הבלוג של רוית ליפשיץ ציון- בלוג בסגנון והשראה

Ravit

מומחית לכתיבה ויצירת תוכן* בלוגים לעסקים* ניהול תוכן ברשתות חברתיות* כתבות תדמית ותוכן שיווקי* בלוגרית רב תחומית* מכורה למדיה החברתית* סופרת* מוזיקאית* רומנטיקנית חסרת תקנה. http://www.hakotevet.co.il/

עדכונים:

פוסטים: 197

החל ממרץ 2014

לפני שתיים עשרה שנה היא הייתה גותית- אקסצנטרית, הוא היה נער הזהב. ירי המוני בנשף הסיום שינה את הכול. האם ניתן להשיב את הזמן שאבד ולקבל הזדמנות שנייה?

09/08/2018

who_got_away_master

“עוד סיכוי לאהבה” מאת רוני לורן | תרגום: נעה שביט

הוצאת תכלת | יולי 2018 | פרוזה תרגום, רומן רומנטי , רומן אירוטי, רומן עכשווי

נושאי עיקריים: טראומה, הזדמנות שנייה

 311 עמודים מודפסים

האם אהבה שהסתיימה לפתע, יכולה לפרוח שוב גם כעבור שנים?

ליב אריאס השאירה הכול מאחור. את החברים ואת בית ילדותה, את העיר הקטנה שגדלה בה ובעיקר את האהוב שלה, שהסתיר אותה ממשפחתו ומהחברים למרות שרצה בה בסתר ליבו.

אם זה היה תלוי בה, היא לא הייתה חוזרת הביתה לעולם. 12 שנים חלפו מאז אותו לילה נורא.  12 שנים בהן הצליחה לברוא חיים חדשים, לאטום עצמה לאהבה, ולכאורה לא לפחד עוד. אבל עכשיו היא חייבת לחזור. כולם חייבים לחזור. גם הוא.

עמוק בלבה ליב יודעת: האהבה הראשונה ההיא לא באמת נגמרה. אבל האם אפשר להשיב את הזמן שאבד? ומה היא חייבת לשכוח כדי להמשיך הלאה?

“עוד סיכוי לאהבה” הוא ספר על האומץ לבחור בטוב גם ברגעים קשים, על תשוקה שנשמרת גם אחרי שנים רבות ועל אהבה ראשונה, שלפעמים היא גם האחרונה.

“סיפור אהבה מחמם לב… אם אתם זקוקים לסיבה להאמין בהזדמנות שנייה, הספר של רוני לורן הוא בדיוק בשבילכם” – אנטרטיינמנט וויקלי

***

הרומן העדין של רוני לורן על נאהבי בית הספר התיכון לשעבר ששרדו ירי המוני בנשף הסיום שלהם, הוא למרבה הצער מאוד עכשווי. חלפו 12 שנים מאז שאוליביה “ליב” אריאס התעניינה בפין דורסי, כעת סוכן אף-בי-איי, והיא מקווה שמזלה לא יבגוד בה מספיק זמן בכדי להתחמק ממנו עכשיו. הוא בגד בה כשלקח בחורה אחרת לנשף, זנח אותה במחסן אחורי כששמע קולות ירי וספג כדור כדי להציל את הבחורה האחרת. אבל ליב מסכימה להתראיין לסרט תיעודי המתעד את הטרגדיה, וכך גם פין. ברגע שהם רואים אחד את השני, זיכרונות של רומן גיל ההתבגרות שב ומציף אותם. במהלך שהייה ממושכת בעיר הולדתם הקטנה בטקסס, בה מצולם הסרט התיעודי, פרשת אהבים בוגרת צומחת ומסייעת להם לרפא פצעים רגשיים ישנים. צוות תומך של דמויות משנה אמינות, שכולן מתמודדות עם האבל שלהן, מעניק כובד, עומק ורצינות בלי להפוך קלישאתי ויבבני. לורן כותבת באופן מרגש על ההשפעות ארוכות הטווח של טראומה אלימה על הניצולים, ברומן הלוהט הזה.

מדהימה הקלות הבלתי נסבלת, בה יכול לצוץ יורה בנשק אוטומטי, מבית או מחוץ, ולרסס ביריות תלמידי תיכון תמימים, בשל “פשעם” שהם “מאושרים מדי”. הסופרת מטפלת בנושא לא קל הקיים, היטב במציאות היומיומית באמריקה, לתוך יצירה רגישה ומאוזנת, כשהיא מפגישה נשים וגברים שחייהם השתנו לבלי הכר לנצח, בלילה אחד נורא. לא רק המתים אבדו את חייהם, אלא גם החיים אבדו את החיים שהיו אמורים להיות להם.

מיהם הגיבורים שלנו?

פין וליב, שניהם ניצולי הירי. לפני 12 שנה אוליביה אריאס הייתה “גותית לטינית”, ייחודית ואקסצנטרית, בת למשפחה ענייה הגרה ב”צד הלא נכון של הגדר”. פין דורסי היה “נער הזהב”, בן למשפחה בעלת אמצעים והשפעה. את היחסים ביניהם הם שומרים בסוד ואת הנשיקות מממשים באזורים נחבאים. פין לוקח את רבקה היפה והפופולרית לנשף הסיום, וכשהוא מתחמק עם  ליב למחסן שרות לריב ולהתנשק בכעס, נשמעות היריות. פין נוטש את ליב למצוא את רבקה וסופג כדור המציל אותה. שלושתם ניצלו. פין נחשב כגיבור, אך בזמן שמציל את רבקה, אחד היורים נכנס למחסן ומכוון את הרובה לראשה של ליב. הוא לא יורה בה, כנראה כי לא עמדה בקריטריון של “מידי מאושרת”, אך התקרית תיחרט בראשה ולא תניח לה שנים רבות.

