הבלוג של רוית ליפשיץ ציון- בלוג בסגנון והשראה

Ravit

מומחית לכתיבה ויצירת תוכן* בלוגים לעסקים* ניהול תוכן ברשתות חברתיות* כתבות תדמית ותוכן שיווקי* בלוגרית רב תחומית* מכורה למדיה החברתית* סופרת* מוזיקאית* רומנטיקנית חסרת תקנה. http://www.hakotevet.co.il/

עדכונים:

פוסטים: 199

החל ממרץ 2014

“עד נובמבר” הזכיר לי לעיתים את אילוף הסוררת במהדורה עכשווית. וגם את “מארלי” הכלב הענק שמרוב אהבה מפיל אותה קבוע על הישבן. רומן סקסי, שופע הומור ומתובל במתח. נהניתי

12/05/2018

 c_Ad_November_Getbooks

עד נובמבר

אורורה רוז ריינולדס
מאנגלית: כנרת הדס
הוצאת ספר לכל, 2018
255 עמודים

.

נובמבר מלאת ציפיות – גם להכיר את אבא שלה וגם להגיע לתחושת הביטחון שיכולים להציע לה החיים בעיירה קטנה. לאחר שהיא עוזבת את ניו יורק ואת זיכרונותיה המרים ועוברת לטנסי, היא מתחילה לעבוד אצל אבא שלה, בהנהלת החשבונות של המועדון שבבעלותו. שם, היא נתקלת באשר מייסון, שנראה מושלם עד שהוא פותח את פיו ושופט אותה באופן שגוי. נובמבר לא רוצה שום קשר איתו, אבל לרוע מזלה, לגורל יש תכניות שונות לחלוטין.
לאשר ג’יימס מייסון לא הייתה אף פעם בעיה להשיג אישה. כלומר, עד שפגש את נובמבר. עכשיו כל מה שהוא יכול לחשוב עליו הוא כיצד להשיג אותה כדי שהיא תהיה שלו – ולשמור על ביטחונה.

.
כמה נפלא שלגיבורה קוראים נובמבר, חודש ההולדת האהוב עלי. זה לא הדבר היחידי שנהדר אצלה. למרות שגדלה עם אמא לא נוכחת ואגוצנטרית, והאהבה היחידה שקבלה הייתה משכנה מטפלת בשכר, היא גדלה להיות מקסימה, אופטימית, משכילה ושופעת אהבה. בחורה שלא נשארת חייבת, קצת חצופה, לא מוותרת ומלאת רגישות, הומור והומור עצמי.

.
בכלל, הומור הוא אחד המוטיבים הנהדרים בספר שמשכו אותי כחוט השני עד סופו. הוא הזכיר לי קצת את “אילוף הסוררת” השקספרייני במהדורה עדכנית. הוא מבקש, היא מסרבת. הוא פוקד, היא לא נשארת חייבת, הוא רוצה להגן עליה בכל מחיר, היא רוצה להעניק לו מעצמה בחזרה. וגם את “מארלי” הכלב; כלב ענק שמגן עליה וכל פעם שהוא קופץ עליה מהתרגשות, היא נוחתת על הרצפה, על הישבן.

.
הגיבור שלנו נראה כמו אל מיתולוגי, אהוד מאוד על נשים. הוא מחזיר להן תשומת לב אך לזמן קצר בלבד. עד שהוא פוגש את נובמבר. כשהיא רואה אותו לראשונה, ריאותיה מתרוקנות, אך שניות לאחר מכן הוא עושה מעצמו אידיוט והסצנה ממש קולנועית. כשהוא רואה אותה לראשונה, כרעם ביום בהיר משתנה מהלך חייו. קצת כמו האחים מדוקס של אבי מקגווייר, הוא דור שני או שלישי של גברים שאוהבים נשים, אך כשהם נופלים, הם נופלים חזק, ו”כשזה קורה- בום!”. וכמו במשפחת מדוקס גם לו יש הרבה אחים שאוהבים אותה ומגוננים עליה וחלק מיצרים על העובדה שאיחרו את המועד להיות אתה.

.
מדוע נובמבר צריכה כ”כ הרבה הגנה? כאן נכנס גורם המתח, האלימות והמסתורין. תקפו אותה בניו יורק. יתכן מישהו עוקב אחריה. היא מקבלת זרים מוזרים ממחזר אלמוני. מה קורה כאן?

.
הספר נוטה לעיתים לשבלוניות קיצונית- האמא שלה איומה ונוראה, אגואיסטית וקרה. האמא שלו חמה ואוהבת והופכת בן לילה לאמא שנייה ומחבקת. האבא שלה מנהל מועדון לילה ואילו האבא שלו- השריף במשטרה. האימא שלה אוהבת רק את עצמה ואילו אביה, אותו גילתה רק בגיל מאוחר, אוהב אותה אהבה עזה. הקיצוניות השבלונית הזו מעלה חיוך על שפתנו אך כתובה בדרך קולחת ומשעשעת שאנו סולחים לה, באהבה.

.
מומלץ בחום לאוהבי ולאוהבות הז’אנר הרומנטי!

 

עוד מהבלוג של רוית ליפשיץ ציון- בלוג בסגנון והשראה

Thumbnail

"לעשן כמו גבר"- מונודרמה סוחפת על חיי הציירת פרידה קאלו

"לעשן כמו גבר" מונודרמה המבוססת על חיי הציירת פרידה קאלו. מאת ובביצוע: יפית לוי בימוי: מיקי יונס הפקה: שי גבריאלי עיצוב תלבושות ותפאורה: טל קילשון עיצוב תאורה: אמיר...

Thumbnail

תערוכת בוגרי "בצלאל", 2015

תערוכות הבוגרים ב"בצלאל", 2015  אמנות, צילום, אמנויות המסך, תקשורת חזותית, עיצוב תעשייתי, עיצוב קרמי וזכוכית, צורפות...

Thumbnail

Transforms- חמישה סופי שבוע של אירועי אופנה בגלריית נמל יפו

  Transforms גלריית נמל יפו מציגה סדרת סופי שבוע העוסקים בנקודות המפגש בין אופנה, עיצוב ואמנות, תחת השם Transforms. במשך חמישה סופי שבוע, יתקיימו אירועי מכירה ותוכן בגלריה. בכל סוף...

תגובות

טופ 20 - בלוגים