים אליהם. נכון...

Thumbnail

האם אהבה זה מספיק?

לירית ויגאל (שמות בדויים) הכירו באמצע החיים. היא כבר היתה גרושה עם ילד מנישואים קודמים, והוא צעיר ממנה בכמה שנים, רווק כריזמטי וחתיך. הם יצאו ביחד כשנתיים עד שהתחתנו, והביאו לעולם שני ילדים משלהם. עם לידת הילד הראשון הכל...

Thumbnail

אבא אחראי

שמתן פעם לב איך נשים מתמוגגות למראה גבר שמטפל בילד? הרי זה ידוע שגבר שמסתובב עם תינוק ברחוב מהווה אבן שואבת לבחורות (אפילו הקדישו לכך פרק בסדרה "חברים" ). אפשר כמובן לתרץ את החיוך הבלתי נשלט שנמרח לנו על הפנים בסימוכין...

תגובות

טופ 20 - בלוגים