בחזרה להווה. ליב ופין אינם אותם אנשים. האירוע השפיע עליהם באופן דרמטי ושניהם לא מיצו את החיים כפי שתכננו לפני האירוע. הוא סוכן סמוי ב- FBI שחיי במשך שנתיים בזהות בדויה כדי לתפוס את “הרעים” ועומד לצאת לחופשת “ניקוי ראש” ומנוחה בבית לצד אגם, לאחר שהשנים כסוכן סמוי פגעו בתפקוד ובצלילות שלו. היא מצטרפת אליו לחופשה, לאחר שברגע של משובה הוא מציע לה שיעזרו אחד לשני. גם היא עייפה ומתוסכלת מעבודתה כמעצבת אתרי אינטרנט מ 9-5 עם בוס שתלטן שלוקח את כל זמנה, במקום להיות הצלמת שפעם חלמה להיות.

הם “רק חברים”, הם מפלרטטים, הם נזכרים, הם גם חולמים חלומות זוועה. התשוקה לוהטת וההזדמנות השנייה ביניהם מתפתחת לאט אבל בטוח ובלתי נמנעת. אהבתי שלליב אין שום בעיה לספר על רומנים לשעבר והסקס לשעבר עם אנשים חסרי משמעות עבורה ואילו פין התנזר במשך תקופה ארוכה.

כל הנושא של ה FBI  ולמצוא את “הרעים” הקשורים לירי שקרה לפני 12 שנה, קצת מוגזם ולא כל כך אמין אך מצד שני, כל כך נהניתי מליב כגיבורה. היא דמות מורכבת, ממשית ומדהימה. אף על פי ששרדה חוויה טראגית ומפחידה, הספר לא גולש לעוד ועוד מקרים נוראיים. היא חווה רגעי אושר, חרטה, מספרת בדיחות מטופשות, נהנית ממרגריטה טובה תוך התמודדות עם פוסט טראומה וחלומות מליל האימה.

הרומן בין פין דורסי לליב אריאס עדין, הססני, רווי דאגות, סבלני והוא כמשחה מרפאה ומרגיעה, הן לדמויות והן לקוראים. הנושא של אלימות באש חיה כטריגר העיקרי הוא לא נושא קל לטיפול וכל מילה ודיאלוג בספר מעוצבים ומפוסלים במחשבה ובאומנותיות. הסיפור, סקסי, מתרפק, רגשני ומרפא בחלקים שווים. אהבתי את הדמויות ונקשרתי אליהן. הרומן חזק ואמין והרגשתי שהגיבורים מתאימים ושייכים אחד לשני.

זהו אף ספר על חברות אמת אמיצה בין ארבע נשים ששרדו את הזוועה. נשים שלא היו חברות, והנסיבות קישרו וקרבו ביניהן. הן פותחות תיבת פנדורה עם פתקאות משאלות מאז, מימי התום שלפני הירי, ומגלות שהן רחוקות מלהגשים את חלומות ושאיפות ילדותן. הן תומכות ועוזרות אחת לשנייה להתרומם ולהיזכר מה הדברים החשובים להן באמת.

זהו רומן של הזדמנות שנייה (הסוג האהוב עלי), קרבה מאולצת ההופכת היוצרות, מחברת ומרפאה ולא נעדרים בו רגעי מתח וחרדה. קטעי הסקס נהדרים ואילו חוש ההומור והקלילות הופכים את הקריאה להנאה שלמה.

מומלץ לחובבי הרומנטיקה!

את הספר קבלתי במסגרת שיתוף הפעולה של מועדון הקוראות של סלונה עם אתר עברית.

לרכישת הספר כנסו לקישור:

https://bit.ly/2vunG6b

עוד מהבלוג של רוית ליפשיץ ציון- בלוג בסגנון והשראה

תצוגה מקדימה

"לעשן כמו גבר"- מונודרמה סוחפת על חיי הציירת פרידה קאלו

"לעשן כמו גבר" מונודרמה המבוססת על חיי הציירת פרידה קאלו. מאת ובביצוע: יפית לוי בימוי: מיקי יונס הפקה: שי גבריאלי עיצוב תלבושות ותפאורה: טל קילשון עיצוב תאורה: אמיר...

תצוגה מקדימה

תערוכת בוגרי "בצלאל", 2015

תערוכות הבוגרים ב"בצלאל", 2015  אמנות, צילום, אמנויות המסך, תקשורת חזותית, עיצוב תעשייתי, עיצוב קרמי וזכוכית, צורפות...

תצוגה מקדימה

Transforms- חמישה סופי שבוע של אירועי אופנה בגלריית נמל יפו

  Transforms גלריית נמל יפו מציגה סדרת סופי שבוע העוסקים בנקודות המפגש בין אופנה, עיצוב ואמנות, תחת השם Transforms. במשך חמישה סופי שבוע, יתקיימו אירועי מכירה ותוכן בגלריה. בכל סוף...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה